Rüyada Gemi Görmek gemiye binmek battığını görmek 412

 Rüyada gemi görmek her türlü olumsuzluklardan kurtulmaya işarettir. İyi insanlarla yola çıkmak, ilahi bağışlamaya. Gemiden güvenli bir şekilde inmek, sıkıntı ve ıstırabın sona ermesi anlamına gelir.

Rüyada geminin batması, güvenli bir şekilde yapılacak yolculuk; Batan gemiden kalas, can simidi gibi şeylere tutunarak kurtulmak, verilen sadakanın kabulüne işarettir.

Rüyada gemiyi oluşturan unsurların parçalanması, aile bireylerinde yaşanacak üzücü bir duruma işaret eder. Denizde güzelce seyreden gemiyi izlemek herkes için iyiye işarettir.

Rüyada gemiyi limana çekmek iyiliğe, karaya sürüklemek ise yanlış yola girilmesine işarettir. Savaş gemileri büyüklüklerine ve küçüklüklerine göre ordu komuta komitesi üyelerini ya da devletin üst düzey yetkililerini ifade eder.

Rüyada gemi görmek

endişe, hastalık ve maddi sıkıntılardan kurtuluşun bir işaretidir. Eğer gemi karaya oturursa, o kişinin utanmaz ve namussuz olduğunu gösterir.

Rüyada geminin battığını görmek, hayırlı ve kazançlı bir işe girişmeye yorumlanır. Gemi batarken düdük duyulursa, kazancın çok fazla olacağı anlamına gelir.

Rüyada parlak ve temiz gemi görmek iş hayatında başarı demektir. Kirli ve bakımsız bir gemi, işlerin kötüye gideceğine işaret eder. Böyle bir gemiye binen kadının adı bir macera nedeniyle dedikodulara karışır. Batan bir gemiden çıktığını gören, bir iğneden kurtulur.

Rüyada gemiye binmek

seyahatlere çıkacağınız anlamına gelir. Bir gemi fırtınalı bir denizde çırpınıyorsa ya da batıyorsa, büyük sorunlarla karşılaşacağınızın işaretidir. Gemi parlak ve güzelse başarıdır. Ama değilse, tam tersi. Masmavi sularda gemiye binen kişinin hayatında çok güzel değişiklikler olacağı anlamına gelir.

Rüyada gemiden indiğini görmek , rahatlamaya işarettir. Gemide öldüğünüzü görmek, hayatınızı insanların elinde kaybetmek demektir. Üzerinde bulunduğunuz geminin kuru bir zeminde durduğunu görmek, belanın ve kederin geleceğine işarettir. Kim bindiği geminin battığını görürse ticaretteki kârı kesilir. İçinde bulunduğunuz geminin battığını ve bazı eşyalarınızın su yüzüne çıktığını görmek, bazı eşyalarınızın kaybolacağına işarettir.

Rüyada tüm eşyalarının battığını görmek

tüm malınızı kaybedeceğinizi ve fakirleşeceğinizi gösterir. Bindiği geminin yıkıldığını gören kişi, birileri tarafından büyük bir felakete uğrar. Geminin yüksekte olduğunu görüp denizde yürümeye başlayan kişiye devlet adamlarından biri saygı gösterir.

Rüyada geminin denize doğru dümdüz gittiğini görmek bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Rüyada geminin gittiğini ve onu takip ederek ona ulaşamayacağınızı görmek işinizin çok zor olacağına lakin sonunda amacınıza ulaşacağınıza işarettir.

Rüyada geminin yanında yürüdüğünü gören kişi, bir yolculuğa çıkar ve bol miktarda para kazanır. Çok sayıda geminin seyir halinde olduğunu görmek, hükümet yetkililerinin sefere çıkacağının kanıtıdır.

Rüyada gemi görmek; Rüyada çok büyük ve süslü bir gemide olduğunu ve süslü elbiseler giydiğini gören kişi servete yakın olacaktır. Bindiğiniz geminin delindiğini görmek, hayatınız boyunca bir felaketin yaşanacağının kanıtıdır. Zırhlı bir savaş gemisinde olduğunu gören kişi devletten güç alır.

Rüyada kendini bir gemide kaptan olarak gören ve onu yöneten kişi bir yolculuğa çıkar. Bindiği geminin karada yürüdüğünü gören kişi faydasız bir yolculuğa çıkar.

Bir İslam alimine göre;

Rüyada gemi görmenin sekiz anlamı vardır: oğul, baba , eş, binmek, rahatlık, güvenlik, içmek, şarkı söylemek. Geminin kaptanı olan ve gemiyi kendisinin yönettiğini gören kişi halk tarafından iyi karşılanır ve sözü dinlenir. Dümeni iyi kullanmadığını görürse hasar, kayıp ve tehlike olarak yorumlanır.

Rüyasında gemi yaptığını ya da satın aldığını gören kişi evlenir ya da bir sevgili bulur. Gemideyken karaya çıktığını gören kişi sıkıntı ve kederden kurtulur. Geminin su üzerinde zorla gittiğini görmek, rüya sahibinin içinde bulunduğu kederden kurtulabileceğine delildir. Rüyada geminin yürümesinin kolay olduğunu görmek ise bunun tam tersidir.

Bir rüya alimine göre:

Rüyada gemiye binmek, bir arzuya ulaşmak demektir. Denizin ortasında gemiye bindiğini ve boğularak ölümden kurtulduğunu gören kişi. Günahkarsa, tövbe edin. Fakir ise zengin olur; hasta iyileşir. Zenginse malı artar; Tüccar kazanır. Öğrenciyse okulda başarılı olur.

Rüyasında gemide kaybolduğunu gören kişi, düşmanının şerrinden kurtulacaktır. Bir yağmur birikintisi içinde yüzen gemiyi ya da azıcık su içinde yüzen gemiyi gören, dünya malından mahrum kalır. İçinde bulunduğu geminin yana yattığını gören kişi, geminin eğim derecesine göre keder ve sıkıntıya düşer. Bu rüya genellikle iyi değildir.

Bindiği geminin havada uçtuğunu gören kişi ölüme yakın demektir. Bir geminin kanlar içinde olduğunu ve o gemide olduğunu gören kişi hastalığa yakalanır.

Batan bir gemiden denize düşen bir adam bir tahta parçasına sarılarak karaya çıktı.

Rüya sahibi tüccar ise önce kaybeder sonra kazanır. Ve eğer memur ise, önce işini bırakacak, sonra tekrar işine girecek. Ölümcül hastaysa, iyileşir. Zenginse, malını kaybeder ve sonra geri alır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski