Farah Zeynep Abdullah Biyografi, SEvgiliis Kim Yaşı Kilosu Boyu

 Farah Zeynep Abdullah Biyografi, SEvgiliis Kim Yaşı Kilosu Boyu[/caption]    

 


Kısa Bilgiler

TAKMA AD:farah

AD SOYAD:Farah Zeynep Abdullah

MESLEK:Aktris

MİLLİYET:Türk

YAŞ:31 yaşında (2021'de)

DOĞUM TARİHİ:17 Ağustos 1989

DOĞUM YERİ:Beşiktaş, İstanbul, Türkiye

BURÇ:Aslan

 

 

Boy, Kilo ve Fiziksel İstatistikler

BOY UZUNLUĞU:5 Feet 4 İnç (1.60 m)

AĞIRLIK:48 kg (106 lb)

VÜCUT ÖLÇÜLERİ:31-22-33 İnç

SUTYEN BOYUTU/GÖĞÜS:31B

BEL:22 inç

KALÇALAR:33 inç

VÜCUT TİPİ:İnce

KIYAFET BEDENİ:2 (ABD)

SAÇ RENGİ:Koyu kahverengi

GÖZ RENGİ:boyalı sarışın

 

Farah Zeynep Abdullah , 17 Ağustos 1989'da Beşiktaş, İstanbul'da doğdu. Zeynep, Türk oyuncu ve şarkıcıdır. Farah, 15 yaşındayken İngiltere'ye taşındı.

Farah Zeynep'in annesi Gülay Boşnakça, Türk (Kırım'dan) ve Makedon asıllı, babası Osman ise Irak Türkmen kökenli (Erbilli). Savaş nedeniyle babası o daha çocukken Türkiye'ye göç etti. Türk kökenlidir ve Arapça bilmez. Buna rağmen Irak'ta askerlik hizmeti yaptı.

Farah orta öğrenimi, ailesinin babasının çalıştığı Londra'ya taşınana kadar İstanbul'daki Lycée Français Saint Michel'de geçti. Farah Zeynep Abdullah, Kent Üniversitesi'nde okurken 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde rol aldı. Bu diziyle 2 tam sezon ve 79 bölüm bitirdi. Ayrıca 2011 yılında Antalya Televizyon Ödülleri'nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı.

2013 yılında Farah Zeynep, Yılmaz Erdoğan'ın Kelebeğin Rüyası filminde rol aldı. Kıvanç Tatlıtuğ . Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı tarafından 2014 Akademi Ödülleri'ne Türkiye'nin aday filmi seçildi. Bu rolüyle Farah, 18. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri'nde yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı.

2014, Farah için son derece hareketli bir yıldı. Bi Küçük Eylül Meselesi filminde rol aldı.Engin Akyürek . Bu film resmi Sevgililer Günü'nde yayınlandı. Daha sonra Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte ikinci kez Türk dizisi Kurt Seyit ve Şura'da rol aldı.

O yılın yazında dinlenmek yok, yönetmen Çağan Irmak ile Unutursam Fisilda adıyla müzikal-romantik bir film çekti. HaticeAyperi rolü, oyunculuk ve şarkı söyleme yeteneğiyle izleyenleri büyülerken çeşitli ödüller kazandı.

2015 yılında Barbie: The Princess & the Popstar'ın Türkçe versiyonunda Prenses Tori'yi seslendirdi. Aynı şekilde 2015 yılının sonlarında Yılmaz Erdoğan ile ikinci filmini tamamladı, Ekşi Elmalar filminde 'Muazzez' rolünü oynadı. Bu film 28 Ekim 2016'da Türkiye'de ve Kasım ayı başlarında Avrupa'da gösterime girdi.

Temmuz 2016'nın sonlarında Farah'ın ünlü Türk dizisi Muhteşem Yüzyıl: Kösem'e katılmasıyla ilgili dedikodular sosyal medya üzerinden su yüzüne çıktı. Birkaç gün sonra Farah'ın diziye Macar prenses Farya Bethlen rolüyle katıldığı doğrulandı. Dizinin ilk bölümü 18 Kasım 2016'da Türk TV kanalı FOX'ta yayınlandı.

Şarkıcı Emir Ersoy, Mayıs 2017'de Türk şarkıcılar ve ünlülerle sayısız işbirliklerinin yer aldığı yeni Latin-Rock albümü RocKuba'yı yayınladı. Farah Zeynep Abdullah o albümde iki şarkı melodisi olan tek kişiydi. Şarkılar Haydi gel içelim ve harika şarkının yeniden çevrimiydi.Teoman klasiği Paramparça. Albüm, Itunes dahil birçok listede 1 numaraya ulaşan büyük bir başarı başarısıydı.

05 Ocak 2018'de Arif v 216 yayınlandı ve Farah, içindeki en büyük 2 Ajda Pekan şarkısını seslendirdi. Milyonzade ve Boşvermişim Dünyaya.

Farah Zeynep Abdullah, Türk sinema sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Siyad (Film Eleştirmenleri Derneği) başta olmak üzere filmleriyle birçok aday gösterildi ve ödül aldı.

 

Farah Zeynep Abdullah ve Yaşam Tarzı hakkında daha fazlasını keşfetmek için bağlantıda kalın.

Onur Saylak ve LifeStyle'ı da beğenebilirsiniz.

 

Farah Zeynep Abdullah Hakkında Hiç Bilmediğiniz Gerçekler!

 

   • Tüm ailesi İngiltere'de yaşıyor, Zeynep ise iş taahhütleri nedeniyle şu anda İstanbul, Türkiye'de yaşıyor.
   • Farah Zeynep Abdullah , Kent Üniversitesi'nde okurken 2010 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde rol aldı.
   • Emir Ersoy'un çıkardığı Latin-Rock albümü RocKuba'da iki şarkıya sahip olan tek isim Farah Zeynep Abdullah oldu. Şarkılar Haydi gel içelim ve ünlü Teoman klasiği Paramparça'nın yeniden çevrimiydi .
   • Farah, farklı tören ve festivallerden en az 10 ödül almıştır.
   • Farah Zeynep İngilizce, Türkçe ve Fransızca bilmektedir.
   • Farah Zeynep Abdullah, Claires Court Schools'da (Maidenhead) ilk oyunculuk ödülünü 2008'de Berkshire Maidenhead'in Muhafazakar Milletvekili İngiltere Başbakanı Theresa May'den aldı.
   • Barbie Rock'N'Royals (2015) filminde Türkçe seslendirme yapmaktadır. İngilizce'den Türkçe'ye uyarlanan 6 şarkı seslendirdi.
   • Babası Erbil, Irak'tan Türk azınlıktan biridir.
   • Farah Zeynep ayrıca 2011 yılında Antalya Televizyon Ödülleri'nde en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı.
   • 2015 yılında Farah Zeynep, Barbie: The Princess & the Popstar'ın Türkçe versiyonunda Prenses Tori'yi seslendirdi.
   • Farah Zeynep filmi Kelebeğin Rüyası, Kültür ve Turizm Bakanı tarafından 2014 Akademi Ödülleri'ne Türkiye'nin aday filmi seçildi.
   • Unutursam Fisilda filmindeki HaticeAyperi rolü, oyunculuk ve şarkı söyleme becerileriyle izleyenleri hayrete düşürürken birçok ödülün sahibi oldu.
   • Farah, performansıyla büyük beğeni topladığı 'The Dream of a Butterfly' (2013) ile güçlü sinema çıkışını yaptı. Şura'yı oynadığı 'Kurt Seyit ve Şura' dizisi 20'den fazla ülkede satıldı ve “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” tüm dünyada en çok bilinen ve izlenen Türk drama dizisidir.

 

Farah Zeynep Abdullah Eğitim

Kolej: Kent Üniversitesi

Farah Zeynep Abdullah Galeri

 

Farah Zeynep Abdullah Kariyer

Meslek: Oyuncu

İlk Dizi/Film: Film: Bir Kelebeğin Rüyası 2013

Maaş: İnceleniyor

Net Değer: 100.000 ABD Doları - 1 Milyon ABD Doları (Yaklaşık)

Sıkılmış? Farah Zeynep Abdullah'ın video biyografisini izleyin

[caption id="attachment_801" align="alignnone" width="480"]Farah Zeynep Abdullah Biyografi, SEvgiliis Kim Yaşı Kilosu Boyu Farah Zeynep Abdullah Biyografi, SEvgiliis Kim Yaşı Kilosu Boyu[/caption]

 

 

Akrabalar

Babası: Osman Abdullah

Anne: Gülay Abdullah

Kardeş(ler): Bilinmiyor

Kız kardeş(ler): Tina

Medeni Durum: Bekar

Farah Zeynep Abdullah Favoriler

Hobiler: Yok

En Sevdiği Yemek: Çin Yemeği

En Sevdiği Renk: Pembe

Post a Comment

Daha yeni Daha eski