Burçların Genel Özellikleri 999

 Burç özelliklerini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Kişilik analizinin vazgeçilmezi olan burçlar sayesinde karşınızdaki kişinin genel özelliklerini bilmek mümkün.

Zodyak karakteriniz, iş hayatınız, aile ilişkileriniz, sevdikleriniz, uğurlu sayılarınız, en sevdiğiniz renkler ve hatta sağlığınız hakkında bilgi verebilir. Özellikle ilişki kuracağınız kişinin özellikleri hakkında fikir sahibi olmak daha sağlam kararlar vermenize yardımcı olur.

Zodyak kuşağı 12 burçtan oluşur. Burç denilen şey aslında yıldız kümelerinin adıdır. Doğduğumuz burç, doğduğumuz zaman güneşin izlediği yıldız kümesi yani güneş burcumuzdur.

Her burcun kendine has özellikleri vardır.

Astrolojiyi takip edenler, burçların benzersiz özelliklerine kayıtsız kalamazlar. Burçlar sayesinde kişiyi tam olarak tanımıyor olsanız bile karakter özellikleri hakkında bilgi sahibi olma imkanına sahibiz. Ancak zodyak genel olarak her zaman doğru kişilik analizini vermeyebilir.

On iki farklı burç olmasına rağmen on iki farklı kişilik yoktur. Bunun dışında gezegenlerin hareketlerine göre burçlar o gün içinde şanslı, duygusal ya da heyecanlı olur.

İçinizde anlamsız bir burukluk varsa günlük burcunuza bakmanızda fayda var. Ayrıca sevgili adayınızın burcunun kendi burcunuzla uyumluluğuna bakarak ortalama bir ilişki hesaplamanız mümkündür.

♈ Koç (Ram): 21 Mart – 19 Nisan

Koç kadını aktif, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çekiyor. Ayrıca oldukça güler yüzlüler. Çekici, atletik ve incedir. Cazibesi ve toplumdaki çeşitliliği ile dikkat çekiyor.

İş hayatında oldukça hırslı ve idealisttirler. Kafasında ne kurduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda merak etmeden devam eder. Zamanı nasıl kullanacağını biliyor ve çalışkan.

Koç erkeği kendine güvenen, aktif ve enerjik yapısıyla toplumda fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan hoşlanır. İnatçıdır ve hata yaptığında kabul etmek istemez ve bencil davranır.

Onun özgürlüğüne çok düşkünler. Arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım ediyor ve sorunlarını paylaşıyorlar. Cömerttir ve finansal olarak özgür olmayı sever. Kendi işlerini kurmaları ve yönetmeleri onlar için çok daha çekici. Başkalarından emir almayı sevmezler.

Koç Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

♉ Boğa (Boğa): 20 Nisan – 20 Mayıs

Boğa kadını sessiz, sakin ve gururlu duruşuyla dikkat çeker. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı var. Girdiği ortamlarda davranış ve tavırlarıyla dikkat çeker. Boğa kadını hırslıdır ve rüyada görmekni kurduğu bir şeye ulaşmak için elinden gelenin en iyisini yapar. Alışkanlıklarına düşkündür ve sadakatsizliği sevmez.

Boğa kadını duygusal olarak hassas ve kırılgandır. Birini önemsediğinde, onun için her zaman elinden gelenin en iyisini yapar. Sadakatten hoşlanmaz. Boğa kadını dışarıdan soğuk görünse de yumuşak kalplidir. Çalışkandır ve bir işe başladığında onu sonuna kadar götürür.

Boğa burcu erkeği inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkat çeker. Sakin görünümünün altında çok aktif bir insan var. Öfkelendiğinde oldukça inatçı olur ve düşündüklerinden hiçbir şekilde taviz vermez.

Boğa erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla sıcak bir bağı var ve iyi bir baba, bir o kadar da sert ve disiplinli. İşine çok düşkündür. Başladığı işi sonuna kadar devam ettirir.

Boğa Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

♊ İkizler (İkizler): 21 Mayıs – 21 Haziran

İkizler kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker lakin aynı zamanda dengesizdir ve sürekli fikir değiştirir. İkizler kadını pratik, akıllı ve çekicidir. Ancak İkizler kadınını anlamak çok zordur. Çünkü sürekli değişim içindedir.

İkizler kadını hızlıdır ve hareket halinde yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona büyük keyif veriyor. Farklılığı sever.

İkizler erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve çekici doğasıyla dikkat çeker. Pratiktir ve problemlere kolaylıkla çözüm üretebilen bir yapıya sahiptir.

İkizler erkeği değişkendir ve bazen anlamak zor olur. Çocuksu tavrıyla sürekli ilgi isteyen bir yapıya sahiptir. Kesinlikle düşündüğü şeyi yapmak istiyor. Öte yandan özgürlüğüne düşkün İkizler kısıtlanmayı ve emir almayı sevmezler. Her zaman kendi işini yapmaktan zevk alır.

İkizler Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

♋ Yengeç (Yengeç): 22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç kadını hoş bir mizaca sahiptir. Yerli, sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir. Romantik ve maceracı olduğunu söylemek mümkün. Yengeç kadını özellikle evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine bağlıdır. Genelde anne portresi çizer, ev ortamını ve evle ilgili her şeyi sever. İdeal anneler bu işaretten türemiştir.

Duygusal olarak çok hassastır ve güçlü bir sezgiye sahiptir. Çevresindeki insanların kendisine yönelik niyetlerini kolayca fark eder. Kanser kadını kolayca kırılabilir ve incinebilir. Çevresindeki insanlarda her zaman iyi niyet ve şefkat arar.

Yengeç erkeği nazik, dürüst, onurlu ve gururlu yapısıyla dikkat çeker. Duygusal doğası çok hassastır. Sevgi ve saygı onun için vazgeçilmez mihenk taşlarıdır. Çevresindeki insanlara değer verir ve onlara yardım etmeye çalışır. Zayıflıklarından yararlanmaya çalışmak yerine onları desteklemeye çalışır.

Yengeç erkeği keskin ve pratik bir zekaya sahiptir. Analiz yeteneği büyük ölçüde geliştirildi. Olayları kolayca çözebilir ve onunla ilgili her şeyi sever. Alkolle arası iyidir. Ayrıca çok duygusal yapısından dolayı sevdiğinde sever ve kolay kolay pes etmez. İlişkilerinde partnerlerine son derece sadıktır.

Kanser Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

♌ Aslan (Aslan): 23 Temmuz – 22 Ağustos

Aslan kadını gururlu, kendine güvenen, dürüst, cesur ve iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. Bir aslan kadını için dürüstlük son derece önemlidir. Karşı tarafın yalan söylediğini anladığı an soğur ve ondan uzaklaşır.

Aslan kadını rol yapmayı ve farklı görünmeyi sever. Bu ona bir oyun gibi geliyor. Kadınsılığından çok sempatik tavrı ve keyifli sohbeti ile insanları etkiliyor. Canlı, enerjik ve neşelidirler.

Aslan erkeği ılımlı, zeki, sevecen, romantik ve pratik tavrıyla dikkat çeker. İkili ilişkilerde mükemmel bir ortaktır. Gururlu Aslan adamı iltifatlardan hoşlanır. Ateş grubundan olduğu için sinirlendiğinde, öfkesi patlama şeklinde olur. Kin tutmaz ve öfkesi geçicidir.

Canlı ve neşeli tavırları ile samimi ortamının aranan ve vazgeçilmez insanlarındandır. Rahatına çok düşkündür ve lüksü sever. Gezmeyi, eğlenmeyi ve sosyal aktiviteleri sever.

Leo's Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

♍ Başak (Bakire):   23 Ağustos – 22 Eylül

Başak kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaylı ve hassastır. Titizdir ve en küçük ayrıntılara gösterdiği özen ile öne çıkar. Evciliği ile evine ve çocuklarına çok düşkündürler. Evinde vakit geçirmekten hoşlanır.

Başak kadını, hoş mizacıyla arkadaşları tarafından sevilir ve birçok arkadaşı vardır. Mizah duygusu iyi gelişmiştir.

İnatçı, titiz, detaylı ve mantıklı yapısıyla dikkat çekerler. Hoş ve sevgi dolu bir mizaca sahiptir. Her zaman bakımlı ve güzel görünmeye özen gösterir. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur.

Başak erkeği, çevresindeki olumsuzlukları çekinmeden eleştirebilir. Eleştirmeyi sever. Son derece basittir. Düşünceli olmasına rağmen, hoşlanmadığı şeyleri doğrudan ve net bir şekilde söyler ve rahatsız edici olur. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırı titiz olur.

Başaklar Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

♎ Terazi (Denge): 23 Eylül – 23 Ekim

Terazi kadını, çekici, güzel, estetik, canlı ve uyumlu yapısıyla dikkat çekiyor. Sosyaldir ve insanlarla fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanır. İyi huyludur ve güzellikten çok hoşlanır.

Güzellik anlayışı oldukça gelişmiş olan Terazi kadını kendine has bir tarza sahiptir. Modayı takip etmektense kendine yakışanı kullanmayı tercih ediyor. Maddi değerlere büyük önem verir, çünkü maddi gücü birçok güzelliğe ulaşmak için bir araçtır.

Terazi erkeği kararsız, duygusal, romantik, iyimser ve yumuşak huylu yapısıyla dikkat çeker. Toplumda sevilen ve aranan bir arkadaştır. Karşılıklı güvene önem verir. Dürüsttür ve herkesin böyle olmasını ister.

Terazi erkekleri meraklı ve öğrenmeye açık bir kişilik sergiler. İyi bir konuşmacıdır ve çevresindeki insanları bu şekilde kolayca etkiler. Sakinlik ve sükunet onun için çok önemlidir ve ani duygusal iniş çıkışlar onu yorar. Temizliğe çok önem verir. Çevresindeki insanların aynı olmasını isterler.

Terazi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın 

♏ Akrep (Akrep): 24 Ekim – 21 Kasım

Akrep kadını çekici, kararlı, hırslı, zeki ve sezgisel doğasıyla dikkat çekiyor. Hoş bir mizacı var, alçakgönüllü ve yumuşak başlı görünse de aynı zamanda gururlu ve kibirlidir.

Akrep kadınının mizacında kıskançlık vardır. Kendisinden üstün olan ya da sahip olmadığı her şeyi kıskanıyor olur. Arkadaşlıkları onun için çok önemlidir. Etrafında her zaman güçlü arkadaşları vardır, yalanlardan nefret eder. Yalan söylediğini hissettiği anda o ortamdan uzaklaşmayı tercih eder. Dürüsttür ve dürüstlüğe çok önem verir.

Akrep adamları herkese ve her şeye karşı şüphecidir. Kolay kolay kimseye güvenmez. Paraya çok önem verir. Çünkü maddi anlamda kazanılan gücün güven verdiğini düşünür.

Akrepler Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın 

♐ Yay (Okçu): 22 Kasım – 21 Aralık

Yay kadını kültürlü, alımlı, esprili, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Bağışlayıcıdır. o zeki ve güçlü bir anlayışa sahip. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsinden haberdar olur.

Yay kadını utangaç ve çabuk sıkılan bir yapıya sahiptir. huzursuzluğu sevmez ve huzursuz ortamlarda pek bulunmaz. enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir arkadaştır. arkadaşlarına çok değer verir ve fedakardır.

Yay burcu erkekleri birçok konuyu bilir. Bu onun meraklı doğasından kaynaklanmaktadır. Bazen bu samimiyet pot kırma sınırını aşabilir. Cömertlikleri ile tanınan Yay erkekleri, harcamalarında savurganlık sınırını aşabilirler.

Özgürlüğüne son derece düşkün olan, yalnızlıktan hoşlanan, ilişkilerinde kolay bağlanamayan ve evlilikten korkan yay erkekleri. Karşı cinste aradıkları en önemli özellik, güzelliği kadar zihniyetleridir. Bilgili ve kültürlü kadınlarla sohbet etmekten hoşlanır.

Yay hakkında daha fazla bilgi için tıklayın 

♑ Oğlak (Keçi): 22 Aralık – 19 Ocak

Oğlak burcu kadını, hırslı, neşeli, evcil, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker. Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden geleni yapar. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

Oğlak burcu kadını karamsar ruh halinden dolayı bir duvar örer ve önüne engeller koyar. Ancak iddialı ve güçlü yapısı yeterince ön planda. Her zaman kendine güvenen Oğlak kadını, çevresindekilere kolay kolay güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda o kadar tutumludurlar ki cimrilik derecesine ulaşırlar.

Oğlak burcu erkeği çalışkan, kararlı, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkat çeker. Parayı sever ve çalışmayı sever. Para kazanmakla ilgisi yok. Fırsatları nasıl değerlendireceğini biliyor. Tutumludur ve kurtarmayı sever.

Oğlak erkeği güvenilir, katı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi gerçeğine göre değerlendirir ve yorumlar. Duygularını hemen göstermez. Soğukkanlı bir görünüme sahiptir.

Oğlak erkeği arkadaşlığa çok önem verir ve arkadaşlarını iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

 

♒ Kova (Su Taşıyıcısı): 20 Ocak – 18 Şubat

Yakında.

♓ Balık (Balık): 19 Şubat-20 Mart

Yakında.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski