Rüyada Dişlerin Döküldüğünü Görmek 111

Kötü bir rüyayı düşündüğünüzde ilk akla canavarlar ve hayaletler gelse de , dişlerin dökülmesiyle ilgili rüyalar da aynı derecede korkutucu. Bu nedenle, dişlerin düşmesiyle ilgili bir rüyayı nasıl yorumlayacağınızı bilmek , diş kabuslarınıza katkıda bulunan gündüz dinamikleriyle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

 

1. Aşağılık Kompleksi ile Mücadele Ettiniz
Şamanik pratisyen Khi Armand , son zamanlarda kendinizi mahçup hissediyorsanız ve/veya aşağılık hissediyorsanız ve bu kendinize olan saygınıza zarar veriyorsa, bunun dişle ilgili rüyalar şeklinde ortaya çıkabileceğini söylüyor .  Bustle'a, " Bir rüyada düşen dişler , ister aktif olarak verilmiş olsun, isterse hayatımızdaki başkalarıyla yanlış ilişkiler yoluyla kaybolsun , genellikle kişisel güç kaybının bir işaretidir " diyor.

Bir düşünün - hayvanlar dünyasında dişlerinizi göstermek bir güç ve iddialılık gösterisidir , diyor Loewenberg. Ve dişsiz olmak o kadar da tehdit edici değil.  

 Hiç elinize bir demet diş tükürdüğünüz veya gevşek dişlerinizi birer birer düştüğü bir rüya gördünüz mü? 

  
Dişler sadece şu anki görünümünüzle bağlantılı değildir - aynı zamanda yaşlanma ile de güçlü bir şekilde ilişkilidir , bu yüzden yaşlanmayı düşünüyorsanız kendinizi bu rüyayı görürken bulabilirsiniz. Dunblazier, Bustle'a “İnsanlar yaşlandıkça dişlerine daha fazla zaman ve kaynak harcama eğilimindeler ” diyor ve bu endişe bilinçaltınıza geçebilir. Yaklaşan büyük bir doğum gününüz varsa veya yaşlanmaktan endişeleniyorsanız, dişlerin döküldüğü rüyalar sizi takip edebilir.


Bu rüya tekrarlanıyorsa, bu kararı kesin olarak vermek için bunu işaret olarak almanızı önerir . Doğru seçim her zaman net olmasa da, bazen ilerlemek için kendinize bir iyilik yapmanız ve birini seçmeniz gerekir.

 
Loewenberg, diş rüyalarının genellikle gündüz iletişiminizin simgesi olduğunu söylüyor. Bustle'a “Ağız, dudaklar, dil, dişler veya boğaz bölgesine odaklanan herhangi bir rüya, çoğunlukla gün içinde yaşanan bir tür iletişim sorunuyla bağlantılı olacaktır ” diyor. "Bu kadar yaygın olmasının nedeni, tekrar eden bir davranış kalıbına bağlı olmasıdır , örneğin düşünmeden bir şey söylemek ya da dişleriniz gibi çıkmaması gereken bir şeyin ağzınızdan çıkmasına izin vermek gibi."

 
Bir enerji tıbbı uzmanı olan MPH, EEMCP'den Annette Goggio , dişlerinizin dökülmesiyle ilgili rüyalar çok fazla şey söylediğinizi gösterebilir, ancak bazen bunun tersi de doğrudur , diyor . Bu kabuslar, bir sorun üzerinde kafa yorduğunuzu - kelimenin tam anlamıyla "bir sorunu çiğnediğinizi" - ancak henüz harekete geçmediğinizi gösterebilir . Diş rüyaları resme girdiğinde, geceleri daha huzurlu uyuyabilmeniz için sizi rahatsız eden şeyle başa çıkmanız gerektiğinin bir işareti olduğunu söylüyor.
 

 
Leigh, büyük yaşam değişikliklerinin ve zamanın ilerlediği hissinin de diş düşürme rüyalarını tetikleyebileceğini söylüyor. Büyük bir hamle mi yapacaksınız yoksa yeni bir işe mi başlayacaksınız ? O zaman uykuya dalarsanız ve tüm dişlerinizin düştüğünü hayal ederseniz şaşırmayın, diyor. 

 
Dişlerinize bir şey sıkışmış olması, gerçek hayatta olduğu gibi rüyalarınızda da kabus gibidir. Ve öğle yemeğinde ne yediğinizden daha fazlasını sembolize edebilir - Loewenberg, dişlerinize sıkışmış bir şeyi seçtiğiniz rüyalar görmenin, yaşamda çok titiz davrandığınız konusunda bilinçaltınızın sizi uyarabileceğini söylüyor. Belki de sürekli etrafınızdaki insanları kontrol etmeye çalışıyorsunuz ya da belki de sürekli olarak kendi dış görünüşünüzle uğraşıyorsunuz . Ne olursa olsun, kelimenin tam anlamıyla hayallerinizdeki bir şeyi seçmek, gerçek hayatta mecazi olarak yapmayı kolaylaştırmanız gerektiğinin bir işareti olabilir .

 
Hiç dişlerinizin kırıldığını veya çatladığını rüyanızda gördünüz mü? Bu, bir şeyi istediğiniz kadar güçlü bir şekilde iletmediğinizin bir işareti olabilir , diyor Loewenberg. Bustle'a “İşler zayıf olduklarında çatlar ve dağılır” diyor. “Yani bu rüyayı, belki de bir tartışmanın sonuna kadar dayanamadığınızı hissettiğinizde, puanlarınızı yeterince güçlü göstermediğinizde veya hikayenizde çatlaklar olduğunda, tabiri caizse göreceksiniz.”

 
Tipik olarak hepimiz benzersiz rüyalar görürüz. Bununla birlikte, bazılarının yaşadığı yaygın bir rüya, dişlerinin döküldüğüne dair bir rüyadır. Bu, dişlerin kırılması, çürümesi veya tamamen kaybolması şeklinde olabilir. Bu rüyalar sadece korkutucu değil, aynı zamanda kafa karıştırıcıdır. Diş kaybetmeyle ilgili rüyalar gördüyseniz , neler önerebileceğine bakın:

ENDİŞE
Rüya tabirleri üzerine yapılan son araştırmalara göre, diş kaybetmekle ilgili rüya görmek kaygının bir sonucu olabilir . Rüya, bir durumda kontrol eksikliği yaşadığınızı gösterebilir. Ayrıca rüyanın, vermeniz gereken veya daha önce vermiş olduğunuz önemli bir karar hakkında bir hatırlatma olabileceği de söylenir.

Analistler , “ Düşlerde Diş Kaybı: Ampirik Bir Araştırma ” başlıklı raporda,  sıklıkla dişlerini kaybetmeyi hayal eden bireylerin kişiliklerini, sıklıkla uçmayı hayal eden bireylerle karşılaştırdılar. Diş kaybı hayal eden bireylerin, incelenen diğer bireylere göre anlamlı düzeyde daha endişeli ve/veya depresif oldukları bulunmuştur.

ÖLÜM VE YAŞLANMA KORKUSU
Çin gibi bazı kültürlerde, bir rüyada diş kaybetmek, bir aile üyesinin gelecekteki ölümünün bir göstergesi olarak kabul edilir. Ayrıca, bu rüyaların yaşlanma korkusunu veya kendi ölümüyle ilgili endişeyi temsil ettiği söylenir.

 YENİ BAŞLANGIÇLAR
Bazı psikologlara göre , bir rüyada diş kaybetmek, doğum yapmak veya hayatınıza yeni birini davet etmekle ilişkilendirilebilir .

 HAYAT DEĞİŞİKLİKLERİ
Diş kaybı rüyaları, hayatınızdaki bir geçiş sırasında gelebilir. Rüya yorumcuları, bu rüyaların bir şeyi bırakma, bir durumdan ayrılma veya hayatta yeni bir maceraya başlama nedeniyle ortaya çıkabileceğini öne sürer.

SAĞLIKLA İLGİLİ
Rüya yorumcuları ayrıca diş eksikliği veya kaybı rüyalarının yetersiz beslenme veya kötü beslenmenin bir işareti olabileceğini öne sürdüler. Hatta kötü diş sağlığının bir işareti olabilir .

 

Diş kaybetmekle ilgili rüyalar yaşıyorsanız, o sırada hayatınızda neler olup bittiğini analiz etmek önemlidir. Bu rüyalar şok edici olabilir ve bu rüyaların olası nedenlerini bilmek onları kontrol etmenize yardımcı olabilir. Bu rüyaların kötü diş sağlığından kaynaklandığını düşünüyorsanız, diş hekiminizden randevu aldığınızdan emin olun.

Görebileceğiniz en korkunç rüyalardan biri: İşinize gidiyorsunuz ve aniden dişleriniz dökülmeye başlıyor. Belki birer birer düşüyorlar, ya da ellerinizde parçalanmaya başlıyorlar ya da parçalanmaya başlıyorlar. Ne olursa olsun, dişlerinizin döküldüğü bir rüya görmek rahatsız edicidir. Böyle bir rüya gördüyseniz, bunun ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz.

 

Dişçi muayenehanesinde dişlerinizin düştüğünü hayal ettiyseniz… 
“Diş hekimi, sahip olduğunuz bir tür iletişimi düzeltme yeteneğinizi [temsil eder] veya belki de sadece tipik iletişim şeklinizi düzeltir” diyor Loewenberg. "Belki çok küfür etmemeye çalışıyorsun, belki konuşmadan önce düşünmeye çalışıyorsun, belki daha kibar olmaya çalışıyorsun."

Rüyada sallanan dişin çekilmesi … Loewenberg'e göre dişin çekilmesi, konuşmanız gereken veya son vermek istediğiniz bir çatışmayı sembolize eder. "Belki de diş orada bir damardan sarkıyordur ve bunu çıkarman gerekiyor. İşte o düşünce süreci, rüyanın tam olarak ne anlama geldiğidir. Burada söylenmesi gerekeni söylemelisin, ne kadar acı verici olursa olsun kendini söylemeye zorlamalısın.”

Dişinizden bir şey almaya giderseniz ve diş düşerse… Diş ipi kullanmayı unuttuğunuzu ve şimdi dişinizde bir parça ıspanak olduğunu fark etmek gibisi yoktur , ancak dişinizin düşmesi daha da rahatsız edicidir. onu giderin. Ancak Loewenberg, bu rüyanın bir yanlış iletişimi düzelttiğinizin bir işareti olabileceğini söylüyor. “Ayrıca dişlerinize neyin takıldığı da çok önemli. Dişlerinize sakız sıkışmışsa, bu muhtemelen yapışkan bir durum olarak kabul edeceğiniz bir şeyle bağlantılı olacaktır. Ve bu iletişim sorununa takılıp kalmanızın nedeni bu olabilir, çünkü konu yapışkandır ve doğru şeyi nasıl söyleyeceğinizden emin değilsiniz.”

 
“Dişlerinizin parçalandığı, zayıf konuşmaya bağlıdır. Bu rüyayı genellikle bir tartışma yaşadığınızda veya amacınızı anlamadığınızı hissettiğinizde veya doğru söylemediğinizde, ağzınızdan çıkanın zayıf olduğunu hissettiğinizde göreceksiniz. İçinde çatlaklar vardı, sağlam değildi.”

Dişlerinizin yavaş yavaş veya birer birer dökülmeye başladığını rüyada gördüyseniz…
“Kendiliğinden çıktıklarında, bu genellikle ağzınızdan geri koymak istediğiniz bir şeyin çıkmasına izin vermekle bağlantılıdır. Önce düşünmeden bir şey söylemek , dedikodu, orada kalması gereken şeyler. Dişler birer birer çıktığında, önceki günkü iletişiminize bakın. Birisi veya bir şey hakkında bilgi sızdırmaya mı başladınız? Belki de söylememen gereken küçük damlacıklar mı söyledin? Burada ve orada küçük çerezler söylemekle bağlantılı. ”

Rüyanızda tüm dişlerinizin birden düştüğünü görmek
Loewenberg, bunun bir çok bilgiyi aynı anda söylediğiniz zaman olduğunu söylüyor. “Bu genellikle konuşan ve çok fazla konuşan ve konuşmayı ne zaman bırakacağını bilemeyen kişilerden gelir. Bu kişilik özelliğine sahip olan bu insanlar genellikle bunun farkındadır. Bu rüyayı görürler, her zaman ağızlarından bir sürü şey çıkar. Ama aynı zamanda ağzınızdan büyük bir şey çıkmasına izin verdiğinizde de olabilir. Ne kadar çok diş çıkarsa, söyledikleriniz o kadar büyük olur. Yani onu tutmaya çalışıyorsan veya dişleri yakalamaya çalışıyorsan, o zaman bu senin Oops'u idrak etmene bağlı , bunu söylememeliydim .”

Rüyada dişlerinizden sadece birkaçı döküldüyse…
“Eğer hepsi yerine sadece birkaç diş çıkıyorsa, o zaman yine ne kadar söylediğinizi yansıtır.” Loewenberg, bir önceki güne bakmanızı istiyor, çünkü rüyalar her zaman rüyadan önceki gün olan bir şeyle bağlantılı olacaktır. “Bütün gerçeği vermedin mi? Deyim yerindeyse hikayenin sadece yarısını mı söyledin?”

Bir veya iki diş dışında hepsi düştüyse…
“Eğer birazcık kaldıysa, o zaman kustuğunuz her neyse, hala biraz saygınlığınızın kaldığını hissedebilirsiniz.”

Hafif bir dokunuşla düştüklerini hayal ettiyseniz…
“Bu küçük dokunuş, belki de birisinin bu bilgiyi sizden özgürce sunmak yerine, sizden almak için biraz dürttüğünü gösteriyor. Örneğin, bir sırrınız olduğunda ya da biri size bir şey söylediğinde, bir tür tatlı dedikodu yaptığında, onu ağzınızda tutacaksınız. Ama birisi bir şekilde ortaya çıkarsa, 'Bir şey biliyor musunuz?', sizi biraz dürtüyor. , ve sonra fasulyeleri dökersin, bu dokunmaktır.”

Rüyada parçalanmaya ve ayrılmaya başladılarsa…
Loewenberg, dişlerin kırılması gibi bunun da zayıf konuşmayla ilgili olabileceği konusunda uyarıyor. “Öyleyse, parçalanmanın veya parçalanmanın aksine parçalanmasının bir nedeni var. Bölünme, bir gün önce saçlarını ayırma noktasına geldiğin biriyle yaptığın bir tartışmada söylediklerinle karşılaştırılabilir. Çok fazla ayrıntıya giriyorsanız, bu noktada gereksizdir.”

Dişlerinizin parçaları kırılmaya başladıysa... Dişlerin dökülmesine
dair tüm rüyalar arasında, Loewenberg, kişisel olarak en sık bunun olduğunu söylüyor. “Bu aynı zamanda yeterli bilgi vermemekle ilgili olurdu. Mesela ben çok radyoya çıktığım ve rüyaları çok açıkladığım için çok anladığımı düşünüyorum. Ama yeterince bilgi vermediğimi hissettiğimde, kendimi yeterince iyi açıklamadığımı hissettiğimde o diş kırma rüyasını göreceğim. Konuştuğum kişinin onlara ne açıklamaya çalıştığımı tam olarak anladığını düşünmüyorum.”

Rüyanızda dişlerinizin çarpık çıktığını ve ağzınızdan dışarı çıktığını gördüyseniz…
“Bu durumda, bu gerçekten nasıl göründüğünüzü etkileyecektir. Bu rüyalarda çoğu zaman dişler çıkarken veya dişlere her ne oluyorsa aynaya bakarız çünkü şimdi nasıl göründüğümüzle ilgili endişelerimiz vardır. Bu nedenle, söylenenlerden sonra başkalarına nasıl görüneceğiniz konusunda endişe duyuyor olabilirsiniz. Çarpıklık yalanlarla da bağlantılı olabilir.”


Çürümeye başladılarsa… “Çürüyen dişler iki şeyden biri olabilir. Eski bir şeyle bağlantılı olabilir, bir tür tartışma veya kin veya önceki gün tartıştığınız bir durum ve eski ve artık bundan bıkıyorsunuz. Bilinçaltınız bunu çürüyen dişler şeklinde ifade ediyor. Sanki bunun üzerinden milyonlarca kez geçmiş gibiyiz, bu giderek yaşlanıyor. Ama aynı zamanda gerçekten çürük ve iğrenç bir şey söylemenin suçluluğuyla da bağlantılı olabilir.”

Dişlerinizin diş etlerinize geri çekilmeye başladığını hayal ettiyseniz…
"Bu, söylediklerinizi geri alabilmeyi gerçekten dilemekle büyük ölçüde bağlantılıdır. Keşke silebilseydin. 'Ugh, bunu söylediğime inanamıyorum, bunu geri almak için ne yapabilirim?' Bu da konuşma korkusu olabilir. Bu konu ne olursa olsun konuşmaya korkuyorum. Bu yüzden onu serbest bırakmak yerine tamamen geri çekiyorum.”

Rüyanızda ağzınız sallanan dişlerle doluysa…
“Orası hakkında konuşmanız gereken ama henüz söylemediğiniz bir şey var. Sanki şunu söylemem gerekiyor, gerçekten bu konuda konuşmam gerekiyor, bu kişiyle gerçekten bu konuda yüzleşmem gerekiyor, ama henüz yapmadınız. Eşiğinde gibisin, buna çok hazırsın. Bu yüzden gevşekler. Ama henüz yapmadın. Bu noktada, bilinçaltınız bunu size bu şekilde sunuyor, siz karar verebilirsiniz, Tamam, en iyisi bu konuda konuşmak mı yoksa çenemi kapalı tutmak mı? Buna yaklaşmanın en iyi yolu nedir?”

Siz zor bir işin ortasındayken araları bozulursa… “Elbette bu yaptığınız göreve de bağlı olacaktır, çünkü her küçük ayrıntı önemlidir. Ancak zor bir şey yapma sürecindeyseniz ve dişleriniz dökülüyorsa ve bunlar rüyanın tüm odağı değilse, bu sadece iletişimle değil, aynı zamanda gerçek hayatta zorlandığınız eylemle de bağlantılı olabilir. ile birlikte. Çoğu zaman zor sorunlarla karşılaştığımızda hiçbir şey yapmayız. Gerçek hayatta bu zor durumla aktif olarak başa çıkmaya çalışırken - bu nedenle bir rüyada zor bir şeyle uğraşıyorsanız - aktif olarak onu düzeltmeye çalışıyorsunuz ve dişleriniz dökülüyorsa, [bu] sizden bir mesaj olabilir. Bunu kendine saklamak için bilinçaltına dikkat et, sadece bunun üzerinde tek başına çalış ve bu konuda şikayet edip dedikodu yapma.”

Rüyanızda düştüyse ve onları bulamadıysanız…
Loewenberg bunun doğru kelimeleri bulmakta zorlandığınız anlamına gelebileceğini söylüyor. "Söylemen gereken bir şey olduğunu biliyorsun ama nasıl söyleyeceğini bilmiyorsun. Bunu nasıl söyleyebilirim? Doğru kelimeleri bulayım. Dişler çoktan çıktığına göre, bu, düşünmeden konuşarak, berbat ettiğiniz şeyi düzeltmek için doğru kelimeleri bulmaya çalışmak olabilir.”

Biriyle takılırken düştüklerini hayal ettiyseniz…
“Nasıl daha azının daha fazla olduğunu söylediklerini biliyor musunuz? Bu tür bir rüya, bir sohbette çok fazla konuştuğunuzda gerçekleşebilir. Örneğin, bir rüyada seks aslında fiziksel seks eylemiyle ilgili değildir, daha çok biriyle duygusal veya psikolojik düzeyde bağlantı kurmakla ilgilidir. Yani bu, samimi bir sohbete sahip biriyle bir tür bağlantınız olduğunu gösterebilir. Ama şimdi bunu fazla düşünüyorsun ve düşünüyorsun ki, Oh, belki bunu söylememeliydim, oh, bunun hakkında çok fazla şey söyledim , ama hayaliniz [size] bağlı olduğunuza dair güvence vermeye çalışıyor, endişelenmeyin hakkında."

Paket servis: Dişlerinizin döküldüğü rüyalar görüyorsanız, Loewenberg bilinçaltınızın iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmaya çalıştığını söylüyor. Bu, bazı istisnalar olduğunu söyledi. Loewenberg, “Bazen diş kaybı veya dişlerinize bir şey olması, hayatınızın bir yerinde güç kaybettiğinizi hissetmenizle ilgili olabilir” diyor. “Hayvan krallığında dişleriniz hayatta kalma, kendinizi koruma ve yemek yeme yeteneğinizdir. Diş kaybı, bazıları için, bir şekilde hayatta kalma araçlarını kaybediyormuş gibi hissettikleri anlamına gelebilir.”

Loewenberg, rüyaların kökeniyle uğraşmaya başlamak için bir rüya günlüğü tutmayı tavsiye ediyor. “Günlük günlüğünüzün sol tarafına, hayallerinizi sağ tarafına yazmanızı tavsiye ederim, böylece onları yan yana koyabilir ve gününüzde olanlar arasındaki noktaları daha kolay birleştirip bunun neyi nasıl etkilediğini görebilirsiniz. O gece rüya gördün." Bu, davranışınızdaki kalıpları ve iletişiminizin rüyalarınızı nasıl etkilediğini izlemenin bir yoludur.

Alt çizgi? Loewenberg, “Dişleri çok rüya görüyorsanız, başkalarıyla ne kadar iyi veya ne kadar zayıf iletişim kurduğunuzu gerçekten inceleyin” diyor. "Daha fazla dinlemeye gerek var mı? Kendinizi daha fazla ifade etmek için çalışmanız mı gerekiyor? Daha fazla konuşmaya gerek var mı? Söylediklerinize daha fazla güvenmeniz mi gerekiyor? Daha hassas olmaya mı ihtiyacınız var? Rüyalarınızdaki tüm bu küçük ipuçları size bunu söyleyecektir.”


Uzmanlar, neden rüya gördüğümüzün yanı sıra neden yaptığımız rüya türlerine sahip olduğumuz konusunda yıllardır tartışıyorlar. Bazıları rüyaların bilinçaltımızı anlamanın anahtarı olduğuna inanırken, diğerleri onları yalnızca doğal biyolojik süreçlerden kaynaklandığına inandırır . Bununla birlikte, çok özel bir rüya tipine sahip olmak, özellikle de tekrar eden bir rüyaysa, arkasında bir anlam taşıyabilir .

Böyle bir rüya, dişlerinizin düşmesini içerir, bunun öncelikle neden olduğu düşünülen psikolojik stresGüvenilir Kaynak. Sağlığınız, kültürünüz ve genel zihinsel sağlığınız, dişlerinizi tam olarak neden hayal ettiğinizde rol oynayabilir.

Rüyanın anlamı oldukça öznel olsa da, dişlerin düşmesiyle ilgili 12 farklı yorum ve senaryo keşfedeceğiz.

1. Kişisel kayıp
Dişlerinizin bir rüyada düşmesiyle ilgili en yaygın yorumlardan biri, derin kişisel kayıpla ilgilidir. Bu, şunlarla ilgili olabilir:

sevilen birinin ölümü
evlilik/partnerlik kaybı
iş kaybı
ev kaybetmek
Bazı dinlerde, rüyada diş kaybının, ailenizde bir ölüm olacağı anlamına gelebileceğine dair bir inanç da vardır.

2. Din
Kişisel kaybın yanı sıra, din muhtemelen dişlerinizin dökülmesiyle ilgili rüyaların ortaya çıkmasında başka bir rol oynayabilir. Bu, özellikle inançlarınız hakkında paranoya yaşıyorsanız veya gelecekte olabilecek şeyler hakkında endişeleniyorsanız doğru olabilir.

Stres kesinlikle dine özgü değildir ve hayatınızın diğer yönleriyle de bağlantılı olabilir.


3. Stres
İster iş ister evle ilgili olsun, stres hayatın normal bir parçasıdır. Bununla birlikte, kontrolsüz stres, fiziksel reaksiyonlara dönüşebilir. Normalden daha fazla stres altındaysanız, dişlerinizin düşmesiyle ilgili rüyalar kesinlikle bir olasılıktır.

4. Kaygı
Stres ve kaygı bazen birlikte anılsa da kaygı, günlük yaşamınızı engelleyebilecek aşırı endişe ve güvensizlik yaşadığınız daha uzun süreli bir durumdur. Anksiyete geceleri diş gıcırdatmasına neden olabilir, bu da dişlerinizle ilgili rüyaların nedenlerinden biridir.

Başka bir olasılık da kaygının, bir şeylerin yanlış gittiği konusunda aşırı derecede endişelenmenize neden olması ve dolayısıyla dişlerinizin düşmesidir.

5. Büyük değişiklikler devam ediyor
Hem stres hem de kaygı, hayatınızdaki yaklaşan büyük değişikliklerle ilişkilendirilebilir. İster yeni bir işiniz olsun, ister terfiiniz olsun, ister yeni bir şehre taşınıyor olun, ister evlenip çocuk sahibi olun, tüm bu senaryolar bilinçaltınızı etkileyebilir.

Hayatınızdaki yeni değişikliklerle muhtemelen yanlış gidebilecek şeyler hakkında endişelenebilirsiniz, bu da diş kaybıyla ilgili rüyalara yol açabilir.


6. Depresyon
Depresyon, uzun süreli aşırı suçluluk, umutsuzluk ve bazen yalnızlık duygularını yaşamaktan oluşur. Düşük öz değere sahip olduğunuzda, fiziksel sağlığınızla ilgili yanlış şeyleri de tasavvur etmeye başlayabilirsiniz.

Depresyonda olabileceğinizi düşünüyorsanız, bir sonraki randevunuzda doktorunuza hayallerinizi anlatmayı düşünebilirsiniz.

7. Kıskançlık
Partnerinizi, bir arkadaşınızı veya iş arkadaşınızı kıskanıyorsanız, bastırılmış negatif enerji siz uyurken bilinçaltınızı etkileyebilir. Bu tür duygular, dişlerinizle ilgili olanlar gibi sanrılı rüyalara yol açabilir.

8. Başka birinin dişleri eksik
Düşen dişlerle ilgili rüyalar mutlaka dişlerinize atfedilmeyebilir. Dişleri eksik olan başkalarını hayal etmek de mümkündür.

Olası senaryolar arasında bebek dişlerini kaybeden çocuklar veya yetişkinlerde dişleri kırılan kazalar sayılabilir. Daha yaşlı bir yetişkinin dişlerini kaybettiğini bile hayal edebilirsiniz. Bu, diğer kişi hakkında sahip olduğunuz olumsuz duyguları aydınlatabilir.

9. Dişlerinizi Gıcırdatmak
Dişlerinizi gıcırdatmak, dişlerinizin düşmesiyle ilgili bilinçaltı düşüncelere yol açabilirken, bunun tersi de mümkündür. Rüyada dişlerinizin döküldüğünü görmek, uykunuzda diş gıcırdatmasına neden olabilir.

10. Diş kırma
Bu belki de en net görünen senaryolardan biridir. Yakın zamanda bir dişin düşmesini veya kırılmasını yaşadıysanız, bu olayı da hayal edebilirsiniz. Özellikle ilk olay travmatikse, daha fazla dişin düştüğünü hayal etmek de mümkündür.

11. Büyüyen yeni dişler
Hala süt dişlerinden çıkmakta olan daha küçük çocuklar ve ergenler için yeni yetişkin (kalıcı) dişlerin büyümesiyle ilgili rüyalar görmek mümkündür.

Çocuğunuzla konuştuğunuzdan ve dişlerinin gerçekten sağlam olduğundan ve yeni yetişkin dişlerinin çıkmasının zaman alacağından emin olun.

12. Kötü kişisel sağlık
Kişisel bakım rutininiz yolunda gitmediyse, gerektiği gibi yemek yiyemeyebilir veya egzersiz yapamayabilirsiniz. Büyük olasılıkla, kişisel sağlığınıza dikkat etmemek de düşük kaliteli uykuya yol açmıştır.

Kendinize iyi bakmadığınızı gösteren, dişlerinizin dökülmesi gibi olağandışı veya tekrarlayan rüyalar görmeniz mümkündür.

Bu neden bu kadar yaygın?
Dişlerinizin dökülmesiyle ilgili rüyalar alışılmadık ve rahatsız edici görünse de, bu tür rüyalar şaşırtıcı derecede yaygındır. Tekrarlayan rüyalar, özellikle kabuslar, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB), anksiyete ve depresyonu olan kişilerde en yaygın olma eğilimindedir . Bununla birlikte, dişlerin düşmesiyle ilgili rüyalar, zihinsel sağlığınızın da ötesine geçebilir. Bu tür rüyalar aşağıdakilerle ilgili olabilir:

sağlığınız ve iyiliğiniz
kişisel zorluklar
büyüme dönemleri
belki de sıra dışı hiçbir şey
Yine de, dişlerinizin dökülmesiyle ilgili rüyaların en yaygınGüvenilir Kaynakrüya türleri. Bu tür vizyonlar aynı zamanda kültürler arasıdır. Din bazen bilinçaltınızda ve sonraki rüyalarınızda rol oynayabilirken, dinsiz olmak da dişlerinizle ilgili rüyalara yol açabilir.

Eski Yunanlılara kadar uzanan bu rüyalarla ilgili tartışmalarla diş kaybı hakkında rüya görmenin tarihsel bileşenleri bile vardır.

Alt çizgi
Dişlerinizin düştüğünü görmek, özellikle bu rüyayı birden fazla kez gördüyseniz, korkutucu bir deneyim olabilir. Bunun çok yaygın bir rüya olduğunu bilerek rahatlayabilirsiniz ve genellikle endişelenecek bir şey yoktur.

Bununla birlikte, bağlantılı olabilecek bir zihinsel sağlık durumu üzerinde çalışıyorsanız, bunları doktorunuzla tartışmanız önemlidir. Ayrıca, kötü yaşam tarzı seçimleri ve kronik stres gibi, sağlığınıza da zararlı olan diş kaybıyla ilgili diğer olası rüya nedenlerini de ele alabilirsiniz.

Dişlerinizin dökülmesiyle ilgili rüyalar özellikle tehlikeli olmasa da, bir profesyonelle rüyalarınız ve tekrarlayan kabuslarınız üzerinde çalışırken daha iyi hissedebilirsiniz. Bölgenizdeki yerel psikologlara göz atın veya yakınınızda bir terapist bulun .Büyümenin en iyi yanlarından biri, yatağınızın altında bir canavarın saklandığına dair çocukluk korkusunu yenmektir. Elbette, kendimi dairemden dışarı attığımı rüyamda gördükten sonra hala ter içinde uyanıyorum, ancak dişlerimi fırçalamak için banyoya yuvarlandığımda genellikle hayaletlerden kurtulabiliyorum. Ama beni hâlâ en derinden sarsan rüya -drumroll, lütfen- bir dişimi kaybettiğim rüya.

Sadece bu kabusu gördüm (Ben bir drama kraliçesiyim, üzgünüm)birkaç kez ve yaptığımda, ertesi gün ağzım gerçekten ağrıyor. Dişlerinizi kaybetmek için düpedüz musallat bir deneyim! Gerçek olmasa bile! Bu yüzden beynimin ne düşündüğünü bilmeye ihtiyacım var ve eğer uyanık hayatımda bilinçaltımı bir daha asla rüya görmemesi için kandırmak için yapabileceğim bir şey varsa. Burada iki uzman, dişlerinizi kaybetmeyi hayal ettiğinizde aklınızdan geçenleri açıklıyor.

Bu içerik {embed-name}'den içe aktarıldı. Aynı içeriği başka bir formatta bulabilir veya daha fazla bilgiyi web sitelerinde bulabilirsiniz.

Her şeyden önce, “diş kaybetme” rüyası çok yaygındır, bu yüzden yalnız olmadığınızı bilin.
Görünüşe göre, neredeyse herkes bu rüyayı deneyimliyor çünkü hepimiz çocukken dişimizi kaybetmenin nasıl bir his olduğunu hatırlayabiliyoruz. Rüya analisti ve terapisti Jane Teresa Anderson , “Hepimizin süt dişlerimizin döküldüğü ve yeni dişlerimiz büyümeden önce dişlerimizde boşluklar olduğu konusunda bilinçli ve bilinçsiz anılarımız var” diye açıklıyor (Bu arada, süt dişleri = süt dişleri). .)

  
Anderson, “Bu çocukluk yıllarında, belki de gülümsememizde boşluklar olduğu için alay konusu olabilir, belki de özgüvenimizi kaybederek her türlü endişe ve endişeyi yaşayabiliriz” diyor. Basitçe söylemek gerekirse, bu duygular sembolik olarak rüyanızda geri dönüyor. Evet!

 
Şaşırtıcı olmayan bir haberde, dişinizi kaybettiğinizi görmek, birden fazla anlama sahiptir. Loewenberg'e göre, "Ağız veya boğaz bölgesini içeren rüyalar çoğunlukla uyanık yaşamdaki iletişim sorunlarıyla bağlantılıdır. Dişleriniz bir rüyada düştüğünde, bunun nedeni genellikle önce düşünmeden bir şey söylemiş olmanızdır.” Başka bir deyişle, dişleriniz ağzınızdan düşen kelimeler için bir metafor görevi görür. Derin.

Anderson, "Düşünüzde eksik dişleriniz olduğunu gördüyseniz, kendinize son birkaç gün içinde hayatınızda bir şeylerin eksik olduğu hissini nerede hissettiğinizi sorun" diyor. “Rüyanızda, bir veya daha fazla dişiniz eksik olduğu için konuşmaktan utanıyorsanız, özgüven eksikliği hissediyor veya korkuyor olabilirsiniz” diye ekledi.

Mesele şu: Rüya tümünde neler olup bittiğini bağlı analizler için özel olarak gerçek hayatta. “Hayallerimiz eşsizdir. Milyonlarca insan dişlerinin düştüğünü hayal edebilirken, rüyadaki diğer ayrıntılar kesin yorumun belirlenmesine yardımcı oluyor” diyor Anderson.

“Anlamını anlamak için sonraki sizin rüya, sen takma dişlerin düştüğünde neler hissettiğini odaklanmak,” diye öneriyor. Bu kayıptan korkuyor musun? Ya da uyanık yaşamınızda olan utanç verici bir şeyi bilinçaltında yeniden yaşıyor olabilir misiniz? Rahatsız edici olsa bile, sizin için anlamını teşhis etmek için rüyanız üzerinde düşünmek için biraz zaman ayırın.

 
Dişlerinizi kaybetmek tekrar eden bir rüyaysa, zihniniz muhtemelen size bir şey söylemeye çalışıyordur. Loewenberg, "Yinelenen rüyalar genellikle devam eden bir sorunla bağlantılıdır (sorun çözülene kadar rüya devam eder) veya düzeltilmesi gereken yinelenen bir davranış kalıbıyla bağlantılı olabilir: Davranışı her sergilediğinizde rüyayı görürsünüz, " diye açıklıyor Loewenberg.

Bu rüyayı görmemek için yapabileceğim bir şey var mı?
Bu akıldan çıkmayan diş rüyası dizisinden kurtulmak istiyorsanız, Anderson dişlerinizin döküldüğü görüntüsüyle yüzleşmenizi (eek!) tavsiye ediyor - evet, garip olsa da. Anderson, “Uyandığınızda rüyayı yeniden hayal edin, ancak dişleriniz yerinde, sağlam ve güçlü olacak” diyor Anderson. “Kendinizi hareket ettiğinizi ve kendinizi sağlam ve güçlü hissettiğinizi hayal edin. Bu, sorunu çözmek için bilinçsiz zihninizi yeniden programlamanıza yardımcı olur.”

Ve unutmayın: Panik yapacak bir şey yok.
Evet, bir rüyada dişlerinizi kaybetmek çoğu zaman rahatsız edici olsa da, korkmak için bir neden değildir. Hala o inci gibi beyazlara sahipsin bebeğim ve hey, belki de aklının bir köşesinde köpüren bir konu hakkında eleştirel düşünmene neden olmuştur. Bunun adı büyüme, millet.Rüyada diş kaybetmek ölüm anlamına mı gelir?
Hayır. Rüyalar basitçe beyninizin hayatınızdaki güncel olayları işleme şeklidir. Bazen rüyalar bilinçaltı dürtülerinize işaret edebilir. Diş kaybetmek hiçbir şekilde ölümünüzü göstermez. Uzmanlar, rüyaların beynin elektriksel faaliyetleri sonucu oluştuğunu ve geleceği tahmin etmede hiçbir rolü olmadığını iddia ediyor. Bir araştırma, rüyaların algıdan çok hayal gücünden kaynaklandığını buldu. Rüyalarla bağlantılı birçok teori vardır; ancak rüya sırasındaki fizyolojik süreci anlamak için kesin bir açıklama yoktur.


Dişler genellikle güçlü yanlarımızı, yeteneklerimizi ve gururumuzu temsil eder. Rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek, güçsüz olma korkularını temsil edebilir. Dişlerinden birini veya hepsini kaybetmekle ilgili tuhaf rüyalar görebilirsin. Rüyalar muhtemelen hayattaki şeyleri bir arada tutamamanızı veya mücadele ettiğiniz korkuları veya endişeleri gösterebilir. Bu rüyalar ayrıca şu anlamlara gelebilir:

Kişisel kayıp: Bu kayıplar, aşağıdakilerle ilgili derin kişisel kayıplar olabilir.
Sevilen birinin ölümü.
Bir iş kaybı.
Evlilik/partnerlik kaybı.
Bir ev kaybetmek.
Stres : Aşırı stres , dişlerinizin döküldüğünü ve parçalandığını hayal etmenize neden olabilir.
Anksiyete : Uzun süre endişeli olmak diş gıcırdatmasına ve dişlerinizin dökülüp parçalandığına dair rüyalar görmenizeneden olabilir.
Korkular: Yetersiz hissetme korkusu veya yaşlanmanın sağlık ve vücut üzerindeki etkisi, dişlerinizin döküldüğünü hayal etmenize neden olabilir.
Güvensizlik: Şu anda hayatınızın bazı alanlarında güvensizlik yaşıyor olabilirsiniz.
Pahalı bir uzlaşma veya karar: Yakın zamanda aldığınız zorlu bir karar, size veya yakınlarınıza pahalıya mal olabilir.
Kötü beslenme durumu diş eti sorunlarına neden olur .
Finansal istikrarsızlıklar
Diş rahatsızlıkları veya ağrı : Beynin bize bir dişçiye gitmemiz gerektiğini söyleme şekli olabilir.
Bazıları, düşük özgüven veya içsel bir güçsüzlük veya zayıflık hissi nedeniyle dişlerin düştüğünü hayal edebilir.


Post a Comment

Daha yeni Daha eski