Kadınlar da erkekler kadar seks rüyası görüyor 31

 Yeni bir araştırmaya göre, erkekler uyanık zamanlarının çoğunu seks hakkında düşünerek geçirebilir yani seks rüyada görmek kuruyor, ancak her iki cinsiyet de bu konuda eşit ölçüde rüya görüyor.

Bu şaşırtıcı bulgu, kadınların çok daha az erotik rüya gördüğünü öne süren önceki araştırmalarla çelişiyor.

Ama benzerliklerin bittiği yer burası. Kanada'daki Montreal Üniversitesi'nden psikologlar, çoğunlukla, erkek ve kadın seks fantezilerinin, baş sallama ülkesinde bile cinsiyet klişelerine uyma eğiliminde olduğunu söylüyor.

rüyalarında

Çalışmaları, iki ila dört haftalık bir süre boyunca rüyalarını kaydeden 109 kadın ve 64 erkekle yapılan görüşmelere dayanıyordu. Gönüllüler yaklaşık 3.500 rüya gördü, ancak sadece yüzde sekizi seksle ilgiliydi.

Bulgular, Haziran ayında ABD'nin Minneapolis kentinde uyku bilimciler ve araştırmacılar için düzenlenen bir konferans olan Sleep 2007'de rapor edildi.

Kadınlar film yıldızları, politikacılar, rock yıldızları ya da geçmiş ve şimdiki sevgililer hakkında hayal kurma eğilimindeyken, erkekler kendilerini halka açık ya da bilinmeyen ortamlarda birden fazla partnerle sevişirken hayal etme eğilimindedir.


Araştırmaya katılan kadınların, ünlülerin yer aldığı rüya senaryolarına sahip olma olasılıkları erkeklere göre iki kat daha fazlaydı. Kadınların rüyada görmekni kurduğu ünlüler arasında Brad Pitt ya da George Clooney gibi aktörler ve İrlandalı rockçı Bono,

Öte yandan erkekler, kadınlardan iki kat daha sık birden fazla seks partneri içeren rüyalar bildirdiler. Geçmişteki ve şimdiki et ve kan severler, kadınların rüyalarının yüzde 20'sinde, erkeklerin rüya sekanslarının sadece yüzde 14'ünde ortaya çıktı.

Fantezi dünyalarında, erkekler neredeyse hiçbir zaman egolarını bir kenara bırakıp bir kadına yaklaşmak zorunda kalmadılar. Günlüğe kaydettikleri ve araştırmacılara bildirdikleri erotik rüyaların yaklaşık yüzde 90'ında ilk hareketi kadınlar yaptı.

cinsel devrim

Psikoloji doçenti olan çalışma yazarı Antonio Zadra, "Erkeklerin en azından rüyalarında kendilerine gelen kadınları vardı" dedi.

Model, flört ve kur dünyasında geçerli olan olağan sosyal normlar göz önüne alındığında, belirli bir miktarda hüsnükuruntu yansıtabilir, dedi.

Ve son olarak, cinsel hayal kırıklıklarıyla ilgilenen erotik rüyalar söz konusu olduğunda, cinsiyetlerin anlatacak çok farklı hikayeleri vardı. Kadınlar, olan bir şey ve ya yargılamanın hızı tarafından durduruldukları senaryoları anlattılar. Erkekler için, daha çok sanal partnerlerinin belirli aktivitelere katılmayı reddetmesi ve ya bir nedenden dolayı sexcapade planlarının suya düşmesi durumuydu.

Zadra, "Belki talepleri hayallerindeki karakterler için bile gerçekçi değildi" dedi.

Yukarıda belirtildiği gibi, kadınlar da erkekler kadar erotik rüyalar görüyor gibiydi. Bu, 1960'larda bildirilenlerden bir artışı yansıtıyor, ancak bu, kadınların konu hakkında konuşma konusundaki artan istekliliğini ya da 1960'ların cinsel devriminden bu yana kadınların daha fazla bu tür rüyalar gördüğü gerçeğini ya da Zadra'ya göre her ikisini de yansıtıyor olur. .

 

Post a Comment

Daha yeni Daha eski