Rüyada Felçli Kişi Veya Felç Geçirdiğini Görmenin Manası Nedir?

 Rüyada felç olmak; Rüyada kolunun ya da elinin felç olduğunu gören kimse; kişinin dünyada yardımdan mahrum kalacağının bir işaretidir. Kalbinin felç olduğunu görünce; kişinin dini görevlerini yerine getiremeyeceğini gösterir.

Rüyayı gören kişinin ayaklarının felç olması, kişinin işlerinin bozulacağına işarettir. Kişi felç hastalığından kurtulmayı hayal ediyorsa; kişinin dünyada ve ahirette büyük başarılara imza atacağının alametidir.

Bu rüya bela ve musibet, Allah'ın gazabı ve cezası, ölüm, hastalık, üzüntü, şiddetli keder, çocuk ve yakın akraba kaybı gibi kötü anlamlar taşır. Bazıları rüyanın mağfiret, bereket ve iman olarak yorumlandığını söylemişlerdir.
Rüyasında tüm vücudunun felç olduğunu görmek; Bütün ailesi ve akrabaları ile sıkıntı ve musibet içinde olacaktır.

Bu rüya Allah'ın gazabı ve cezasıdır. Tüm vücudu felç olan bir kişi ölür ya da rüyayı görenin çocuğu ya da akrabası ölür. Belki hep birlikte ağır hastalanacaklar ve ya büyük bir felakete uğrayacaklar.

Sağa; Sağ elinin ve ayağının felç olduğunu gören kişinin oğlu ya da erkek kardeşi ya ağır hasta olur ve ya ölür. Hastalığın sol tarafa geldiğini gören kişinin kızı ya da kız kardeşi ağır bir hastalığa yakalanır ya da ölür.

felç olduğunu görmek için

ansızın ölmek, başını belaya sokmak, aklını yitirmek ya da Allah'ın gazabına uğramak. Kalbinin felç olduğunu görmek; hayatın sonu ve Allah'a ibadette tembellik. Bu rüya sahibinin sonu kötü olacak.

Bazı müfessirlerin dilinde felç olan kişi; yalan ve iftira gibi günahları işlemek. Bu nedenle Allah tarafından azap ve gazapla cezalandırılır. Felçliyken iyileştiğini görünce; Beladan, beladan ve her türlü beladan kurtulur.

Felçli bir kişi rüyasında tekrar felç olduğunu görürse ya hemen ölür ve ya iyileşir. Hastalığı uzun sürmez. Ancak hasta onun kalkıp evden çıktığını görürse ölür. Bir rivayete göre hayalperest zevk bulur.

Beyninin felç olduğunu görünce aklını ve hafızasını kaybeder. Elinde ve kolunda felç olan yardımdan mahrum kalır. Bacaklarının felç olduğunu gören, yaptığı işten sonuç alamaz. O uğrar başarısızlığı.
Rüyada felçten kurtulduğunu gören, dünya ve ahiret işlerinde hayırlara kavuşur.

Felçten kurtulduğunuzu görmek, günahtan kaçınmaya, daha önce işlenen günahları telafi edecek salih ameller işlemeye, sıkıntılardan ve travmatik durumlardan sonra huzura ve mutluluğa gösterir.
Rüyada ağzının felç olduğunu görmek
Rüyada felç olduğunu görmek Diyanet
Rüyada başkasının felç olduğunu görmek
Rüyada dudağının felç olduğunu görmek
Rüyada babanın felç olduğunu görmek
Rüyada kardeşinin felç olduğunu görmek
Rüyada arkadaşının felç olduğunu görmek
Rüyada Felç olup iyileşmek

Post a Comment

Daha yeni Daha eski