Koç Burcu Özellikleri 65791

 

Koç Kadınının Özellikleri

Koç kadını aktif, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çekiyor. Ayrıca oldukça güler yüzlüler. Çekici, atletik ve incedir. Cazibesi ve toplumdaki çeşitliliği ile dikkat çekiyor.

İş hayatında oldukça hırslı ve idealisttirler. Kafasında ne kurduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda merak etmeden devam eder. Zamanı nasıl kullanacağını biliyor ve çalışkan.

Koç kadını, özellikle samimi ve sempatik tavırları ile arkadaşlarda aranan, eğlenceli bir arkadaştır. İçeride biraz gergin ve huzursuz. Kendini çok fazla eleştirir ve sanki hep bir yarış içindeymiş gibi kendiyle boğuşur. Arkadaşlarına ve sevdiklerine çok değer verir ve son derece fedakardır.

Duygusal yapısı çok hassas olduğu için olumsuz eleştiriler onu çok fazla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve her konuda olduğu gibi bu konuda da mükemmeliyetçidir.

Her zaman aktif olmayı seven Koç kadını, boş zamanlarında sosyal aktivitelerden, spordan ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanır.

Koç Erkeğinin Özellikleri

Koç erkeği kendine güvenen, aktif ve enerjik yapısıyla toplumda fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan hoşlanır. İnatçıdır ve hata yaptığında kabul etmek istemez ve bencil davranır.

Onun özgürlüğüne çok düşkünler. Arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım ediyor ve sorunlarını paylaşıyorlar. Cömerttir ve finansal olarak özgür olmayı sever. Kendi işlerini kurmaları ve yönetmeleri onlar için çok daha çekici. Başkalarından emir almayı sevmezler.

Koç burcu erkeği incindiğinde çok saldırgandır ve sözlerinden çekinmez. Eleştiriyor, sert bir dille eleştirebiliyor. Ev hayatını ve ailesini çok sever lakin dışarıdaki hayatı da sever. Bu onun hareketsiz doğasından kaynaklanmaktadır. Evinde her zaman huzurlu ve rahat hissetmek ister.

Genel Özellikler

Koç'un Olumlu Özellikleri

Öncülük ve macera ruhu. Girişim. Adam direksiyon. Hedef belirleme özelliği. Yüksek enerji. Engelleri aşma yeteneği. Kısıtlamalardan nefret etmek. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevap. Hayat.

Koç'un Olumsuz Özellikleri

egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ilerlemek. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Öfkeli.

Yönetici gezegeni: Mars
Öğesi: Ateş
Göze çarpan özellik: Pioneer
Şanslı sayılar: 1, 9
Gün: Salı
Şanslı taş: Yakut
Renk: Kırmızı
Tarot kartı: İmparator
Hayvan: Koyun
Bitki: Sardunya, Hanımeli, Pars zambak
Değerli taş: Elmas
Değerli metal: Demir

Koç Kariyeri

Koç burcu insanları hayatta ve işte rekabet etmeyi ve oyun oynamayı severler. Kaybetmekten nefret ettikleri için genellikle kazanma yolundadırlar. Yarıştıklarında, tam hızda ileri atlayacaklar.

Koç, liderlik özelliğine sahip olduğu için mesleklerinde ilerlemek ve üst seviyelere çıkmak için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Alt pozisyonlarda kendilerine verilen inisiyatifi kullanmaktan çekinmezler, hatta bazen kuralları değiştirirler. Ateş elementlerinden biri olan Koç her zaman savaşmaya hazırdır.

Koç burcu, diplomasiden uzak ve benmerkezci olmalarına rağmen çevresindeki insanların motivasyonları ve performanslarıyla da yakından ilgilenir. Herkesi harekete geçirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Macerayı ve aksiyonu seven Koç için rutin işler ve uzun toplantılar oldukça sıkıcıdır. Projeye “hemen” başlamak ve bir sonraki “hemen” devam etmek için isteklidirler. Uzun yıllar çalışma eğiliminde olan Koç, emekliliğini çok geç ister ve yeni proje ve girişimlerde kuralları belirleyerek ilgilerini canlı tutar.

Koçun ofisi, sertifikalarını, kupalarını ve plaketlerini sergiledikleri bir müze gibidir. Sportmenlik, askerlik, cerrahlık, spor hocalığı, komisyonculuk, polislik, mühendislik, diş hekimliği ve kasaplık Koç için en uygun mesleklerdir. Ancak, sektör ne olursa olsun Koç, doğal girişimcilik yeteneği ve liderlik nitelikleri ile kolayca yönetsel seviyelere ulaşır.

Koç Parası

Kendileri ve hayatları üzerine kumar oynayacak kadar risk almayı severler. Girişimci ruha sahip oldukları için yeni yatırımlar yaparlar, riskli yollardan para kazanırlar, manevi olarak tatmin olmalarına ve özgüvenlerinin gelişmesine yardımcı olurlar.

Koç için tasarruf etmek çok zordur. Sürekli yenilik arayışı, yeni fikirlere açıklık, harcamaların çeşitlenmesine ve büyümesine neden olur. Koç'un erken yaşlardan itibaren geleceğini kontrol edip güvence altına alabilecekleri bir yatırım planı uygulaması esastır.

Koç'un aşırı enerjisi bazen girişimleri üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Devam eden arayış, daha iyiye duyulan özlem, projelerin bitmeden yarım kalmasına ve yeni bir tanesine başlanmasına neden oluyor. Bu da maddi kayıpların yaşanmasında önemli bir faktördür.

Mali sıkıntı ne olursa olsun,

eğer kendilerinin patronu olmaya kararlılarsa bu planı hayata geçirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Maddi bir yapıya sahip olmayan Koç, hedeflerine ulaşmak için gerekli tavizleri verme ve fedakarlık yapma konusunda kararlı hareket etme eğilimindedir.

Başarı her zaman ilk denemede yakalanmasa da Koç, motivasyonlarını yenilemek ve tekrar yola çıkmak için hızlıdır. Ancak benmerkezci bir yapıya sahip olduğu için diğer sorumluluklarını ve mali yükümlülüklerini göz ardı etmelerine ve dolayısıyla birlikte yaşadıkları insanları zor durumda bırakmalarına neden olur.

Körlük, ailenin ve sorumluluğu altındaki diğer kişilerin güvenliğini de tehlikeye atabilir. Rekabetçi doğası, başarının önündeki engelleri kolayca atlamasına yardımcı olur ve enerjisini baştan sona korur.

Koç Aşkı

Koç iltifatları özgür ve canlı insanları sever. Dışa dönük ve aktifler. Koç burcu ile birlikte olabilmek için, enerji ve aşk heyecanı dolu olduklarını hesaba katarak, onlarla geç saatlere kadar kalma riskini göze almak gerekir.

Entelektüel kapasitesi de oldukça gelişmiş olan Koç burcu, bu alanlardaki farklılıklarıyla dikkat çekmektedir. Agresif ve hırslı bir yapıya sahiptirler. Ayrıca, çünkü Koç aşkta kıskanç olur.

Bir şey sorulmasını, birlikte oldukları insanlara yol göstermeyi, yön göstermeyi ve öğüt vermeyi severler. Genellikle tavsiyeleri ve fikirleri, şüpheye yer bırakmayacak şekilde çok açıktır. Çok dürüst ve açık yürekli oldukları için duygu ve düşüncelerini eşiyle/kocasıyla kolayca ve içtenlikle paylaşırlar.

Bir Koç ile bir ilişkiyi bitirmenin en iyi yolu, onlara hükmetmeye ve onlara hükmetmeye çalışmaktır. Özellikle aşkta bu tür yaklaşımlardan nefret ederler. İkili ilişkilerde hakim bir tarz, Koç'un bu istekleri yerine getirmeyi, diğerini dinlemesini bile engeller. Bağımsız bir ruh olarak aslında çok güvenilir, sadık ve heyecanlı eşlerdir.

Koç'un Cinsel Yaşamı

Sekste çok küstah bir yapıları vardır. Genelde benmerkezci bir yapıya sahip olan Koç burcunun cinsel ilişkide aldığı kadar vermeyi öğrenmek temel ihtiyaçlarından biridir.

Değişiklikleri, yenilikleri ve macerayı seven Koç, yakında rutin bir cinsel hayattan zevk almamaya başlayacak. Bu nedenle birlikte olduğu kişiden de kendisi kadar zengin bir hayal gücü ve hareketliliğe sahip olmasını bekler.

Eğer Koç insanlar cinsel diğer kişiyi istiyorum, çok şey yapmak bir şey kalmıyor. Kadın ve ya erkek, birlikte olmak istediği kişiyle birlikte olmak için mutlaka her şeyi yapacaklardır.

Özellikle cinsellikte yırtıcı gibi davranmaya eğilimli olan Koç, koş-koş oyununa katılsa bile ilerleyen dakikalarda sıkılmaya hatta agresifleşmeye başlayabilir. Reddedilmekten hiç hoşlanmayan Koç, kendi istekleri ön planda olduğu için zaman zaman partnerine karşı duyarsız olur.

Hayatın her alanında olduğu gibi cinsellikte de inisiyatifi bırakmak istemezler. Sevişmenin ilk dakikasından sonuna kadar ipleri elinde tutar.

Çok tutkulu bir aşık olan Koç için cinsellik, kendi yetenekleriyle bir kez daha yüzleşmesini sağlayan rahatlatıcı, rahatlatıcı, keyifli bir deneyimdir. Cinsellikten sonra fazla enerjiyi attıkları için hemen uyumayı tercih eden bir yapıdadırlar.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski