Başak Burcunun Genel Özellikleri 54136

 

Başak Kadınının Özellikleri

Başak kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaylı ve hassastır. Titizdir ve en küçük ayrıntılara gösterdiği özen ile öne çıkar. Evciliği ile evine ve çocuklarına çok düşkündürler. Evinde vakit geçirmekten hoşlanır.

Başak kadını, hoş mizacıyla arkadaşları tarafından sevilir ve birçok arkadaşı vardır. Mizah duygusu iyi gelişmiştir.

Başak kadını çalışkan ve kararlıdır. Sorumluluklarını sonuna kadar yerine getirir. Bunu başarmak için her türlü çabayı gösterir. Pratikliği sayesinde olaylara anında müdahale edebilmektedir. Öte yandan, alıngan bir doğası var. Kolayca incinebilir ve gücendiği kişiyi affedemez. O kinci değildir, lakin hemen unutamaz.

Akıllı Başak kadını sorunları en mantıklı şekilde çözer. Adalet ve merhamet iyi gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir ortak olur. Mükemmeliyetçidir ve ilişkisine sahip çıkar.

Hayatı ona hoş bir şekilde sunan sevecen ve sevgi dolu bir adamla hayatının geri kalanını mutlu edebilirler. Çocukları sever ve onları en iyi şekilde yetiştirir. Hayatı kontrol edebilmek çocuklarınıza güven verir.

Başak Erkeğinin Özellikleri

İnatçı, titiz, detaylı ve mantıklı yapısıyla dikkat çekerler. Hoş ve sevgi dolu bir mizaca sahiptir. Her zaman bakımlı ve güzel görünmeye özen gösterir. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur.

Başak erkeği, çevresindeki olumsuzlukları çekinmeden eleştirebilir. Eleştirmeyi sever. Son derece basittir. Düşünceli olmasına rağmen, hoşlanmadığı şeyleri doğrudan ve net bir şekilde söyler ve rahatsız edici olur. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırı titiz olur.

Neşeli ve canlı bir karakter sergiler. Sorunlarla kolayca başa çıkabilir. Başarı onun için bir zorunluluktur. Düzensizlikten ve disiplinsizlikten hoşlanmaz ve her şeyin yerli yerinde olmasından hoşlanır.

Karşı cinste nezaket ve nezakete en az temizlik kadar önem verirler. Aşık olmaktan korkar lakin aşık olduğunda sadık bir adam olur. Sevdiği kişiyle arkadaş olmak ister. Evlilikte düşünceli ve saygılı bir eş olun. Çocuklara pek düşkün olmasa da iyi ve sorumlu bir baba olacaktır.

Genel Özellikler

Başak'ın Olumlu Özellikleri

Analitik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Dostça yakınlık. Temizlik. titizlik. Alçakgönüllülük. Giyim merakı. Hesap makinesi kafası. Komik konuşma. İyiliğe istekli.

Başak burcunun olumsuz özellikleri

Hastalık hastası. İşgüzar. aceleci. Son derece kritik. Prissy. Kolayı sevmez. Geleneklerine sıkı sıkıya bağlılar. Çok meraklı.

Yönetici gezegen: Merkür
Element: Toprak
Öne çıkan özellik: Değişken
Şanslı sayılar: 6
Gün: Çarşamba
Şanslı taş: Meryem Ana
Renk: Sarı, yeşil
Tarot kartı: Sherry
Hayvan: Tüm evcil hayvanlar
Bitki: Nergis
Değerli taş: Koyu safir, kahverengi
Değerli metal: Cıva

Başak Kariyeri

Başak burcu bireyleri analiz etmeyi, küçük parçalara ayırmayı ve bu yollarla sonuca varmayı severler. Zeka seviyesi yüksek olan Başak, pratik çözümler üreterek diğer insanlara hizmet etmek ister. Çok net görülmese de ikinci en iyi ile yetinemeyen Başak, iş hayatında başarılı olmak ve onu mükemmele ulaştırmak için elinden geleni yapar.

Toprak elementindeki Başak, iş hayatında pratik, gerçekçi ve ulaşılabilir hedeflere kanalize eder. Sorumluluklarını çok iyi anlayan Başak, organizasyonel yeteneği ve detaycılığı ile iş hayatında da fark edilir.

Başak burcunun en büyük dezavantajı

mükemmel olmayan hiçbir şeyden memnun kalmaması ve hiçbir performans elde edilmemiş gibi davranmasıdır. Bu nedenle hem kendisinin hem de birlikte çalıştığı kişilerin sinir sistemine ciddi şekilde zarar verir ve insan ilişkilerinde sorunlar yaşar.

Yardımsever meslektaşlardır. Bildiği her şeyi birlikte çalıştığı kişilere sorulmadan aktarır. Analitik yapısı sayesinde özgün sorunlara özgün çözümler getirerek başarının anahtarlarını ekibine taşır. Ancak eleştirel doğası birlikte çalıştığı insanlar tarafından anlaşılıp kabul edilinceye kadar benimsenmesi zaman alır.

Başak'ın ofisi oldukça düzenlidir, belki bir kütüphaneyi ya da hastane odasını andırır. Her şeyi yerine koymadan işe başlayamayan Başak, ofiste hijyene ve temizliğe en az evde olduğu kadar özen gösterir.

Rakamlarla ve sayılarla arası çok iyi olan Başak, muhasebe konusunda son derece başarılıdır. Bunun dışında hizmet sektörü, sağlık ve bakım sektörü başarılı olabilecekleri ve kendilerini gösterebilecekleri alanlardır.

Başak Parası

Aksine Leo , Başak maddi olmayan bir şey haline riskleri ya da adımı atmaya sevmez. Toprak elementi olan Başak'ın madde ile ilişkileri oldukça dengeli ve istikrarlıdır. Çalışmayı ve üretmeyi hayatının amacı olarak gören Başak, detayları görerek hareket ettiği için emin adımlar atmakta yanılmıyor.

Sürekli hesap yapan Başak, geçmişi, bugünü ve geleceği düşünerek hareket eder. Endişeli bir yapıya sahip olduğu ve olumsuzluğa eğilimli olduğu için, kötü günlerin yakın olduğunu düşünerek para biriktirir ve kendini korumaya çalışır. Çok ince hesaplar yaparak en iyi kazancı sağlayan yatırım sistemini başarı ile uygular.

Analitik yeteneği sayesinde yatırımlarında çok planlı, stratejik ve ekonomik davranır. Başak burcunun en yatkın olduğu yatırım yöntemi bankada para biriktirmek ve faiz almaktır. Genel olarak israfa karşı olduğu için ekonomik ve tüketimi minimuma indiren bir tarza sahiptir.

Çok çalışarak parasını kazanan Başak,

lüks tüketim malları, marka giysiler ya da isim yapmış yerlerle ilgilenmez. Kişiliği gibi sade bir hayata sahip olan Başak, başkalarına hizmet etmeyi sever ve maddi yardımda bulunmaktan çekinmez.

Sağlığına ve temizliğine büyük önem veren Başak, bu alanda en büyük harcamayı yapan kişidir. Sağlık sigortası, Başak'ın hayatında önemli bir gerekliliktir, böylece sık doktor ziyaretlerini finansal olarak dengeleyebilir. Ev hayatında en çok tüketilen malzemeler temizlik ve hijyen amaçlıdır.

Para konusunda gerçekçi bir yaklaşımı olan Başak, gerçekten ihtiyacı varsa onu harcamaktan çekinmez. Aslında iyi şeylerden hoşlansa da, kendi kendine yeterli olmasının ve kötü günlerinde bile hayatta kalabilmesinin temel nedeni, hayatını önceliklendirebilmesidir.

 Başak Aşkı

Başak burcunun üyeleri, iyi konuşma yeteneğine sahip insanları severler. Başak, iletişim kurmak, çevresinde zeki, entelektüel ve sakin insanlar olmasını ister.

İlerici bir birlikteliğin temellerini atmak için Başak ile sessiz ve kaliteli bir yerde buluşmak gerekir. Başak'ın seçiciliği göz önüne alındığında sağlıklı yemeklerin olduğu, sessiz, sakin ve romantik müziklerin olduğu bir restoran oldukça uygundur.

Başak, herhangi bir konuyu kolayca tartışabilen ve özellikle fikir alışverişine yatkın, çok ilginç bir kişidir. Ama daha ilk günlerden gizli ve mahrem konuları konuşmayı, sırları paylaşmayı, sorunları açığa vurmayı sevmez.

Beraberlik, Başak'ın ilk günden itibaren takdir etmesi ya da yüceltmesi mümkün değildir. eleştiriye açık yapısı ancak gerçeklerden emin, ölçülü ve titiz bir değerlendirmeden sonra tatmin edilebilir. Ancak, kendisine herhangi bir fikir ya da tavsiye sorduysanız, Başak konuyla ilgili tüm bildiklerini açıkça paylaşır.

Başak çok dikkatli planlar.

Finansal güvenlik ve kişisel gelişim hayatında önemli bir yer tutar. Aşırı harcama gibi, hemen başlayan ve hızla gelişen ilişkiler onları rahatsız eder. Genellikle pratik ve ulaşılabilir hedefleri olan eşleri seçmeye özen gösterirler.

Başak erkeği, hayatını paylaşmaya değer olduğuna inandığı birini bulduğunda, her zaman ona sadık kalmaya çalışacak ve onu mutlu etmek isteyecektir. Başak sevgisini ancak sorumluluk sahibi, duyarlı ve entelektüel insanlar anlayabilir.

Başak, dışarıdan görülmesi kolay olmasa da çok sıcak, samimi ve dürüst bir yapıya sahiptir. Kalbini bir kere kazanan insan, ömrü boyunca unutamayacağı bir sıcaklığın ve vermenin içinde bulur kendini.

Başak'ın Cinsel Hayatı

Zodyak'ta genellikle a-seksüellik ile ilişkilendirilen Başak, aslında bu özellik için pek uygun değildir. Başak burcunun duyuları ve duyguları, toprak elementinden olduğu için oldukça gelişmiştir. Fakat

Gerçekten de cinsel alanda diğer işaretlerden daha az aktiftirler. Genelde soğuk ve mesafeli bir tarz sergileyen Başak, mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduğu için cinsellikten uzak durmayı tercih eder.

Uzun süre düşünme, planlama ve her şeyi analiz etme özelliğinden dolayı cinsellikte hız, anilik ve spontane maceralardan hoşlanmaz. cinselliğin hayatında çok yer kaplamasını ve ya sorunlu bir unsur olmasını istemediği için tek eşliliği tercih eden bir yapıya sahiptir.

Biriyle birlikte olmak istediğinde hem kendisine hem de karşıdaki kişiye zaman ayırır. Başak burcunun en belirgin özelliklerinden biri olan detaylandırma, cinsellikte kendini gösterir. Başka kimseye mantıklı gelmeyecek küçük detayların cinsel olarak uyarılma ve istekli olmada büyük rolü vardır.

Merkür tarafından yönetilen Başak, cinsellikte bile zihinsel bir alışverişin olması gerektiğine inanır. Cinsel partnerinin de entelektüel açıdan güçlü olması Başak'ın uyarılmasında önemli rol oynar.

Sınırlar koymaktan, kurallar koymaktan ve bunları uygulamakta ısrar etmekten çekinmez. Düşünen bir insan olan Başak, her zaman cinsellikteki riskleri görmeye ve davranışlarını buna göre ayarlamaya çalışır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski