En ucuz Android telefonlar hangileri?

Geçen yıl, bütçe alanında Android telefonlar için harikaydı ve 2021'e doğru yol alırken, aynısından daha fazlasını bekliyoruz. Birden fazla kamera, daha hızlı işlemciler ve birkaç yıl önce duyulmamış 5G isabetli fiyat noktaları gibi özellikler görüyorsunuz. "Bütçe" cihazının sınırlarını zorlasa da, Google Pixel 4a'yı en ucuz Android telefon olarak öneriyoruz çünkü performans, kamera kalitesi ve pil ömrü arasında doğru dengeyi sağlıyor ve temiz bir Android yapısıyla seveceğinizden emin olursunuz. Gerçekten de, Pixel 4a'nın kamerası, çok daha pahalı olan Pixel 5 muadili ile neredeyse aynı ve performans ve pil ömrü de hayal kırıklığına uğratmıyor.

Listenin devamında, Nokia 5.4'ü gerçekten seviyoruz . Bu listedeki diğer bazı telefonlardan daha düşük çözünürlüklü bir ekrana, plastik arkaya ve biraz daha az RAM ve depolama alanına sahiptir. Yine de, genel olarak, özellikle iyi kameralara, harika pil ömrüne ve sorunsuz yazılıma sahip, kilidi açılmış bir Android telefonda mümkün olduğunca fazla tasarruf etmek istiyorsanız, kesinlikle önerebileceğimiz bir pakettir.

Ayrıca Samsung Galaxy A52 5G'yi öneriyoruz . Bu telefon, güzel ekranı ve muazzam performansıyla bizi şaşırttı ve bu boyutta bir telefon için hazır olduğunuzdan emin olmak isteyecek olsanız da, bu büyük bir telefon.


 

En ucuz Android telefonlar:

 1. Google Pixel 4a Android Akıllı Telefon
 2. Moto G Gücü (2020)
 3. Samsung Galaxy A52 5G Fabrika Kilidi Açılmış Akıllı Telefon
 4. Samsung Galaxy A32 5G Android Akıllı Telefon
 5. Nokia 5.4 Android Akıllı Telefon
 6. TCL 20S Android Akıllı Telefon
 7. Google Pixel 4a 5G Android Akıllı Telefon
 8. Moto G Stylus (2021) Android Akıllı Telefon
 9. OnePlus Nord N10 5G Android Akıllı Telefon
 10. POKO M3
 11. iPhone SE (64 GB)

 

1. Google Piksel 4a

Satın alabileceğiniz genel olarak en ucuz Android telefon

Amazon'da 347 dolar

Alt satır : Pixel 4a bu listedeki en iyi kameraya sahip, ancak bundan çok daha fazlası. En iyi seçimimizden biraz daha pahalıya mal olan harika bir genel cihaz.

Görüntülemek 5,81 inç OLED, 2340x1080, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 730G
Veri deposu 6GB
Depolamak 128 GB
kameralar 12.2MP birincil, 8MP özçekim
Doluyor 18W kablolu
pil 3.140 mAh
Su direnci
Boyutlar 144x69.4x8.2mm
Ağırlık 143g

Artıları:

 • inanılmaz kamera
 • Polikarbonat kabuk ile mükemmel yapı kalitesi
 • Üç yıllık güncelleme
 • Temiz Android yapısı
 • Kulaklık jakı var

Eksileri:

 • Kablosuz şarj eksikliği
 • Su direnci yok
 • Sadece tek beden seçeneği mevcuttur

Google, Pixel 4a hakkında selefi Pixel 3a'ya göre fazla bir değişiklik yapmadı . Plastik gövdeyi, sade tasarımı ve Android'e saçma sapan yaklaşımı korudu. Ancak yaptığı şey değişti, geniş bir ölçekte gelişti : daha hızlı, daha fazla RAM ve belleğe, daha güzel bir ekrana ve en kritik kullanıcıları bile rahatlatmak için ek üç yıllık Android platformuna ve güvenlik güncellemelerine sahip.

Pixel 4a, kullanıcı seçimini sınırlar: yalnızca 128 GB'lık bir depolama çeşidiyle gelir. Ayrıca sadece tek bir boyutta, tek elle tutulması ve kullanımı kolay 5,8 inçlik bir modelde mevcuttur.

Pixel 4a'nın üstün olduğu yer temeldir. 3.180 mAh pili, yükseltilmiş Qualcomm Snapdragon 730G işlemcisinin güç yudumlama özellikleri sayesinde tüm gün dayanır. 5.8 inçlik OLED ekranı, yalnızca en ufak bir çerçeve ipucu ve sol üst köşeye yakın bir kamera boşluğu ile uçtan uca gidiyor. Arkada da yalnızca tek bir kamera var, ancak bu 12MP sensör, bu fiyata bir telefonda bulabileceğiniz en iyi fotoğrafları elde etmek için Google'ın sınıfının en iyisi son işleme özelliğiyle birleşiyor. Bu çok iyi. Aslında, Pixel 4a'da üretilen fotoğraflar ile çok daha pahalı olan Pixel 4'ün fotoğrafları arasındaki farkı söylemekte zorlanacaksınız.

Peki, Pixel 4a maliyetleri nerede düşürür? Kablosuz şarj ya da suya dayanıklılık yoktur ve plastik gövde, birinci sınıf mat bir yüzeye rağmen, metal ve cam muadillerinden biraz daha az üstün hissettirebilir. Aksi takdirde, bu çok uygun fiyatı için mükemmele yakın bir telefon ve fazladan parayı Moto G Power'a aktarabilirseniz listenizin en üstünde olmalıdır.


Google Pixel 4a Android Akıllı Telefon

Tartışmasız fotoğraf kralı

Pixel 3a'ya göre daha düşük bir fiyat sayesinde, fiyat aralığınızda sallayabilirseniz, bu listedeki en iyi telefon budur.

 

2. Moto G Gücü (2020)

En ucuz bütçeli Android telefon

Amazon'da 250 dolar

Alt satır : Moto G Power (2020), 250 dolarlık perakende fiyatına ulaşmak için çok az fedakarlık yapıyor. Hızlı işlemcisi, mükemmel kameraları ve harika pil ömrüyle bu, çoğu insan için en ucuz telefon.

Görüntülemek 6,4 inç LCD, 2300x1080, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 665
Veri deposu 4 cigabayt
Depolamak 64 GB
kameralar 16 MP birincil, 8 MP ultra geniş, 2 MP makro, 16 MP özçekim
Doluyor 10W kablolu
pil 5.000 mAh
Su direnci Su itici kaplama
Boyutlar 159,9 x 75,8 x 9,6 mm
Ağırlık 199g

Artıları:

 • Mükemmel yapı kalitesi ve tasarımı
 • Üç arka kamera çok eğlenceli
 • Üç güne kadar pil ömrü
 • Moto Display ve Moto Actions harika
 • Tüm büyük ABD ve uluslararası taşıyıcılarla uyumlu

Eksileri:

 • Moto G serisi, hızlı yazılım güncellemeleriyle tanınmıyor
 • NFC'den yoksun

Her yıl Motorola, harika bütçeli Android telefonlar sunmak için izlenmesi gereken en iyi şirketlerden biri olarak öne çıkıyor. 2020, Moto G Power'ın piyasaya sürüldüğünü gördü ve uygun fiyatlı bir akıllı telefon pazarındaysanız, bundan daha iyisini yapmak zor.

Güç adı, telefonun en iyi özelliği olan pil ömrüne bir referanstır. İçine tıkılmış 5.000 mAh pil ile tek bir şarjla iki ya da üç günlük kullanımı kolayca elde edebilirsiniz. Telefonunuzu her gece şarja takmanın normal olduğu bir dünyada, birkaç gün endişelenmeden gidebilmek bir rüyanın gerçekleşmesidir.

Efsanevi pil ömrünün dışında, G Power'ın donanımının geri kalanı da aynı derecede iyidir. 6,4 inç Full HD ekran gözleri yormaz, Snapdragon 665 işlemci ve 4 GB RAM sayesinde performans oldukça hızlıdır ve mobil oyunlardaki grafik performansı 2019'un Moto G7'sine büyük ölçüde iyileştirilmiştir. G Power ayrıca, telefonla çekebileceğiniz çok çeşitli farklı çekim türlerine izin veren bir üçlü sağlam kameraya sahiptir. G Power'ın ne kadar ucuz olduğu düşünüldüğünde görüntü kalitesi de oldukça iyi.

Tüm bunları birbirine bağlamak Motorola'nın mükemmel yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü, bir Pixel'de bulacağınızla neredeyse aynı, yani Google'ın istediği gibi temiz, saf Android. Ek olarak Motorola, deneyimlerinizi daha da geliştirmek için Moto Display ve Moto Actions gibi birkaç yazılım ince ayarı yapar. İlki, tartışmasız her zaman açık olan en iyi ekrandır ve ikincisi, telefonu el fenerini açmak ya da kamerayı açmak için döndürmek için bir kesme hareketinde hareket ettirmenize izin verir.

 

Moto G Power hakkında, ilki NFC eksikliği olan iki şikayetimiz var. Google Pay gibi temassız ödeme çözümleri her geçen gün daha yaygın hale geliyor ve 2021'de bunu desteklemeyen bir telefon satın almak biraz aptalca geliyor. Motorola'nın G Power için yalnızca bir büyük işletim sistemi güncellemesi vaat ettiği gerçeği de var, bu da muhtemelen Android 11'in ötesinde güncellenmeyeceği anlamına geliyor - telefonu uzun süre tutmayı planlıyorsanız potansiyel bir anlaşma kırıcı.

Bununla birlikte, bu iki şeyden hiçbiri sizi rahatsız etmiyorsa, Moto G Power, birçok insanın fazlasıyla memnun kalacağını düşündüğümüz harika eksiksiz bir pakettir.

Bunun Moto G Power'ın 2020 versiyonu olduğuna dair bir uyarı. O zamandan beri yeni bir 2021 modeli piyasaya sürüldü, ancak aslında daha düşük çözünürlüklü bir ekrana ve biraz daha zayıf bir işlemciye sahip daha kötü bir ürün. Bu nedenle, bunun yerine Moto G Power'ı (2020) önermeye devam edeceğiz.


Moto G Gücü (2020)

Çoğu insan için en uygun fiyatlı Android telefon

Ucuz bir telefona ihtiyacınız varsa, Moto G Power'ı istersiniz. İyi inşa edilmiş, iyi bir ekrana ve çılgın pil ömrüne sahip.

3. Samsung Galaxy A52 5G

500 doların altında premium 5G seçimi

Amazon'da 500 dolar

Alt satır : Ek maliyet olmadan Samsung deneyimini ister misiniz? Galaxy A52 harika bir değer.

Görüntülemek 6,5 inç AMOLED, 2400x1080, 120Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 750G
Veri deposu 6/8 GB
Depolamak 128/256 GB
kameralar 64 MP birincil, 12 MP ultra geniş, 5 MP makro, 5 MP derinlik, 32 MP selfie
Doluyor 25W kablolu
pil 4.500 mAh
Su direnci IP67
Boyutlar 159,9 x 75,1 x 8,4 mm
Ağırlık 189g

Artıları

 • İyi görünümlü donanım
 • 120Hz yenileme hızına sahip canlı AMOLED ekran
 • Dört mükemmel arka kamera
 • Büyük 4.500 mAh pil
 • IP67 su ve toza dayanıklılık

Eksileri

 • 5G sadece alt-6 içindir

Samsung, 2021'de daha iyi seçeneklerinden biri olan Galaxy A52 ile birçok iyi teklife sahip .

120 Hz yenileme hızına sahip muhteşem bir AMOLED ekran, uzun süreli dayanıklılık için büyük bir 4500 mAh pil ve bir Qualcomm Snapdragon 750G işlemci dahil ilginizi çekecek pek çok özellik bulacaksınız. İyi bir yonga seti, ancak A52'de arada sırada biraz gecikmeli performansa neden oluyor.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy A52 fırsatları

A52, arka tarafında toplam dört sensör kullanıyor. 64 MP birincil kamera, 12 MP ultra geniş kamera, 5 MP makro kamera ve özel 5 MP portre kamerası var. Bu kurulum, çekebileceğiniz fotoğraf türleriyle neredeyse sonsuz olanaklara izin vermekle kalmaz, aynı zamanda 64MP birincil kamera, harika ayrıntı ve dinamik aralık yakalayan harika bir atıcıdır.


Samsung Galaxy A52 5G Fabrika Kilidi Açılmış Akıllı Telefon

Samsung oldukça yumruk atıyor

Premium fiyatlar ödemeden amiral gemisi bir Samsung telefon ister misiniz? Galaxy A52'yi kontrol ettiğinizden emin olun!

 • Amazon'da 500 dolar
 • Best Buy'da 500$
 • Samsung'da 500 dolar
 

 

4. Samsung Galaxy A32 5G

Çok yönlü kameralara sahip ucuz Android telefon

Samsung'da 205 dolar

Alt satır : Pixel 4a en iyi kamera kalitesine sahip olabilir, ancak Samsung Galaxy A32 5G çok yönlülüğe sahip . Genel olarak dört kamerayla olsa da, kesinlikle çekiminizi yapacaksınız. Ayrıca, telefonun geri kalanı da harika.

Görüntülemek 6,4 inç TFT, 720x1600
İşlemci MediaTek MT6853 Boyut 720 5G
Veri deposu 4/6/8 GB
Depolamak 128 GB
kameralar 48 MP birincil, 8 MP ultra geniş, 5 MP makro, 5 MP derinlik, 13 MP özçekim
Doluyor 15W kablolu
pil 5.000 mAh
Su direnci IP67
Boyutlar 164,2 x 76,1 x 9,1 mm
Ağırlık 205g

Artıları

 • çekici tasarım
 • Harika kameralar
 • 90Hz AMOLED ekran mükemmel
 • Üç platform güncellemesi
 • Uzun pil ömrü

Eksileri

 • Yoğun kullanımda biraz gecikmeli olabilir
 • "Hızlı" şarj sadece 15W

Samsung'un orta seviye Android telefonları son yıllarda çok daha iyi hale geldi ve en son örneklerden biri Galaxy A32 5G oldu . Bu, Samsung'un daha uygun fiyatlı Galaxy telefonlarının orta aralığında ve kesinlikle kısa listenizde olmalı.

Yukarıda ima gibi, bu fotoğraf makinelerinden veriyorsan almak için ucuz Android telefon. Galaxy A32 5G'nin kalbi, 48MP ana kamerası ve onunla çekilen fotoğraflar mükemmel görünüyor. Çok fazla ayrıntı, iyi dinamik aralık ve canlı renkler var. Çekebileceğiniz fotoğraf türlerini genişletmeye yardımcı olmak için A32 5G ayrıca 8 MP geniş açılı kamera, 5 MP makro kamera ve 5 MP portre kamerası ile donatılmıştır.

Kamera bölümünün dışında, Galaxy A32 5G de aynı derecede etkileyici. 720p'de kaliteli 6,4 inç TFT ekran, MediaTek MT6853 Dimensity 720 5G sayesinde günlük işlerde iyi performans ve uzun dayanıklılık sağlayan 5.000 mAh pil sunar. Bunların hepsini USB-C şarjı ve bir kulaklık jakı ile bir araya getirdiğinizde, oldukça iyi bir paket elde edersiniz.

Samsung Galaxy A32 5G Android Akıllı Telefon

Fiyat ne olursa olsun mükemmel bir kamera paketi

Samsung, Galaxy A32'nin kameralarıyla her şeyi yaptı ve size 48MP birincil lens ve oynamanız için üç tane daha verdi.

 • Samsung'da 205 dolar
 
 

 

5. Nokia 5.4

300 doların altındaki temiz yazılımlar için harika bir seçenek

Amazon'da 223 dolardan başlayan fiyatlarla

Alt satır : Nokia, çok değerli Android telefonlar üretmesiyle tanınır ve mükemmel Nokia 5.4, başka bir örnektir. İyi performans, temiz Android One tabanlı yazılım ve hoş bir tasarım bekleyin.

Görüntülemek 6,39 inç LCD, 1560x720, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 662
Veri deposu 4GB/6GB
Depolamak 64GB/128GB
kameralar 48MP birincil, 5MP ultra geniş, 2MP makro, 2MP derinlik, 16MP selfie
Doluyor 10W kablolu
pil 4.000 mAh
Su direnci
Boyutlar 164,3 x 76,6 x 8,5 mm
Ağırlık 6.4 oz

Artıları:

 • Hızlı işlemci
 • Sağlam dörtlü kamera sistemi
 • İki günlük pil ömrü
 • Parmak izi sensörü
 • Google Pay için NFC

Eksileri:

 • Ekran yalnızca HD+
 • Kablosuz şarj yok
 • Yavaş parmak izi sensörü

Nokia, çok pahalı olmayan sağlam Android telefonlar üretiyor ve Nokia 5.4 , temiz Android One tabanlı yazılımla bu yüksek kaliteli donanım geleneğini sürdürüyor. Telefonun tasarımı, metalik görünümlü gövdeyi tek elle kavramayı ve kullanmayı kolaylaştıran uzun ve ince 20:9 en boy oranıyla da dikkat çekici. Nokia 5.4, Android One'ı çalıştırdığı için 2023'e kadar platform güncellemeleri ve 2024'e kadar güvenlik yamaları alacak.

En iyi Nokia 5.4 fırsatları

 

Donanım cephesinde, Nokia 5.4 ciddi bir güç barındırıyor. Snapdragon 662 işlemci ve 4/6 GB RAM, güvenilir performans sağlar, 4.000 mAh pil, şarj başına iki güne kadar kullanım sağlar ve mükemmel bir 48MP ana sensör dahil olmak üzere sonsuz fotoğraf çekme olanakları için toplam dört kameraya sahip olursunuz. . NFC, USB-C şarj ve kulaklık jakı gibi daha küçük özellikleri bir araya getirdiğinizde gerçekten eksiksiz bir paket elde edersiniz.


Nokia 5.4 Android Akıllı Telefon

Nokia malları teslim ediyor

Nokia 5.4, mükemmel bir düşük maliyetli Android telefon olarak parlıyor. Dört arka kamerası, bir kulaklık girişi ve temiz yazılımı var.

 • Amazon'da 223 dolardan başlayan fiyatlarla
 • Best Buy'da 250$
 • B&H'de 250 dolar
 
 

6. TCL 20S

Birçok özelliğe sahip büyük bir telefon

Amazon'da 250 dolar

Alt satır : Video geliştirme modlarından mükemmel kamera ve pil optimizasyonlarına kadar çok sayıda özellik arıyorsanız, TCL 20S harika bir seçenektir.

Görüntülemek 6.67 inç FHD+ LCD, 2400x1080, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 665
Veri deposu 6GB
Depolamak 64 GB
kameralar 64 MP birincil, 8 MP ultra geniş, 2 MP makro, 2 MP derinlik, 16 MP özçekim
Doluyor 18W kablolu
pil 5.000 mAh
Su direnci
Boyutlar 162,2 x 76,9 x 9,1 mm
Ağırlık 199g

Artıları:

 • Net ve canlı ekran
 • 5.000 mAh pil
 • NFC çipi var
 • Geliştirilmiş birincil kamera
 • OTG ters şarj

Eksileri:

 • 5G yok
 • Resmi IP su geçirmezlik derecesi yok

TCL, Alcatel ve BlackBerry markaları altındaki telefonların başındaydı, ancak TCL 20S ile şirket nihayet kendi adına bir cihazla Android alanına giriyor. Şaşırtıcı bir şekilde, şu anda satın alabileceğiniz en zengin özelliklere sahip ucuz telefonlardan biridir.

Ekranından başlayarak, TCL 20S, şirketin kendi NXTVISION ekran teknolojisine sahip 6.67 inç FHD+ LCD panel sunar - gerçeğe yakın renkler, harika görüntüleme açıları ve HDR video içeriği için destek sunar. Ekranı oyunları sergilemek için kullanmak istiyorsanız, 4 GB RAM'e sahip Snapdragon 665 işlemci, her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak için fazlasıyla yeterli beygir gücü sunar.

En iyi TCL 10L fırsatları

 
US$249.99

GÖRÜNÜM

Ayrıca 64MP birincil kamera, 8MP ultra geniş kamera, 2MP makro kamera ve 2MP derinlik kamerası dahil olmak üzere dört arka kamera da sunuluyor. Gerçek görüntü kalitesi şimdiye kadar gördüğümüz en iyi kalite değil, ancak birlikte çalışabileceğiniz çok sayıda sensöre sahip olmanız, birçok çekim olanağına olanak tanıyor. Özellik listesini tamamlayan büyük bir 5.000 mAh pil, USB-C şarjı, Google Pay için NFC ve iki muhteşem renkte, Kuzey Yıldızı Mavisi ve Miky Yolu siyahı. Ayrıca, OTG ters şarj özelliği sayesinde 20S'nizi başka bir cihazı şarj etmek için kullanabilirsiniz.


TCL 20S Android Akıllı Telefon

Bir telefon, birçok özellik

İster canlı bir ekran, ister çok sayıda kamera, ister bir bütçeyle Google Pay desteği mi istiyorsunuz? TCL 20S her şeyi yapar.

 • Amazon'da 250 dolar

 

7. Google Piksel 4a 5G

5G ile daha büyük, daha iyi Pixel 4a

Amazon'da 600 dolardan başlayan fiyatlarla

Alt satır : Bazıları "ucuz" olduğunu düşünmese de, Pixel 4a 5G, güçlü Snapdragon işlemci, 5G bağlantısı, çarpıcı kameralar ve daha fazlasını içeren 500 dolarlık fiyatıyla büyük bir yumruk atıyor.

Görüntülemek 6.2 inç OLED, 2340x1080, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 765G
Veri deposu 6GB
Depolamak 128 GB
kameralar 12,2 MP birincil, 16 MP ultra geniş, 8 MP özçekim
Doluyor 18W kablolu
pil 3.885 mAh
Su direnci
Boyutlar 153.9x74x8.2mm
Ağırlık 168g

Artıları:

 • Tek kelimeyle harika kameralar
 • Genel olarak hızlı performans
 • Büyük OLED ekran
 • Mükemmel pil ömrü
 • 5G ağlarını destekler

Eksileri:

 • Sadece 60Hz ekran
 • Tüm müşteriler için "ucuz" değil

Google Pixel 4a'dan listemizde daha önce bahsetmiştik, ancak daha pahalı olan kardeşi Pixel 4a 5G'yi de tartışmaya değer . Normal Pixel 4a'ya çok benziyor, ancak önemli yerlerde birkaç önemli yükseltme var.

İlk şey ilk, işlemci var. Pixel 4a 5G, daha iyi performans ve 5G bağlantısı sağlayan daha etkileyici Snapdragon 765G'ye geçiyor. Tabii ki, 5G'nin hala üstesinden gelmesi gereken çok fazla acı var, ancak telefonunuzu önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutmayı ve daha yaygın olarak kullanılabilir hale geldikçe bu daha yüksek ağ hızlarından yararlanmayı planlıyorsanız, dikkate alınması gereken bir şeydir. .

4a 5G'nin daha büyük boyutu, daha büyük bir ekran ve pil sağlar, film izlemek, oyun oynamak ve tüm bunları yapmak için daha donanımlı hale getirirken, tankta ne kadar gaz kaldığı konusunda strese girmez. Normal Pixel 4a ile aynı birinci sınıf 12.2MP kameraya sahip oluyorsunuz, ancak aynı zamanda daha fazla çekim olanağı sağlayan 16MP ultra geniş kamera da var.


Google Pixel 4a 5G Android Akıllı Telefon

Daha ucuza 5G hızları

Ucuza 5G bağlantısı ister misiniz? Google'dan Pixel 4a 5G'den başkasına bakmayın.

 • Amazon'da 600 dolardan başlayan fiyatlarla

 

8. Moto G Kalemi (2021)

Kolunda bir numara olan iyi bir sanatçı

Amazon'da 300 dolar

Alt satır : Samsung Galaxy Note serisinde bir kalemle birlikte bir Moto G Power için yanıyorsanız, Moto G Stylus (2021) mükemmel telefonunuz olacaktır.

Görüntülemek 6,8 inç LCD, 2400x1080, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 678
Veri deposu 4 cigabayt
Depolamak 128 GB
kameralar 48MP birincil, 8MP ultra geniş, 2MP makro, 2MP derinlik
Doluyor 10W kablolu
pil 4.000 mAh
Su direnci Su itici kaplama
Boyutlar 169,8 x 77,9 x 9 mm
Ağırlık 213g

Artıları:

 • Yazma/çizim için dahil edilen kalem
 • Dört arka kamera
 • Her yönden iyi özellikler
 • Her ABD taşıyıcısıyla çalışır

Eksileri

 • NFC yok
 • Yalnızca bir vaat edilen işletim sistemi güncellemesi

Motorola'nın serisindeki tüm değerli telefonları takip etmek zor olabilir, ancak öne çıkmayı başaran bir tanesi Moto G Stylus (2021). Yerleşik bir kalemle gelen birkaç Android telefondan biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda teknik özelliklerin, özelliklerin ve değerin mükemmel bir birleşimidir.

Tüm medyanızı barındırmak için 6,8 inçlik büyük bir ekrana sahip oluyorsunuz ve Full HD+ çözünürlük sayesinde her şey mükemmel görünüyor. Ayrıca Snapdragon 678 işlemci, 128 GB dahili depolama ve büyük bir 4.000 mAh pil sayesinde yeterli performans var. G Stylus'un düşük fiyatı göz önüne alındığında, bunların hepsi güçlü özelliklerdir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Moto G Stylus'un (2021) ana özelliği, yerleşik ekran kalemi deneyimidir. Kesinlikle şimdiye kadar kullandığımız en kaliteli ekran kalemi değil, ancak çizim yapmak, not almak vb. için yeterince iyi çalışıyor. Ayrıca, kullanmadığınız zamanlarda telefonun altında sorunsuz bir şekilde saklanabilir. tüm deneyimi birbirine bağlayan hoş bir dokunuş.

Tıpkı Moto G Power (2020) gibi, Moto G Stylus'ta hala NFC'yi kaçırıyorsunuz ve Motorola'nın hayal kırıklığı yaratan yazılım güncellemelerine katlanmanız gerekiyor. Ancak, bunlar sizin için sorun değilse, burada sevilecek çok şey var.


Moto G Stylus (2021) Android Akıllı Telefon

Günü çizin ve karalayın

G Power kadar iyi bir anlaşma değil, ancak Moto G Stylus bazı eğlenceli ve benzersiz özellikler sunuyor.

 • Amazon'da 300 dolar
 • Best Buy'da 280 $
 • B&H'de 280 dolar
 

9. OnePlus Nord N10 5G

Fiyatına göre mükemmel performans

Amazon'da 300 dolar

Alt satır : OnePlus Nord N10 5G, OnePlus'ın ABD pazarına uygun fiyatlı girişini tutturuyor. Satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı amiral gemisi cihazlardan biri ve çarpıcı bir Pixel 4a rakibi.

Görüntülemek 6.49 inç FHD, 2400x1080, 90Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 690
Veri deposu 6GB
Depolamak 128 GB
kameralar 64MP birincil, 8MP ultra geniş, 2MP makro, 2MP monokrom, 16MP selfie
Doluyor 30W kablolu
pil 4.300 mAh
Su direnci
Boyutlar 163 x 74,7 x 8,95 mm
Ağırlık 190g

Artıları:

 • 90Hz ile FHD ekran
 • Mükemmel performans
 • Uzun pil ömrü
 • 30W kablolu şarj
 • Harika OxygenOS yazılımı

Eksileri:

 • Android 10 ile birlikte gelir ve yalnızca bir platform güncellemesi alır

2020, en dikkat çekicilerinden biri OnePlus Nord olan çok sayıda Android telefonun piyasaya sürüldüğünü gördü . Nord, OnePlus'ın gerçekten uygun fiyatlı akıllı telefonlara geri dönüşünü işaret ediyor ve hemen hemen her açıdan, bu bir ev koşusu. Ancak ne yazık ki, bu uygun fiyatlı amiral gemisi, Kuzey Amerika da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerine asla ulaşmadı. Neyse ki 2021'de OnePlus, en sevdiğimiz Nord N10 5G de dahil olmak üzere ABD'ye iki Nord telefon getiren Nord serisini genişletti .

Bütçe telefonu olarak fiyatlandırılsa da, OnePlus Nord N10 5G, donanım cephesinde büyük bir yumruk atıyor. 90Hz AMOLED ekran harika görünüyor ve size zengin renkler ve akıcı animasyonlar sunuyor. Qualcomm'un Snapdragon 690'ı hızlı 5G performansı sağlar, pil ömrü güvenilirdir ve OnePlus'ın 30W kablolu şarjı piyasadaki en iyilerden biri olmaya devam etmektedir. Telefon, cömert 6 GB RAM, 128 GB depolama ve dörtlü kamera kurulumu ve çift stereo hoparlör gibi üst düzey özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca düpedüz güzel olan yeni Midnight Ice rengine de oldukça düşkünüz.

Yazılımla ilgili olarak, OnePlus Nord, Android 10 tabanlı OxygenOS ile birlikte gelir ve yakında Android 11 için bir güncelleme vaat eder. Bunu daha önce söyledik ve tekrar söyleyeceğiz - bu, piyasadaki en iyi Android arayüzlerinden biridir. OxygenOS, temiz bir kullanıcı arayüzünü korurken birçok ekstra özellik sunma konusunda mükemmele yakın bir denge kurar ve bu bizim yeterince alamadığımız bir şeydir.


OnePlus Nord N10 5G Android Akıllı Telefon

Kuzey Amerika için bir Kuzey

OnePlus nihayet ABD'ye dörtlü kamera sistemi, 90Hz ekran ve 5G uyumluluğu ile dolu bir Nord telefonu getirdi.

 • Amazon'da 300 dolar
 • Best Buy'da 300 $
 • B&H'de 300 dolar
 

10. POCO M3

Çarpıcı bir tasarım ve büyük bir pil

Amazon'da 200 dolar

Sonuç : Güzel tasarımı, çarpıcı AMOLED ekranı ve dikkatleri üzerine çekecek çok sayıda güç ve kamera ile Xiaomi Mi Note 10 Lite harika bir seçenek.

Görüntülemek 6,53 inç IPS LCD, 2400x1080, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Qualcomm Snapdragon 662
Veri deposu 6GB
Depolamak 64 ya da 128 GB
kameralar 48 MP birincil, 2 MP makro, 2 MP portre, 8 MP özçekim
Doluyor 18W kablolu
pil 6.000 mAh
Su direnci ❌ resmi derecelendirme yok
Boyutlar 165,8 x 76,7,2 x 8,8 mm
Ağırlık 208g

Artıları

 • Mükemmel pil ömrü
 • Çarpıcı tasarım ve renkler
 • Başarılı kamera kurulumu
 • Stereo hoparlörler
 • Dahili kulaklık jakı

Eksileri

 • Android 10 ile birlikte gönderilir
 • Tonlarca bloatware
 • NFC ya da resmi IP derecesi yok

POCO, birkaç yıl önce Xiaomi'nin en yüksek bütçeli markası olarak ün kazandı ve MKBHD'nin YouTube'daki yıllık kör kamera testlerinde diğer birçok amiral gemisinden daha iyi performans göstererek daha da fazla saygı kazandı. Telefonları ayrıca tipik olarak tasarımları açısından dramatik bir yeteneğe sahiptir. Göz kamaştırıcı POCO M3 , özellikle de POCO Sarı renk çeşidinde kesinlikle durum budur.

Cesur renklere ek olarak, M3'ün arkasındaki kamera muhafazası görsel olarak farklıdır - onu ya seveceksiniz ve ya ondan nefret edeceksiniz. Arka panelin neredeyse dörtte birini kaplar ve 2MP makro kamera ve 2MP portre kamera ile birlikte 48MP birincil lensli üçlü kamera sistemine sahiptir. Ek olarak, ön tarafta tümü orta sınıf bir Snapdragon 662 işlemci tarafından desteklenen 8 MP'lik bir selfie atıcıya sahip oluyorsunuz. Telefon 6 GB RAM ve 64 GB ya da 128 GB depolama alanı ile birlikte geliyor.

M3, 18W kablolu hızlı şarj etme yeteneğine sahiptir, ancak çok fazla doldurmanız gerekmeyebilir. Bu pil şampiyonu, 1080p ekranı ve mütevazı SOC'si ile sizi iki tam güne kadar güçlendirecek olan 6.000 mAh'lik bir hücreye sahiptir.

Telefonun en büyük dezavantajı NFC olmaması, resmi bir IP derecelendirmesinin olmaması ve Android 10 ile birlikte gelmesidir. Artı tarafta, yine de yerleşik bir kulaklık jakınız var!

ABD'li alıcılar şunları not eder: Amazon ABD'deki sürüm uluslararası bir modeldir ve Sprint, Verizon ya da MVNO'larından herhangi birinde çalışmaz. AT&T ve T-Mobile'da mükemmel çalışacak. Ayrıca ABD garantisi yoktur.

POKO M3

POCO'nun sunduklarına bir göz atın

POCO, uygun fiyatlı alanda yenilik yapmaya devam ediyor ve M3, herhangi bir fiyat noktasında en göz alıcı Android'lerden biri.

 • Amazon'da 200 dolar
 • Walmart'ta 170 dolardan başlayan fiyatlarla
 • Newegg'de 173$'dan başlayan fiyatlarla
 

11. iPhone SE

En ucuz iPhone

Apple'da 399$'dan başlayan fiyatlarla

Alt satır: Bir iPhone'a sahip olmak son yıllarda çok daha uygun fiyatlı hale geldi ve şu anda mümkün olduğunca az harcama yaparken bir iPhone almanın en iyi yolu iPhone SE. Eski tasarımı dert etmediğiniz sürece, iPhone SE size inanılmaz bir performans, iyi bir kamera ve isteyebileceğiniz tüm iOS özelliklerini yalnızca 400 $ karşılığında sunar.

Görüntülemek 4.7 inç LCD, 1334x750, 60Hz yenileme hızı
İşlemci Elma A13 Biyonik
Veri deposu 3 GB
Depolamak 64GB, 128GB ya da 256GB
kameralar 12 MP birincil
Doluyor 18W kablolu, 7.5W kablosuz
pil 1.821 mAh
Su direnci IP67
Boyutlar 138,4 x 67,3 x 7,3 mm
Ağırlık 148g

Artıları

 • Küçük eller için mükemmel boyut
 • Bu fiyata eşsiz performans
 • 5 yılı aşkın yazılım güncellemesi
 • IP67 su direnci
 • Qi kablosuz şarj

Eksileri

 • Büyük çerçeveler
 • Pil ömrü özel bir şey değil

En iyi Android telefonlar listesinde bir iPhone? Evet, biliyoruz. Ancak bizi dinleyin çünkü iPhone satın alan birçok kişi Google hizmetlerini kullanıyor ve iPhone SE'nin Gmail, Google Haritalar, YouTube ve daha fazlası gibi uygulamaları çalıştırmak için en uygun fiyatlı telefonlar arasında olduğunu söylemekten oldukça eminiz.

Apple ekosistemine girmek isteyen ve iPhone 12 mini'yi karşılayabilen müşteriler bu telefonu almalı. Yine de, daha küçük bir bütçeyle çalışıyorsanız, iPhone SE , her zamankinden daha fazla insanın nihayet Apple vagonuna atlamasını mümkün kılan muazzam bir değerdir.

Önce kötü şeyleri aradan çıkaralım – iPhone SE'nin tasarımı 2021 standartlarına göre oldukça eski. Devasa çerçeveleri, bu listedeki diğer her şeye kıyasla başka bir gezegendenmiş gibi görünüyor ve kim olduğunuza bağlı olarak, bu ya bir anlaşma kırıcı ve ya daha az umursamayacağınız küçük bir tasarım detayı olacak. Bununla birlikte, bazı kalın çerçevelerle sorun yaşamadığınızı varsayarsak, iPhone SE deneyiminin geri kalanı biraz büyülü.

İşte iPhone SE ile ilgili bir şey: Fiyat için, performans açısından hiçbir Android telefon ona dokunmaz. Apple A13 Bionic olan işlemci ile başlar. Bu, 2019'daki iPhone 11 ve iPhone 11 Pro'ya güç veren aynı çip, yani başka bir deyişle iPhone SE bir performans canavarı. Üzerine hangi uygulamaları/oyunları atarsanız atın, her şeyi kolaylıkla tüketecek ve ter atmayı reddedecektir. 400$ fiyat aralığındaki akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, iPhone SE'nin sunduğu ham güce hiçbir şey yaklaşamaz.

iPhone SE'deki tek 12 MP kamera ilk başta kulağa harika gelmiyor, ancak günlük kullanımda gerçekten harika fotoğraflar çekmeyi başarıyor. Ayrıca kablosuz şarj desteği, Apple Pay için NFC ve IP67 su geçirmezlik derecesine sahip olursunuz. Bu yeterli değilmiş gibi, Apple'ın akıllı telefonları için 5 yılı aşkın yazılım güncellemesi taahhütü, Android alanındaki her şirketin öğrenebileceği bir şeydir. Bu nedenle, uzun bir farkla ürün yelpazesindeki en ucuz iPhone olmasına rağmen, iPhone SE, çok daha pahalı kardeşleri tarafından görülen aynı düzeyde yazılım desteğini alıyor. Tam olarak nasıl olması gerektiğini biliyorsun.

  

iPhone SE (64 GB)

Mümkün olduğunca az parayla bir iPhone ister misiniz? iPhone SE'yi satın alın. Bu kadar basit.

 • Apple'da 399$'dan başlayan fiyatlarla
 • Amazon'da 399$'dan başlayan fiyatlarla
 

Hangi bütçe telefonun satın alınacağına nasıl karar verilir?

Bugün mevcut olan büyük bütçeli telefonlardan hangisini satın almanız gerektiğine karar vermek oldukça zor olur. 500 doların altındaki harika telefonların bulunabilirliği son birkaç yılda patlamış olsa da, daha pahalı bir cihazda alacağınız her şeyi hala alamıyorsunuz - bu, hangi cihazı alacağınıza karar verirken ulaşmanız gereken uzlaşmadır.

Çoğu insan için soru, amiral gemisi deneyimini "taklit eden", ancak daha ucuz, daha düşük kaliteli bileşenlere sahip bir cihaz isteyip istemediğinize ya da daha az spesifikasyona sahip, ancak bireysel olarak iyi durumda olan bir şeye razı olup olmayacağınıza gelir. .

Belki iyi bir örnek, Google Pixel 4a gibi bir şeydir. 350 $ 'da 1080p ekranı en iyisi değil, ancak fiyat için çok iyi ve oldukça doğru renkler. Ancak, örneğin OnePlus Nord N10 5G gibi yüksek bir yenileme hızından yoksundur.

Benzer şekilde, tek arka kamerası olağanüstüdür ve bu listedeki diğer cihazlardan açık ara en iyi fotoğrafları verecektir. Ama bu kadar - ultra geniş ya da telefoto seçeneği yok, bu nedenle çerçeveleyebileceğiniz fotoğraf türleri konusunda sınırlısınız.

Ayrıca, bu listedeki diğer bazı cihazların aksine, daha üstün bir uyum ve bitiş ile plastikten - yüksek kaliteli plastikten, evet - yapılmıştır.

Son olarak, Pixel 4a'nın başka bir amacı daha var: Google'ın üç yıllık platform ve güvenlik yamalarına olan bağlılığı. Bu, telefon 2020'de Android 10 ile birlikte gönderilirken, zaten Android 11'e güncellendiği ve piyasaya çıkar çıkmaz Android 12 ve Android 13'ü alacağı anlamına geliyor.

Kapak tarafında, OnePlus Nord N10 5G, 299 $ 'lık bir telefon - Pixel 4a'dan daha ucuz - kuşkusuz daha iyi özelliklere sahip ancak günlük deneyimden çok daha düşük. Dört arka kamera var, ancak ana kamera dahil hiçbiri Pixel 4a'nın mükemmel birincil atıcısıyla rekabet edemez. Aynı zamanda 5G özellikli, ancak bu bağlantı pil ömrü pahasına geliyor. Ekranı da 1080p, ancak Pixel 4a'lardan daha düşük kalitede. Ayrıca Android 10 ile birlikte gönderilir ve hala tek Android 11 güncellemesini bekliyor.

Bununla birlikte, N10 5G içindeki Snapdragon 690, Pixel 4a'daki Snapdragon 730'dan birçok yönden daha hızlıdır. Pixel yerine OnePlus telefonunu seçmek için yukarıda belirtilen 5G desteği de dahil olmak üzere sayısız neden var.

Ve bunlar sadece iki örnek. Bu nedenle, hangi telefonu alacağınıza karar vermeden önce tüm piyasayı hesaba katmanız gerekecek.

Bu en iyi bütçeli Android telefonlar listesine neden bir iPhone ekliyorsunuz?

Sorun şu: iPhone, Android'i çalıştırmıyor, ancak Google'ın uygulamalarını son derece iyi çalıştırıyor. iPhone SE 2014'ten kalma bir iPhone gibi görünebilir, ancak küçük bir ayak izi, harika bir kamera (çoğu durumda Gece Modu yoktur) ve Apple'ın süper hızlı A13 yongası dahil olmak üzere birçok insanın sevdiği temel özelliklere sahiptir. Ayrıca, özellikle mobil oyunlar söz konusu olduğunda, birçok uygulama için Google Play Store'dan tartışmasız daha iyi olan App Store'a erişimi vardır.

En iyi bütçeli Android telefonlardan birini almaya gerçekten kararlıysanız, yalnızca Google uygulamaları desteği için çalışıyorsanız, ancak örneğin iMessage ve Apple Arcade istiyorsanız, bir iPhone SE satın almanızı kesinlikle önermesek de, iPhone SE iyi bir seçenektir.

Sonuç olarak

İster 700 dolardan fazla , ister 300 dolardan az , hatta 100 dolardan fazla harcamak isteseniz de, bugünlerde en iyi Android telefonların sıkıntısı yok . Yukarıdaki telefonlar, bir dizi sınırlamanın en iyisini temsil ediyor - kaçınılmaz olarak birkaç yıl içinde değiştirilmesi gerekecek bir ürüne aşırı harcama yapmak istememek.

Ancak bu, Galaxy S21 ya da Pixel 5'e harcadığınızın üçte birine mal olan bir cihazın güzelliğidir. Bu telefonların maliyetinin %90'ını sunar ve daha kolay değiştirilebilir. Bu nedenle, su geçirmezlik ve kablosuz şarj gibi daha gelişmiş özelliklerden bazılarını kaçırabilir ve çok fazla güncelleme alamayabilirsiniz ya da uzun süre bu telefonlar yeni bir bütçe cihaz türünü temsil eder, satın alırken kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Ve Google Pixel 4a, grubun en iyi değeridir.

Her şeyi ve mutfak lavabosunu içine atan en iyi genel telefona savurganlık yapmak her zaman ideal çözüm değildir - özellikle ilk etapta maliyeti düşüren telefonlara baktığınızda. Bunun yerine, en çok neye değer verdiğinizi bulmalısınız. Daha da az harcamak istiyorsanız, Moto G Power, en iyi fiyatlardan birinde güvenilir bir deneyim sunar. Benzer şekilde, Samsung Galaxy A52 5G kolayca en iyi kameraya sahip ve lüks donanım arıyorsanız Nokia 5.4'ü yenmek zor. Her üreticinin sunabileceği bir değeri vardır.