Oğlak Burcu Özellikleri 7112

 

Oğlak Kadınının Özellikleri

Oğlak burcu kadını, hırslı, neşeli, evcil, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker. Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden geleni yapar. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

Oğlak burcu kadını karamsar ruh halinden dolayı bir duvar örer ve önüne engeller koyar. Ancak iddialı ve güçlü yapısı yeterince ön planda. Her zaman kendine güvenen Oğlak kadını, çevresindekilere kolay kolay güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda o kadar tutumludurlar ki cimrilik derecesine ulaşırlar.

Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu yüzden kendilerini geliştirmek için çok çalışırlar. İş konusunda çok hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini koydukları her işte başarılı olma kapasitesine sahiptirler.

Oğlak kadını çok mantıklı ve gerçekçidir. Böylece olaylar karşısında daha hızlı kararlar alabilir.

Oğlak kadını, sevdiği erkeğe çok sahip çıkar ve onun istediği gibi olmasını ister. Nezaket ve dürüstlük özellikle karşı cinste çok önemlidir. Partnerini dikkatli seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven Oğlak kadını, sevdiği kişiyle sosyal bir ilişki içinde olmak ister. Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacak. Çocuklarına neşeli ve sevgi dolu bir anne olacak. Ancak aşırı sahipleniciliğinden dolayı biraz buyurgan bir tavır sergileyebilir.

Oğlak Erkeğinin Özellikleri

Oğlak burcu erkeği çalışkan, kararlı, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkat çeker. Parayı sever ve çalışmayı sever. Para kazanmakla ilgisi yok. Fırsatları nasıl değerlendireceğini biliyor. Tutumludur ve kurtarmayı sever.

Oğlak erkeği güvenilir, katı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi gerçeğine göre değerlendirir ve yorumlar. Duygularını hemen göstermez. Soğukkanlı bir görünüme sahiptir.

Oğlak erkeği arkadaşlığa çok önem verir ve arkadaşlarını iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

Oğlak erkeği özgürlüğe düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın yönlendirmesini ve kısıtlamasını sevmez. Kişiliğine uygun bir kadınla mutludur. Sevdiğinde sadık ve kıskanç bir eş olur. Zeki, bakımlı, ne istediğini bilen ve kişiliği olan kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evliliğe uygun bir kişiliğe sahiptir. İdeal bir koca ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için tüm çabalarını seferber edecektir.

Genel Özellikler

Oğlak burcunun olumlu özellikleri

Çalışkan. Dürüst. Belirlenen. İstekli. Hasta. Belirlenen. Temkinli. Disiplinli. Planlayıcı. Mizahın gücü. Düzenli. Kalici. Daha azı yeterlidir. Zengin olur. Yüksek dayanıklılık. Sorumluluk sahibi. İyi eş, iyi ebeveynler. Mülkiyet.

Oğlak burcunun olumsuz özellikleri

Sert. Kalın kafalı. Tutkulu. Kötümser. şüpheci. kinci. Zor. Yalnızlık tutkunu.

Yönetici gezegen: Satürn
Element: Toprak
Öne çıkan özellik: Pioneer
Şanslı sayılar: 2, 8
Gün: Cumartesi
Şanslı taş: Lal
Rengi: Koyu yeşil, kahverengi
Tarot kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi ve diğer boynuzlu hayvanlar
Bitki: Karanfil, sarmaşık, çam, kavak , karaağaç
Değerli taş: Siyah elmas, kehribar
Değerli metal: Mermi

Oğlak Kariyeri

Pratik, muhafazakar, ihtiyatlı doğasıyla Oğlak, kariyer ve profesyonel yaşamla en yakından bağlantılı burç olarak kabul edilir. Çok çalışmayı ve üretmeyi seven Oğlak, dikkatli ve planlı adımlarla hedeflerine ulaşmada ustadır. Anlaşılacağı gibi sabır ve dayanıklılık Oğlak burcunun en büyük özelliklerindendir. İnisiyatif kullanmaktan çekinmeyen Oğlak, öncü niteliğinin de etkisiyle liderlik etmeyi sever.

Toprak elementinden olan Oğlak, herhangi bir işe başlamadan önce pratik stratejiler geliştirerek her ihtimale karşı bir “B Planı” hazır tutar. Statükoya ve konuma önem verdiği için hiyerarşik mekanizma içinde var olma zahmetine girmez. Ancak asıl hedefleri her zaman en üstteki koltuktur. Genel olarak yapılması gereken her şeyi soğukkanlılığını kaybetmeden yapan ve sorumluluklarının tam bilincinde hareket eden bir yapıya sahiptir.

Çalışırken hiçbir şey görmedikleri ve çevrelerinde olup bitenlerin farkında olmadıkları için iş ortamındaki insan ilişkileri çok güçlü değildir. Dinlenmeye, hatta ara vermeye bile ihtiyacı olmayan Oğlak, rekabete de açık olduğu için iş ortamında bazen “sevilmediğini” ilan eder. Oğlak burcunun ofisi, zaman kaybetmeyecek şekilde donatılmış pratik bir alandır. Öğelerin pratik kullanımı ve ihtiyaç duyulana hızlı erişim birincil öneme sahiptir.

Oğlak, strateji ve planlama üretebilen yapısı ile sektör ne olursa olsun yönetim kademelerinde son derece başarılıdır. Yönetici olarak, örgütlerde aranırlar çünkü onlar da bir lider niteliğine sahiptirler. Madde ile yakından bağlantılı olan Oğlak, şekillendirme yeteneklerini kullanabilecekleri tasarım gerektiren alanlarda da başarılı olacaktır. Oğlak burcu için bir diğer uygun alan ise ekonomidir.

Oğlak Parası

Toprak elementi Oğlak, maddeye hükmetmeyi seven Zodyak üyelerinden biridir. Risklerin Oğlak burcundan uzaklaşmasını sağlayan en önemli unsur sağduyulu ve tedbirli özelliklerdir. Planlama, organizasyon ve yönetim becerileri finansal alanda da kendini göstermektedir.

Oğlak, hayatlarının maddi hedeflerini belirler ve uzun vadeli stratejiler geliştirerek, sabırla, metanetle ve pes etmeden bu hedefe ulaşmak için durmaksızın çalışmaya başlar. Yatırım yaparken güvenlik, kârdan önce gelir. Yani geleneksel yöntemler, minimum risk tipik Oğlak tarzı.

Oğlak, büyük organizasyonların içinde olmayı tercih ederek bireysel risklerini daraltma eğilimindedir. Risklerini en aza indirerek çalışırken emeklerinin karşılığını almayı tercih ederler. Pratik ve hızlı çözüm yapısı ile finansal blokajların giderilmesinde liderlik rolü üstlenme eğilimindedir.

Oğlaklar, özellikle organizasyonların finans kısmında çalışanlar, zamanla şirketin temel taşı haline gelir. Ekonomi yapmak, bütçe oluşturmak, kaynak sağlamak Oğlak burcunun en doğal işlevleridir.

Üretken doğası, kolay organizasyonu ve stratejiler oluştururken geleceğe yönelik ürettiği fikirler, önünü görmesine yardımcı olur. Ağzı sıkı hatta zaman zaman cimri olarak nitelendirilen Oğlak, Yengeç gibi parayı bir güvenlik aracı olarak görür. Kendilerinin ve sorumluluğundaki kişilerin geleceğini ve ihtiyaçlarını bir an için bile olsa unutarak rahatlayamazlar.

Oğlak Aşkı

İlk karşılaşmada soğuk bir izlenim yaratan Oğlak erkeği, aslında bunu tedbirli olma arzusuyla geliştirdiği bir savunma mekanizması olarak kullanır. Kariyer hayatı hayatının en önemli alanı olmasına rağmen tiyatro, müzik ve diğer sanat dallarını da sever. Genellikle entelektüel kapasitesi yüksek ve kendi yaşam hedeflerine benzer yaşam hedefleri olan kişilerle birlikte olmayı tercih ederler. Oğlak, ciddi konuları tartışmayı sever ve küçük problemlerde bile her zaman diğer kişiye yardım etmeye çalışır.

Bu burçta doğan insanlar, bu yönlerini ortaya çıkarmak istemeseler bile lüksü severler. Oğlak, parayı can güvenliğini sağlayan önemli bir araç olarak görür.

Baskın bir karaktere sahip Oğlak burcunun sevgisini kazanmak kolay değildir. Genellikle ikna edilmeyi bekler, ikna edilmeyi değil. Çekilişin başında karşı tarafın ciddiyetine inanması temel koşuldur. Oğlak burcu, sürekli fikrini değiştiren ve söyledikleri ile yaptıkları arasında ayrım yapan insanlara karşı çok düşük bir toleransa sahiptir.

Oğlak, tamamen duygularına göre hareket eden ve hayatlarını duygularına endeksleyen insanlarla birlikte olmakta zorlanır. Çünkü Oğlak, kontrolü, soğukkanlılığı ve mesafeli davranışları erdem olarak kabul eder. İlişkisini ciddiye aldığı için partnerinin ilişkide ciddi ve özverili olmasını bekler. Oğlak, birlikte olduğu kişi sevgisini pohpohlayabilir, neşelendirebilir ve ikna edebilirse çok tutkulu, sevecen ve affedici bir sevgili olur.

Cinsel Yaşam Oğlak Of

Disiplin ve yapılanma gezegeni Satürn'ün etkisi altında Oğlak burcu insanı, yaşamın diğer alanlarında olduğu gibi cinsel yaşamlarında da düzen ve rutine ihtiyaç duyar. Yapılandırılmış bir cinsel yaşam, Oğlak'ı daha iyi hissettirir. Basiret ve basiret hayatlarındaki anahtar kelimeler olduğundan, ne kadar tutkulu olurlarsa olsunlar, Oğlak tek eşliliği tercih eder. Ayakları yerden ayrılamadığı için cinsel hedeflerinde ulaşabilecekleri şeylere kilitlenirler. Sadece bedensel tutkularını ısırmadıkları için karşı cinsin peşinden koşmaları boşuna mümkün değildir.

Toprak elementinin bir işareti olan Oğlak, yoğun cinsel dürtülere sahiptir ve çok istekli bir yapıya sahiptir. Ancak geleneklere, kurallara ve dış dünyanın değerlerine verdiği önem burada da kontrol altına alınmasına neden olur. Mahremiyete verdikleri değerin bir sonucu olarak, cinsellik bağlamında bile sosyal ortamlarda cinsel referanslarda bulunmaları ya da eşlerine dokunmaları mümkün değildir.

Dominant bir karakter olan Oğlak, cinsellikte de baskın rolü üstlenmekten hoşlanır. Ancak Koç burcu kadar benmerkezci olmadıkları için partnerlerinin duygu ve ihtiyaçlarına da tepkisiz kalmazlar. Ayrıca ne kadar inatçı olurlarsa olsunlar istenmediklerini düşünürlerse direnmezler. Sınırlarını ortaya koymaktan ve isteklerini kamuoyuyla paylaşmaktan çekinmezler. Oğlak burcunun en büyük dezavantajı, iş odaklı beyinlerini seks anında bile boşaltamamaları.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski