Rüyada Gözlük Takmak Kırmak Kaybetmek Ne Anlama Gelir?

 Bir rüyada gözlük görmek, sadece inandığı ve bildiği gibi yaşamak ve etrafında olup bitenleri gerçekleriyle görememek demektir. Rüya sahibinin bu zaafından dolayı arkadaşları düşman, düşmanları dost olur.

Yani rüyasında gözlük gören kişiler düşmanlarını ayırt edemezler ve bu nedenle sürekli onlardan zarar görürler. Düşmanlar sürekli fayda sağlarken, hayalperest sürekli acı çeker.

Rüyada gözlük görmenin bir başka yorumu da rüyayı gören kişinin işini takip edecek, yükünü hafifletecek, programının sorunsuz ve kesintisiz ilerlemesini sağlayacak bir yardımcısı, danışmanı ya da sekreteri olacağı şeklindedir.

Rüyada gözlük görmek şu şekilde de yorumlanır: Rüyayı gören bir iş ve sorumluluktan kurtulmak ister ancak bunu başaramaz. Yani pişman oldu lakin bu mevcut durumu değiştirmeye yetmez.

Rüyada Gözlük Takmak

Rüyada gözlük takmak, rüyayı gören kişinin doğru bildiği bir şeyin yanlış olduğunu anlamasına gösterir. Rüyayı gören öyle bir gerçekle karşılaşır ki, bundan sonra gördüğü hiçbir şeye inanmayacak ve hiçbir şeye ön yargıda bulunmayacaktır. Çünkü karşılaştığı olay ona hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını fark ettirecektir.

Rüyada Gözlük Kırmak

Bunlar hayalperest için zor ve sıkıntılı günlerdir. Genellikle iş hayatını temsil eder. Rüya sahibi işini kaybedebilir ya da işine ara verebilir.

Rüyada Gözlük Almak

Bir rüyada gözlük satın almak, rüya görenin birinin ya da bir başkasının yardımı olmadan yapamayacağı bir iş anlamına gelir. Rüya sahibinin desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eder.

Rüyada Gözlük Kaybetmek

Bu, rüya görenin nostaljiye düşkün olduğu anlamına gelir. Rüyasında gözlüğünü kaybettiğini gören kişi, nostalji yaşamayı seven ve bu nedenle bazen üzgün bazen de üzgün olsa da mutlu olan kişidir.

Bir başka yoruma göre de rüyada gözlük takmak, rüya sahibinin alacağı haberle ilgili yardım alacağına işarettir. Bu şekilde rüya sahibi kendisi için güzel bir gelecek elde edeceğine işaret eder.

Rüyada renkli gözlük takmak, bir iş hakkında yanlış bilgi aldığınıza işarettir. Rüyada gözlük taktığını görmek , birinden aldığınız bilgilerle bir işin iç yüzünü öğrenme imkanına sahip olduğunuza ve durumunuzu buna göre ayarladığınıza işarettir.

Bir İslam alimine göre; Rüyada gözlük takan, uzaktan sevindirici bir haber alır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski