Astroloji Nedir? 79

 Astroloji nedir sorusuna kısaca; Astrolojinin gezegenlerin ve yıldızların insanlar üzerindeki etkilerini yorumlayan bir bilim olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlık yazılı tarihinin başlangıcından beri var olan astroloji, bilimlerin en eskisidir.

Astroloji kader değildir; her şey kişinin kendi elinde. Astroloji, doğum haritanızdaki dönemleri inceler, fırsat alanlarını, şanslı zamanları, kısıtlayıcı ve zorlayıcı alanları, gecikmeleri gösterir. Sonuçta, nasıl davranacağınız ve ne yapacağınız tamamen sizin iradeniz dahilindedir.

Gezegenlerin iyi açılara sahip olduğu şanslı zamanlarda, hiçbir şey yapmazsanız bu fırsatları kaçırabilirsiniz. Aynı şekilde gezegenlerin zorlayıcı etkilerinin olduğu dönemlerde de gerekli çaba ve kararlılığı gösterirseniz tüm zorlukların üstesinden gelebilir ve içinizdeki farkında bile olmadığınız gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

Astroloji, insanlığın dünya var olduğundan beri doğaya karşı yürüttüğü “varlık” savaşında kullandığı en etkili araçlardan biridir. İlk insanın doğal afetleri gökten kontrol etme çabaları sonucu ortaya çıkmış ve artık hiçbir bilimsel değeri olmadığına inanılan bir “bilim”dir.

Antik çağlardan beri insanlar yeryüzünde karşılaştıkları birçok sorunun cevabını gökyüzüne bakmışlardır. Gökyüzünü aydınlatan ay ve yıldızlar, ışığın az olduğu karanlık zamanlardan beri birçok kişiye rehberlik etti.

Güneşin Hareketleri

Güneş, astrolojik haritaların en önemli göstergesidir. Dönemin ışığını, enerjisini ve motivasyonunu gösterir. Güneş ile birlikte Ay ve diğer tüm gezegenler kendi etrafında ve Güneş'in etrafında döner. Bu hareketler tüm astrolojik burçlar için son derece belirleyicidir.

Astroloji, sembollerle akıl yürütme ve tümevarıma dayanır. Diğer birçok disiplinle bağlantısı olan Astroloji sayesinde doğum haritası yorumlanarak insan kişiliği, yaşamı, keşfedilmemiş potansiyelleri, kökleşmiş alışkanlıkları, fiziksel sorunları, yetenekleri ve gelecekteki dinamizmi çok kolay bir şekilde belirlenebilmektedir.

Astroloji, gökyüzü manzaraları ile anın genel koşullarına ışık tutuyor. Temelini “gökyüzünde ne varsa, yerdedir” felsefi görüşünden alır.

Astroloji hem bireysel psikoloji hem de sosyal ilişkiler, meslek ve kariyer açısından önemli bir destek aracıdır.

Günlük burç yorumu

astrologların gezegenlerin günlük hareketlerini incelemeleri ve bu hareketlerin burçlar üzerindeki etkilerini yorumlamalarıdır.

Günlük grafiklerdeki yükselen işaret, yaklaşık iki saatlik zaman diliminin genel ruh halini gösteriyor. Bu burçtaki gezegenlerin nitelikleri ve özellikle bu gezegenlerin iyiliksever ve kötü yönleri belirleyicidir.

Pek çok kişinin aksine mümkün olan en kapsamlı çalışmalar sizler için sitemizde derlenmiştir . Uzun bir tecrübe döneminin ve geniş bir bibliyografyanın katkılarıyla hazırlanan makalelerimiz, kendinizi tanımanıza, güçlü yönlerinizi geliştirmenize ve zayıf yönlerinizi aşmanıza yardımcı olacaktır.

Zodyak İşaretleri 4 Ayrı Eleman Sınıfında Değerlendirilir

Koç, Aslan ve Yay, “Ateş” elementinin işaretleridir . Ateş; çeviklik, cesaret, dinamizm ve gücün bir işaretidir.

Boğa, Başak ve Oğlak “Toprak” elementindendir. Toprak; güç, dayanıklılık, uzun ömür ve sabrın bir işaretidir.

İkizler, Terazi ve Kova “Hava” elementinin işaretleridir . Hava; zeka, beceri, çeviklik ve hareket getirir.

Yengeç, Akrep ve Balık “Su” elementindendir. Bu; duygusallık, derinlik, hassasiyet, sezgi getirir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski