Kötü bir kredi kartının 7 belirtisi 456199

 Kötü bir kredi durumunuz var, ancak bir kredi kartına ihtiyacınız var. Krediniz eşit değilse, kredi kartlarına hak kazanmak zor olur. Ancak kredisi kötü olanların puanlarını yükseltmelerine yardımcı olabilecek kredi kartları var. Ne yazık ki, kredisi kötü olanlardan yararlanabilecek kredi kartları da var. Kredi kartları için kırmızı bayraklara dikkat etmek isteyeceksiniz.

Doğru kredi kartını seçmek istiyorsanız, nelerden kaçınmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu nedenle, aranması gereken yedi ana kırmızı bayrak listeledik. Elinizde kötü bir kredi kartı olmasını istemiyoruz. Ve bize güvenin - siz de güvenmiyorsunuz.

1. Çok yüksek faiz oranları

Kredisi kötü olan kişiler, genellikle iyi ya da adil krediye sahip kişilerle aynı faiz oranlarına hak kazanamazlar. Bu, sektörün riskli müşterilere karşı kendini koruma yöntemidir. Ancak kredisi kötü olan kişilere yönelik bazı kartlar, gereksiz yere yüksek faiz oranları talep ediyor - bazen iyi krediye sahip birinin alabileceğinin iki katından fazla.

Çok yüksek faiz oranlarından kaçınmanın en iyi yolu, alışveriş yapmak ve daha düşük oranlar sunan kötü kredi kartlarını bulmaktır. Örneğin, Green Dot primor Visa Classic güvenli kredi kartı, beş aylık ödemeleri zamanında yaptığınızda değişken %13,99 APR ve daha yüksek kredi limitleri sunar.

2. Yüksek yıllık ücretler

Bazı kredi kartları kötü kredi için yıllık ücret talep etmezken, diğerleri ücret alır, ancak bunları düşük uçta tutar. Daha sonra, bazı yüksek seviyeli kredi kartlarının yıllık ücretleriyle karşılaştırılabilir olan, 100 doları aşan kartlar var. Ancak, herhangi bir ödül avantajı olmadan yıllık 50 dolardan fazla bir ücret kırmızı bayrak olur. Tipik olarak, kartın bir ödül sistemi yoksa, yıllık bir ücret için 50 dolardan fazla ödeme yapmak için bir neden yoktur.

Adil yıllık ücretlerle kötü kredi kartı mı arıyorsunuz? Merrick Bank'ın Güvenli Vizesine bir göz atın. Yıllık ücret yalnızca 36 ABD Dolarıdır ve daha sonra ayda 3 ABD Doları faturalandırılır.

3. Üstlenilen ücretler

Bazı kredi kartı düzenleyicileri, çoğu kredi kartının içermediği şüpheli ücretleri ele alacaktır. Bunlar, kartınızı açmak için gereken işlem ya da başvuru ücretlerini ya da yıllık maliyetinize eklenen aylık bakım ücretlerini içerebilir.

Yıllık ücretler ve geç ödeme ücretleri yaygın olsa da, kart için pazarlık ettiğinizden çok daha fazlasını ödemenize neden olacak aşırı ücretlere dikkat edin. Başvurmadan önce kartın ücret yapısını anladığınızdan emin olun.

 

Öte yandan, saygın bir kart düzenleyicisinin güvenli kredi kartlarını çalmayın. Bu kartlar, çoğu durumda hesabınızı sorumlu bir şekilde yöneterek sonunda geri kazanacağınız bir güvenlik depozitosu yatırmanızı gerektirir.

 

4. Eksik kredi raporlaması

 Bu nedenle, güvenlik teminatı gerektiren güvenli bir kredi kartı, ön ödemeli bir banka kartına tercih edilir. Hesap bilgileriniz ve ödemeleriniz raporlanmadığından, ön ödemeli banka kartları genellikle kredinizi etkilemez. Almayı düşündüğünüz herhangi bir kartın üç ana kredi bürosuna rapor verdiğinden emin olmalısınız.

5. Yüksek kredi limitleri

Yüksek kredi limitleri kulağa hoş geliyor. Ancak kötü kredi için kredi kartları söz konusu olduğunda, dikkatli olmak isteyebilirsiniz. Birincisi, yüksek bir kredi limitine erişmek için çok fazla ücret ya da aşırı faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bir diğeri için, borcunuzu yönetmekte sorun yaşıyorsanız, yüksek kredi limitleri hızla kontrolden çıkabilir.

6. İzleme eksikliği

Kredisi kötü olan kişilerin mali durumlarına daha fazla dikkat etmesi gerekir. Bir kart, kredi ilerlemenizi izlemenin ya da ödemeleri takip etmenin bir yolunu sunmuyorsa, aramaya devam etmek isteyebilirsiniz. Zamanında ödemelerinizi daha sorumlu bir şekilde yönetebilmeniz için çevrimiçi hesap seçenekleri ve e-posta ya da metin uyarıları olan bir kartı tercih edin; sonuçta, zamanında ödemeler  kredi puanınızın %35'ini oluşturur.

7. İyileştirmeye yer yok

Kötü kredi kartları, kredinizi iyileştirmek ve sorumlu davranış için sizi ödüllendirmek için tasarlanmalıdır. Eğer yapmazlarsa, yapan bir kart aramalısınız. Örneğin, güvenli kredi kartları, belirli bir süre sorumlu kullanım ve zamanında ödeme yapıldıktan sonra güvenli olmayan bir kart kazanma olanağı sunabilir. Veya ek bir depozito gerektirmeden kredi limitinizi yükseltmeyi teklif edecekler.

 

Kötü kredi için bu kredi kartlarına göz atarak kredi puanınızı yükseltmeye yardımcı olabilecek kredi kartlarıyla ilgili araştırmanıza başlayın  . Unutmayın, başvurmadan önce kredi puanınızı kontrol ederek kredinizin nerede olduğunu öğrenmek isteyeceksiniz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski