Eski Sevgiliyi Sürekli Rüyada Görmek 69

Korkmayın: COVID-19 sizi ve eski sevgilinizi tekrar bir araya getirmek için komplo kurmuyor. Ve hayır, "eski sevgiliyi rüyada görmek" hastalığın bir belirtisi değildir.
İster bekar olun, ister bir ilişki içinde olun, eski sevgilimiz ara sıra rüyalarımızda görünebilir. Sıklıkla nedenini merak etmemize neden olur: bir anlamı var mı? 

Eski sevgiliyi rüyada görmek , bir takım duyguları harekete geçirebilir. Eğer bir varsa canlı rüya senin eski sevgilin hakkında üzgün hissedebilirsiniz. Bazı rüya türleri uyku kalitenizi bile etkileyebilir .
 
Tanıdığınız insanları bir rüyada görmenin oldukça yaygın olduğunu unutmayın. Hatırlanan rüyalarda insanlar ortalama dört karakter görürler.1. Bu karakterlerin kimler olduğu değişebilir. Yabancılar veya tanıdık olmayan yüzler veya tanıdığınız insanları görebilirsiniz. Ebeveynler, kardeşler, sevdikleriniz ve eski sevgililer hepsi rüyalarınızda görünebilir.

Eski sevgiliyle ilgili rüyalar nadir değildir. Araştırmalar, rüyalarda eski sevgilinin ortaya çıkmasının, rüya anındaki ilişki durumunuza bağlı olduğunu gösteriyor. Bir çalışmada, ilişki yaşayan insanların %35'i2şu anki partneri veya eski sevgilisi hakkında rüya gördü. Buna karşılık, bekar insanların %17'sinden biraz fazlası Eski sevgiliyi rüyada görmeyeye devam ediyor.

 
Ama rüyalarınızda eski bir sevgili ortaya çıkarsa, bu ne anlama geliyor? Herhangi bir rüyadan çıkardığınız anlam, büyük ölçüde inandığınız rüya teorisine veya teorilerin kombinasyonuna bağlıdır:

Psikodinamik Teori : Sigmund Freud, rüyaların bilinçdışı zihne açılan bir kapı olduğuna inanıyordu.3. Freud'a göre rüyalar doğrudan gündüz deneyimleriyle ilgilidir ve rüya görene anlamlı bilgiler verir.
Aktivasyon-Girdi-Modülasyon (AIM) Modeli : Bu modelde rüyalar beynin yüksek aktiviteye verdiği tepkidir.4sen uyurken. Beyin ayrıca gerçek dünya etkileşimi için pratik yapmak için bir sanal gerçeklik modeli sağlar.
Nörobilişsel Teori : Bu teori, rüyaların depolanmış hatıralardan geldiğini öne sürer. Sonuç olarak, bireyler anılarının parçalarını işlerken benzersiz rüyalar görürler. Gerçek hayattan ayarlar ve insanlar rüyalarda görünebilir, ancak rüyalar mutlaka belirli bir deneyime bağlı değildir.
Hangi teoriye inanırsan inan, eski sevgiliyi hayal etmek bazen rahatsız edici veya endişe verici olabilir. Bununla birlikte, eski sevgiliyi hayal etmenin birden fazla yorumu olabilir. Bu tür rüyaların arkasında tek ve kesin bir anlam yoktur.

Eski Eşinizle İlgili Çözülmemiş Duygular
Eski sevgilinizi bir rüyada görmenin bir yorumu, onları tamamen aşmamış olmanızdır. Eski sevgilin için hala hislerin varsa, rüyalarında görünmeleri şaşırtıcı değildir çünkü rüyalar gerçeği kopyalıyormuş gibi görünebilir. Bununla birlikte, eski sevgilinize karşı gerçek dünyadaki duygularınız mutlaka romantik olmak zorunda değildir. Ayrıca hayal kırıklığı, öfke, üzüntü veya kıskançlık yaşayabilirsiniz.

Geçmiş Travma
Eski sevgiliyi rüyada görmenin olası bir nedeni , ilişkinizdeki geçmiş travmayı hatırlamak olabilir . Araştırmalar, uyanık olduğunuz saatlerde stresli duyguların ve travmanın rüyalarınızı etkileyebileceğini gösteriyor.

Travma, bir eşin veya sevilen birinin ölümünden de kaynaklanabilir. Ölen bir partneri rüyada görmek, kederi yönetmek için bir araç olabilir.5. Eğitimli bir terapist, bu rüyaların anlamlarını keşfetmenize ve kederinizi ve travmanızı işlemenize yardımcı olabilir.

Yakın Zamanda Eski Sevgilinizi Görmek
Sosyal medyada gezinerek veya markette onlara çarparak eski sevgilinizi görmek, onların rüyalarınızdaki görünümünü tetikleyebilir. Rüyada eski sevgilinin ortaya çıkması, hafızanın pekiştirilmesinin bir parçası olabilir.6. Araştırmalar, rüyaların en sık bir veya yedi gün sonraki olayları içerdiğini gösteriyor.7 olay deneyimi.

Benzer İlişki Endişeleri
Bazı araştırmalar, bir ilişkinin öğelerinin rüyalarda ortaya çıkabileceğini göstermiştir. Örneğin, ilişkinizde aldatıldıysanız, aldatma hakkında rüya görme olasılığınız daha yüksektir.8 olmayan birinden. Bu tür rüyalar, ayrıldıktan sonra bile ortaya çıkabilir. Bu nitelikteki rüyalar, eski bir sevgiliyle kapanma ihtiyacını gösterebilir. Ayrıca yeni bir ilişkide aldatma konusundaki endişelerinizi de yansıtabilirler.

Diğer durumlarda, bu tür rüyalar mevcut yaşamınızdaki paralellikleri temsil edebilir. Arkadaşlarınızın dürüstlüğünü sorguluyorsanız, duygular benzer olduğu için eski bir aldatmayı hayal edebilirsiniz.

Neden Ayrıldıktan Sonra eski sevgiliyi rüyada gördüm?

Eski sevgiliyi rüyada görmek, çoktan geçtiğini düşündüğümüz bir duygu telaşına (hem iyi hem de kötü) neden olabilir. Neden eski bir sevgili hakkında rüya görmüş olabileceğimize dair sonuçlara atlamamak önemlidir. Bu mutlaka tekrar bir araya gelmek istediğiniz anlamına gelmez. Neden rüya gördüğümüzün başka birçok olası nedeni var.
 
Önemli bir şey hakkında olsalar bile, bu fanteziler nadiren gerçek olur. Genellikle semboliktirler . Hayalini kurduğumuz şeyler genellikle gün boyunca depolanan düşüncelerin, olayların ve yansımaların bir karışımıdır. Eski sevgilinizi özlemenizin nedeni bu olabilir. Benzer şekilde, eski eşiniz, mevcut partnerinizin sahip olmadığı bir özelliğe sahipse, bu eksik özellik için bir özlem olabilir.

Kendinizi uzun zaman önce bir eski sevgiliyi rüyada görmek, bu bazen geçmişe olan özlemi gösterebilir. Yıllar önceki hayatımızı özlediğimizde, o dönemle ilgili mutluluk veya diğer olumlu duygular için özlem duyabiliriz.
Bu durumda  , hayatımızın daha az sorumlu, daha az karmaşık veya daha eğlenceli olduğu bir zamanı ifade eder. Yaşlandıkça, daha fazla sorumluluk alıyoruz. Bu, bazen daha basit veya kaygısız dönemleri kaçırmamıza neden olabilir.  

Eski Sevgiliniz Hakkında Rüya Görmeye Devam Etmenizin Nedenlerini Belirleyin
  
Sadece zaman zaman eski sevgiliyi rüyada görmek , kendinize eski arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz gibi diğer insanları ne sıklıkta eski sevgiliydüğünüzüüyada gördüğünüzü   düşünün. Eski sevgilinizin rüyanızda görünmesine çok fazla önem veriyor olabilirsiniz. Hatırlamakta güçlük çekiyorsanız, bir günlük başlatmayı düşünün.
 
Göründüğü kadar basit, eski sevgiliyi rüyada görmek bazen onları geri istediğin anlamına gelebilir. Birlikte olduğunuzdan bu yana çok zaman geçmiş olsa bile, bilinçsiz arzularınızın yüzeye çıkması biraz zaman alabilir. Yine de ara sıra onları düşünebilirsiniz, ancak bu onları geri istediğiniz anlamına gelmez. Ama olasılık keşfetmeye değer. Büyük telefon görüşmeleri yapmayın. Her şeyi dikkatlice düşünün ve doğru kararı verdiğinizden emin olmak için yavaş hareket edin. Sonuçta, bir nedenden dolayı ayrıldınız.
 
Bilinçdışı zihin garip bir yerdir. İçinde, bilinçli zihinlerimizin çoktan unuttuğu bilgi parçalarımız var. Kapandığımızı düşünsek veya buna ihtiyacımız olmadığına kendimizi inandırsak da bilinçaltımız bazen bize farklı şeyler söyleyebilir. Bu, ilişkiden hala iyileşmemiş yaralarınızın olduğunun bir göstergesi olabilir. Bu eski sevgiliyi rüyada görmek ve getirdikleri duyguları günlük tutmak yardımcı olabilir. Sonuçta, bir rüyanın size nasıl hissettirdiği genellikle rüyanın kendisinden daha önemlidir.
 
Sık sık "neden eski bir erkek sevgilimle ilgili rüyalar görüyorum" diye düşünerek uyandığınız oldu mu? Eski sevgilini geri istiyor olabilirsin, ama başka olasılıklar da var. Nedenlerini belirleyerek eski sevgilinizin rüyalarınıza girmesine son verebilirsiniz. 

Ancak, temsil edebilecekleri şeyi ele almak için çaba gösterin. Mevcut ilişkinizde eksik olan bir şey ya da tamamen başka bir şey olsun, bu rüyaların nedenlerini belirlemek için adımlar atın. Ve rüyaların çoğu zaman çok önemli bir şey ifade etmediğini hatırlamak her zaman önemlidir.
 

Rüyalar karmaşıktır. Bize tam olarak anlamadığımız şeyleri hissettirirler. Bazen bu duyguları bir terapist veya danışmanla birlikte çalışmak, daha iyi bir anlayış kazanmanıza yardımcı olabilir. BetterHelp, hayallerinizin ortaya çıkarabileceği sorunları çözmenize yardımcı olmaya hazır, eğitimli, lisanslı terapistlerden oluşan bir ekibe sahiptir. Benzer sorunları yaşayan kişilerden BetterHelp terapistlerinin bazı incelemeleri için aşağıyı okuyun.

 

"Psikoloğum bana düşüncelerimden nasıl sorumlu olacağımı ve onları sağlıklı bir şekilde nasıl yönlendireceğimi gösterdi. Bilgi bir şekilde orada olsa da, ne olduğumu veya neden yaşadığımı anlamama yardım etmenin bir yolu var. Minnettarım. Şimdiye kadar birlikte geçirdiğimiz tüm zamanı ve seanslarımız aracılığıyla nasıl daha sağlıklı bir versiyonum olduğunu öğrenmek için sabırsızlanıyoruz." 

eski sevgiliyi rüyada görmenin birçok nedeni olabilir ya da hiçbir nedeni olmayabilir. Önemli olan size hissettirdikleridir. Bu duygular hakkında BetterHelp'teki profesyonel bir terapist veya danışmanla konuşmak, geçmiş ilişkilerinizde veya hayatınızın diğer alanlarında devam eden sorunları çözebilir. İlk adımı atın .
Rüyada sürekli eski sevgiliyi görmek telepati
Rüyada sürekli eski sevgiliyi görmek diyanet
Evliyken rüyada sürekli eski sevgiliyi görmek
Evliyken rüyada eski sevgiliyi görmek psikolojik
Rüyada eski sevgiliyi görmek
Rüyada eski sevgiliyle Konuşmak
Rüyada eski sevgiliyle barışmak
Rüyada eski sevgiliyi ağlarken görmek

Post a Comment

Daha yeni Daha eski