Hazal Kaya Biyografi, Yaşı Kilosu Boyu Sevgilisi Kim?

 Hazal Kaya Biyografi merak edenlere en ince detaylara kadar burada yer alıyor.

[caption id="attachment_836" align="alignnone" width="602"]Hazal Kaya Biyografi, Yaşı Kilosu Boyu Sevgilisi Kim? Hazal Kaya Biyografi, Yaşı Kilosu Boyu Sevgilisi Kim?[/caption]

Hazal Kaya Biyografi Kısa Bilgiler

BİLİNENDizi ve filmlerde oyunculuk

AD SOYAD:Hazal Kaya

MESLEK:Pembe Dizi (Oyuncu), Model

MİLLİYET:Türk

YAŞ:30 yaşında (2021'de)

DOĞUM TARİHİ:1 Ekim 1990

DOĞUM YERİ:İstanbul, Türkiye.

BURÇ:Terazi

 

Boy, Kilo ve Fiziksel İstatistikler

BOY UZUNLUĞU:5'3''(feet & inç) (16002 metre)

AĞIRLIK:52 kg (114,4 lb)

VÜCUT ÖLÇÜLERİ:34-25-40

SAÇ RENGİ:ela

GÖZ RENGİ:Koyu kahverengi

 

Leyla Hazal Kaya , 1 Ekim 1990'da İstanbul'da doğdu. Hazal, Türk oyuncudur. Gaziosmanpaşa ilkokuluna gitti ve 2009 yılında Liceo Italiano di İstanbul'dan mezun oldu. Yüksek öğrenim için İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne gitti. Şu an İstanbul'da sınavlarına devam ediyor. Oyunculuk dünyasıyla çok genç yaşta tanıştı.

Kaya oyunculuğa 2007 yılında Genco dizisi ile başlamıştır. Özge'yi (Gülay Erkaya) canlandırdı. 2008 yılında Halit Ziya Uşaklıgil'in bestelediği Aşk-ı Memnu romanının ileri uyarlamasında Nihal Ziyagil'i canlandırdı. 2011 yılında Selçuk Aydemir'in Çalgı Çengi filmiyle gerçek anlamda tanıştı. Bu arada Ayla Algan'dan oyunculuk eğitimi aldı. Bu noktada Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi'ne katıldı ve Ümit Çırak'tan oyunculuk dersleri aldı.

Kaya, Adını Feriha Koydum adlı dizinin ilk iki bölümünde Feriha Yılmaz Sarrafoğlu (2011) olarak oynadı. Okulunun en tanınmış sınıf arkadaşı, zengin ve çekici bir çocuk olan “Emir Sarrafoğlu”na (Çağatay Ulusoy) karşı tutkulu duygular yaşayan iki hayat arasında kalmış bir bekçinin küçük kızının işini üstlendi. Dizi Türkiye'de en çok izlenenlerden biri oldu.

Ardından annesi Ayşegül Kaya ile birlikte Bingo reklamlarında boy gösterdi. 2012'nin sonlarında Adını Feriha Koydum'un kadrosunu temizleyerek Son Yaz Balkanlar 1912 adlı dizide Emine karakterini canlandırdı. Ancak dizi düşük reytingler nedeniyle birkaç bölümden sonra bitti. Daha sonra 2013 yılında A.Ş.K dizisinde boy göstermiş ve tenis hocası Azra Özak karakterini canlandırmıştır. O dizi de 13 bölüm sonra bitti. 2015 yılında Aras Bulut İynemli ile başrolü paylaştığı Maral: En Güzel Hikayem dizisinde rol aldı. Ana karakter Maral Erdem'i canlandırdı. En son televizyon programı Shameless'ın Amerikan dizisinden Türkçe uyarlaması Bizim Hikaye'dir. Bu TV'de Kaya, Türk dizi oyuncusuna karşı Filiz'i oynuyor.Burak Deniz .

Kaya, Türkiye'nin en çok para kazanan kadın dizi oyuncularından biridir. 2014 yılında Hazal Kaya “gezegenin en güçlü isimleri” arasında yer aldı.

Hazal Kaya ve Yaşam Tarzı hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Hande Erçel ve Yaşam Tarzı hakkında da bilgi almak isteyebilirsiniz .

 

Özel ➡ Hazal Kaya hakkında gerçeklere göz atın .

Hazal Kaya Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler!

  • Popülerliğe yükseldi ve oyunculuk yetenekleri nedeniyle geniş çapta beğenilen bir Türk aktris.
  • Leyla Hazal henüz 7 yaşındayken velileri ayrıldı.
  • Türk dizilerini konumlandıran Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC kanallarında yürütülen bir araştırma sonucuna göre, en saygın Türk kadınları sıralamasında dördüncü sırada yer aldı.
  • Aynı zamanda, Ağustos 2010 – Ağustos 2015 dönemini kapsayan ve 35 farklı ülkede yapılan resmi araştırmalar, en iyi bilinen 10 dizi oyuncusu arasında altıncı sıraya yerleşti. Ayrıca “Lübnan Ödülleri 2015” hibesinin ana Türk yararlanıcısıydı.
  • Mayıs 2011 ile Mayıs 2016 arasında 35 farklı ülkeden gelen kaynaklara göre Kaya, en çok tanınan altıncı dizi oyuncusu oldu.
  • Mayıs 2016'da, yıkımda beş numaraya yükseldi.
  • Dünyanın En Güzeli sitesi, 2016'nın en güzel 10 kadını listesinde beşinci sırada yer aldı.
  • Çocukken uzun süre bale ve keman çalışmaları yaptı.
  • Kaya, yerel lehçesi Türkçe olmasına rağmen kolayca İtalyanca ve İngilizce bilmektedir. Almanca bildiği de söylendi.
  • Kısa süre sonra Hazal, Nescafe, Ritmix gibi kuruluşların marka elçisi oldu. Türk markalarının reklamlarında da yer aldı.
  • Yıllar boyunca, bir model ve aktris olarak çok para kazandı. Ayrıca, şüphesiz toplam varlıklarını yükseltmesi gereken Türkiye'nin en çok kazanan TV oyuncularından biridir. Şu anda, net değeri 1 milyon dolar civarında olacak.

Hazal Kaya Eğitim

Nitelik: 2009 yılında mezun oldu, şu anda İstanbul'da eğitimine devam ediyor.

Okul: Gaziosmanpaşa ilköğretim okulu

Kolej: Liceo Italiano di İstanbul'dan (2009) mezun oldu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü'ne gitti.

Hazal Kaya Galeri

[caption id="attachment_837" align="alignnone" width="1024"]Hazal Kaya Biyografi, Yaşı Kilosu Boyu Sevgilisi Kim? Hazal Kaya Biyografi, Yaşı Kilosu Boyu Sevgilisi Kim?[/caption]

Hazal Kaya Kariyer

Meslek: Pembe dizi (Oyuncu), Model

Bilinen: TV dizileri ve filmlerde oyunculuk

İlk Dizi/Film: Acemi Cadı (TV dizisi), Calgi Cengi (film)

Maaş: Yok

Net Değer: Yok

Sıkılmış? Hazal Kaya'nın video biyografisini izleyin

[caption id="attachment_838" align="alignnone" width="480"]Hazal Kaya Biyografi, Yaşı Kilosu Boyu Sevgilisi Kim? Hazal Kaya Biyografi, Yaşı Kilosu Boyu Sevgilisi Kim?[/caption]
 

Akrabalar

Baba: Yok

Anne: Yok

Kardeş(ler): Yok

Kız kardeş(ler): Yok

Medeni Durum: Evli değil

Kocası/Erkek arkadaşı: Evli değil

Oğul(lar): Yok

Kız çocuk(lar): Yok

Eski Erkek Arkadaşlar:

Alper Saldıran, Cahit Baha (2010- 2012), Sarp Bozkurt (2012- 2013), Ali Atay (2014-Günümüz)

 

Hazal Kaya Favorileri

Hobiler: Dans etmek, oyunculuk yapmak,

En Sevdiği Yemek: Yok

Favori Destinasyon: Venedik

En Sevdiği Renk: Siyah ve kırmızı

Hazal Kaya , 1 Ekim 1990 doğumlu, popüler, çarpıcı Türk aktrislerden biridir. En çok Adını Feriha Koydum ve Bizim Hikaye gibi çeşitli hit dizilerdeki başrol oyuncu kadrosuyla tanınır. Oyuncu, kariyeri boyunca çok sayıda ödül kazandı.

Hazal Kaya hakkında bilmedikleriniz

1. Hazal Kaya, Türkiye'nin en çok kazanan kadın oyuncularından biri olarak kabul ediliyor

Yapılan tahmine göre ünlü oyuncunun çok lüks bir dönem geçirdiği için şu ana kadar net 2 milyon dolar olduğu tespit edildi. Hazal Kaya, Türkiye'nin en çok kazanan kadın oyuncuları ve en iyi 10 maaş alan TV ünlüleri arasında yer alıyor.

2. Hazal Kaya is still a student

2009 yılında Liceo Italiano di İstanbul'dan mezun oldu. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde yüksek öğrenimine başladı ve halen İstanbul'da öğrenci.

3. Hazal Kaya'nın oyunculuğun yanı sıra müzik aletlerine de gençlik yıllarından itibaren ilgisi vardır.

Hazal Kaya, yedi yıl boyunca bale ve keman dersleri aldığı gençlik yıllarında sanat ve oyunculuk dünyasını birleştirdi.

4. Pop müziğin de yıldızı

Hazal Kaya, 2008 yılında Aslı Güngör'ün seslendirdiği “İzmir Bilir Ya” adlı pop şarkısında rol aldığı gibi, çeşitli ünlü pop şarkıcılarının albümlerinin Türk müzik videolarında da yer aldı. Bir diğer başrol ise “Deniz Üstünde Fener” adlı müzik videosundaydı. 2011 yılında Selçuk Balcı tarafından

5. Hazal'ın kısa süre önce ilk dizisi Pakistan'da yayınlanmaya başladı.

Burak Deniz ile birlikte oynadığı ilk Türk dizisi “Bizim Hikaye” dir . Bizim Hikaye'nin Urduca tercümesi olan Bizim Hikaye'nin Kasım 2019'dan beri Urduca'ya çevrilmesiyle başladı. Bu ünlü drama, İngiliz ünlü dizisi Shameless'ın bir uyarlaması olan Hindistan, Pakistan ve İngiltere'de uluslararası olarak yayınlandı.

6. Kaç kişiyi takip ediyor?

Twitter'da @hazalkaya hesabında 816 586 kişiyi takip ediyor. Güzel oyuncu ise 4.9 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

7. Kaya'nın şu an çıktığı oyuncu kimdir?

Ünlü Türk oyuncu Hazal Kaya'nın kendisi gibi oyuncu olan Ali Atay ile çıktığı haberi geldi. 2019'da son zamanlarda kiminle evlendi.

8. Kaç kez aday gösterildi?

Hazal Kaya, 14 ödül kazandığı çeşitli ödül fonksiyonunda 32 kez aday gösterildi.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski