Ancak, gösterinin sizi gerçekte böyle bir şeyin olabileceğine inanmaya ikna etmesine izin vermeyin. Tecavüzle ilgili rüyalar ortak temalardır ve herkes hayatının herhangi bir noktasında bunu hayal eder.

Fakat bunlar ne anlama gelebilir ve sizin hayatınız ile nasıl ilişkilidir? Yakında gerçekleşecek benzer nahoş karşılaşmaları önceden mi haber veriyorlar? Hayır. Rüyada tecavüz görmek, böyle bir olaya kurban gideceğiniz anlamına gelmez.

Bununla birlikte, bir teoriye göre , bilinçaltı durumunuz bir nedenden dolayı rahatsız edici rüyalarda ürkütücü sahneler yaratır. Ve noktaları birleştirmeyi ve kodu çözmeyi bilinçli durumunuza bırakın.

Rüyalarınızı doğru bir şekilde yorumlamanıza yardımcı olmak için, taciz ve tecavüzle ilgili birçok rüya sahnesini inceleyeceğiz. Ama ondan önce, bu tür rüyaların geniş anlamda ne anlama geldiğini görelim.

İçindekiler  
 
Tecavüz Rüyası Anlamı : Genel Yorum
Tecavüz Rüyası Sembolizmi
Tecavüzle İlgili Rüyalar : Rolünüz Hayatınız Hakkında Ne Diyor?
Tecavüzle İlgili Rüyalar : 82 Senaryo ve Anlamları
Tecavüz Rüyalarının Farklı Türleri
Rüyada Tecavüze teşebbüs
Tecavüz Hakkında Rüya: Farklı Hayalperestler
Neden Tecavüz Hakkında Tekrarlayan Rüyalar Görüyorsunuz?
Tecavüzle İlgili Bir Rüyanın Manevi Anlamı
Rüyada Tecavüzün İncil Anlamı
Hinduizm'de Tecavüz Rüyası Yorumu
Tecavüz Rüyasının İslami Yorumu
Tecavüz Rüyası Anlamı: Rüya Örnekleri
Neden Bir Tecavüz Rüyası Görüyorsun?
Rüyada Cinsel Saldırı Görüyorsanız Kendinize Sormanız Gereken Birkaç Soru
Tecavüz Rüya anlamı: Sarmak
 

 

 

İnfografiklerde Özet

 

ÖZET
Genellikle tecavüz ve saldırı rüyaları güç ve kontrol ile ilişkilendirilir. Ya bir kişi ve ya şey üzerinde nüfuzunuzu kullanmak istersiniz ve ya biri sizi kontrol eder ve özgürleşmek istersiniz. Hatta bastırılmış duyguları, potansiyel tehditleri, rezaletleri ya da cinsel sorunları temsil edebilirler.

 

 

 

Freud'un çalışmasına göre, rüyalar bilinçsiz ya da bastırılmış düşünceleri, arzuları ve özlemleri sembolize eder ve onun kavramı, Rüya Geri Tepme Etkisi veya Bastırılmış Hafıza tarafından iyi desteklenir .

Ve buna göre, psikanalist Sigmund Freud, tecavüz rüyalarının, rüya görenin uyanık dünyadaki bastırılmış cinsel arzularını yansıttığını söyledi. Rüyayı gören kişi, rüya görüntüleri aracılığıyla gizli ve yasaklanmış özlemlerini zararsız bir şekilde yerine getirir. Yani tecavüz rüyalarınız, zaman zaman bilinçaltınızı rahatsız eden arzuları temsil eder.

Bu tür rüyaların güç oyunuyla da çok ilgisi var. Bağlama ve gerçek yaşam koşullarına göre, arsa başka bir kişinin size hükmettiği ve üzerinde tam kontrole sahip olduğu anlamına gelebilir. Rüyadaki saldırgan sizseniz, yorumlar değişebilir.

Tecavüz rüyaları, uyanık yaşamınızda acil çözülmesi gereken sorunlarınız varsa da gerçekleşebilir. Gerçekte başkalarına karşı çok uysal ve itaatkar mısınız? Yoksa size başka şekillerde yardım ediyormuş gibi görünürken sizi kullanan birine mi güveniyorsunuz?

Bu tür rüyalar, uyanık hayatınızdaki bazı insanların sizin için mutlak bir engel olduğu anlamına da gelebilir. Bazen tecavüz rüyaları yaklaşmakta olan bir sorunun habercisidir. Belki de nefret edenlerin seni yok etmek için bir araya geldi.

 

 

 

Nadir olsa da, birinin size tecavüz ettiğini ya da size cinsel tacizde bulunduğunu görmek, tanıdığınız bir kişinin sizinle uygunsuz davrandığı anlamına gelebilir. Senaryo, rüya sahnesi kadar ürkütücü bir şey söylemiyor, sadece kendi güvenliğiniz ve huzurunuz için, hayatınızda varsa bu tür insanlardan uzak durun.

Nostrodamus'un rüya kitabına göre, tecavüz rüyaları ahlaksız ya da şüpheli insanlardan uzak durmak için bir uyarıdır. İşler daha da kötüye giderse, finansal dolandırıcılığın kurbanı bile olursunuz.

Tecavüz Rüyası Sembolizmi

1. Başarı

İlginç bir şekilde, tecavüz rüyaları bazen başarıyı önceden haber verir. Şansınız, bir zamanlar çok kasvetli görünen yaşam hedefleriniz, tam olarak istediğiniz gibi çalışıyor.

2. Kontrol Kaybı

Gordon Miller'ın rüya kitaplarına göre, tecavüz ve saldırı sahneleri içeren rüyalar, hayatınızın çeşitli alanlarında kontrolü kaybettiğinizin bir yansıması olur.

Örneğin, tecavüze uğramak ya da saldırıya uğramak istediğiniz rüya senaryolarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu tür rüya görüntüleri, kendinizi bunalmış hissettiğinizin ve işleri kontrol altında tutamadığınızın bir göstergesidir. Ve umutsuzca birinin sana yardım etmesini istiyorsun.

3. Empati Eksikliği

Saldırganlar kurbanlara karşı biraz empati gösterselerdi; saldırılar ve tecavüzler asla olmazdı. Bu tür iğrenç sahneleri hayal ettiğinizde, sizin ya da hayatınızdaki diğer kişilerin empati ve karşı tarafa saygı duymadığı anlamına gelir.

4. Bastırılmış Duygular ve Duygular

Vanga'nın rüya kitaplarında, tecavüz rüyası görüntüleri, birine karşı küskünlüğü ve intikam duygularını sembolize eder. Yakın biriyle çatışıyor musun?

 

 

 

Belki büyük bir şeyi mahvetti, lakin sen öfkeni tuttun. Ne kadar kırgınlığınızı görmezden gelseniz de, bilinçaltınız onun sizi belaya sürüklediğini inkar edemezdi.

Bu tür bastırılmış öfke ve hayal kırıklığı, birine tecavüz ederken ya da saldırırken rüyanızda şekillenmesi muhtemeldir.

5. Tehditler ve Gurur

Sizi cinsel aktivitelere katılmaya zorlayan var mı? Bu aynı zamanda ürkütücü rüyaların ardındaki bir sebep olur.

Kraliçe Victoria döneminde tecavüz, gururla ilişkilendirildi. Bu açıdan bakıldığında Dr. Gregory , “ Bir kadın tecavüze uğramayı hayal ederse, ona yakın birinin onun gururunu tehdit edeceğine işarettir ” dedi.

6. Fethedilme Arzuları

Ayrıca gizlice birinin sizi alt etmesini istediğiniz anlamına da gelebilir. Belki de kontrol eden ortakları çekici buluyorsunuz!

7. İhlal ve Güçsüzlük

Biri seninle çok mu samimi? Belki de seni kullanıyordur. Ve her şeyin farkında olsanız da, konuşamazsınız.

Hatta birileri sizi isteğiniz dışında bir şey yapmaya zorlamış bile olur. Belki de amiriniz, içki içmeyen biri olarak sizi yöneticilerin önünde içmeye zorladı. Durum muhtemelen sizi savunmasız, sömürülmüş, aşağılanmış ve kendinizden utanmış hissetmenize neden oldu.

Prensiplerine aykırı davrandığın için acınası hissediyorsun. Ve hiçbir şey yapamamak seni öfkelendiriyor.

Bazen saldırı ile ilgili rüyalar, sizi desteklemesi gerekenlerin gerçek hayatta sizi ihlal edip özgürlüğünüzü çaldığı için öfkeyi yansıtabilir.

 

 

 

8. Açıklama

Bir saldırgan tecavüz sırasında kurbanın vücudunu zorla teşhir ettiğinden, bu tür rüyalar aynı zamanda bir ifşa anlamına da gelebilir. Yakın zamanda kimsenin bilmesini istemediğiniz bir sır açığa çıkmış olur.

9. Sömürü 

Birinin bizi sömürdüğünü bildiğimiz, ancak bu konuda sessiz kalmayı seçtiğimiz zamanlar vardır.

Örneğin, işyerinde sömürü, günümüz işyerlerinde yaygın bir senaryodur, ancak çoğu, işini kaybetmekten korkarak bu konuda sessiz kalır.

Aynı şekilde, birinin sizi sömürdüğünü ve kötü idare ettiğini düşünüyorsanız, muhtemelen bir tecavüz sahnesi hayal edeceksiniz. Ve bu durumda, gerçek hayatta haksız davranışlara rağmen anne olmaya devam ettiğiniz için genellikle kendinizi seyirci olarak hayal edeceksiniz.

10. Güvenlik Açığı 

Uyanık yaşamınızda savunmasız bir durumdaysanız tecavüz rüyaları yaygındır. Makalenin sonuna, savunmasız durumdaki bir kadının istismar ve saldırı ile ilgili en korkunç rüyalardan biriyle nasıl karşılaştığına dair bir örnek ekledik.

11. Riskli Durumlar

Sizin için risk oluşturan gerçek yaşam koşullarındaysanız, tecavüz ve saldırı hayal edebilirsiniz. Herhangi bir şey olabilir - cinsel bir şeyden başka bir şeye. Ayrıntılar için senaryoda bulunan destekleyici görüntüleri incelemeniz gerekir.

12. Aşağılanma ve Korku

Diyelim ki bir kadınsınız. Biri, özellikle de bir erkek, sana 'Kaltak' ve ya bu türden bir şey diye hitap etti mi? Nasıl hissettin?

 

 

 

Muhtemelen öfkeli, aşağılanmış ve belki de korkmuş. Bu kelime, erkeklerin seni böyle görüp görmediğini merak etmene neden olmuş olur. Bunlar, rüyalarında sana tecavüz eden bir adamın arkasındaki bazı sebepler olur.

Bir grup bayan size bu kelimeyi haykırırsa, muhtemelen kendinizi toplu tecavüz kurbanı olarak hayal edersiniz. Bu, her toplu tecavüzün yukarıdaki yorumu taşıdığı anlamına mı geliyor? Hayır. Nefret edenler herhangi bir nedenle size saldırıyorlarsa aynısını hayal edebilirsiniz.

Ayrıca, gerçekte bu tür deneyimlerden korkuyorsanız, rüyada taciz ve saldırı görmeniz mümkündür.

13. İtibar Kaybı

Bazı kültürler, insanları evlenene kadar bakire kalmaya teşvik eden 'evlendikten sonra seks' kavramını benimsemiştir. Bu tür normları ihlal edenler genellikle nefret edilir ve saf olmayan olarak etiketlenir. Dolayısıyla, bu tür kültürel normlar altında tecavüz “mağdurları” bile ahlaksız olarak sınıflandırılır.

Bu tür kültürel dernekler göz önüne alındığında, bir tecavüz sahnesini rüyada görmek, itibarınızın azalacağı ve bir aksilik yaşayacağı anlamına gelebilir. Zararı kim vermiş olursa olsun, sonuçlarına katlanacaksınız.

14. Kuvvet

Bir tecavüzcü kurbanla istediğini elde etmek için güç kullanır. Bu tür senaryoları hayal ediyorsanız, sizin ya da çevrenizdeki birinin bir şey elde etmek için sosyal ve yasal olarak kabul edilen normlara aykırı olduğu anlamına gelir. Çoğu zaman, arzularınızı uygun kanal aracılığıyla gerçekleştiremedikten sonradır.

Örneğin: Matematik testinde defalarca başarısız olduktan sonra öğretmeninize A için rüşvet vermek.

Sosyal olarak kaçınılan bir şey yapmaya istekli hissediyorsanız, bir tecavüz sahnesi de hayal edebilirsiniz.

15. Sınırları Aşmak

Çevrenizdeki biri sınırlarınızı hiçe sayıyor ve sınırları aşıyor. Diğer taraftan, aynısını birine yapan siz olursunuz.

 

 

 

16. İhanet

Her durumda, güvendiğiniz ve açtığınız biri sizi sırtınızdan bıçaklayacaktır. Tecavüz kurbanıysanız bu özellikle doğrudur, tersi değil.

17. Düşüncelerinizin Yansıması

Tecavüz rüyaları aynı zamanda düşünce sürecinizi de yansıtır. Gerçek hayatta tanıdığınız biriyle samimi faaliyetlerde bulunmak ister misiniz? O zaman, muhtemelen, rüyanızda o kişiye tecavüz ettiğinizi görürdünüz.

18. Bastırılmış Cinsel Arzular

Uyanma hayatında arzuları bastırıyor musun? Birçok durumda, tecavüz rüyaları, rüya görüntüleri aracılığıyla bir çıkış yolu bulma dürtülerini temsil eder.

19. Karşı Cinse Karşı Dargınlık

Rüyanızda biri size tecavüz ettiyse ya da olmak üzereyse, rüya senaryosu karşı cinse karşı kinci duygularınızı vurgular.

İstemeden karşı cinsin dikkatini mi çekiyorsun? Onlara müdahaleci olarak bakmanıza neden oldu mu? Hayatında en az istediğin şey bu olduğu için seni istedikleri için onları küçümsüyor musun? Yukarıdaki sorulara verdiğiniz cevapların çoğu evet ise, tecavüz rüyanızın ardındaki neden bu kırgın duygulardır.

20. Yararlanma

Birinin cinsel arzularını yerine getirmek için sizi kullandığını düşünüyorsanız, muhtemelen bir tecavüz rüyası görmüşsünüzdür. Belki de partnerinizin size çıkma teklif etmek için gizli bir amacı vardır. Seni gerçekten sevdiğini düşünüyor musun? Sen daha iyi bilirsin!

21. İntikam

Bir kadın rüyasında tecavüzcünün araba tamir ettiğini gördü. Rüya manzarasında bir silah çıkardı ve onu birkaç kez vurdüya manzarasından ne çıkarabilirsiniz? İntikam! Buradaki kadın bir tecavüz mağduru. Olay olduğunda, tecavüz vakasını polise bildiren kendisi değil, arkadaşının erkek kardeşiydi.

Hayatını mahveden adama hiçbir şey yapmamış olması sürekli canını sıkıyor. Çaresizlik duyguları, intikam almak istemek lakin onu rahatsız edici deneyime nasıl zincirleyeceğini bilememek. Yani rüya tecavüzcüsünden intikam almanın bir tezahürüydü.

22. Cinsel Sorunlar

Günlük yaşamınızda yakınlık ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, cinsel saldırı ile ilgili rüyalar mümkündür. Belki de yatak odası aktiviteleri ve tatmin eksikliği sizi strese sokuyor. Cinsel yolla bulaşan hastalık korkunuz varsa tecavüz rüyaları da mümkündür.

23. Hamilelik

Bazı tercümanlara göre, tecavüzle ilgili bir rüya hamilelik anlamına gelir . Belki de istenmeyen bir hamileliğin ortasındasınız ve çocuk büyütmek istemiyorsunuz.

24. OKB

Bazı insanlar tecavüz ve saldırı da dahil olmak üzere iğrenç sahneler gördüğünü bildirdi. Rüyalarının dikkatli bir analizi, kronik OKB'ye sahip olduklarını ortaya çıkardı. Onların durumunda, pislikten mutlak nefret ve kirli herhangi bir şey çirkin sahneleri çağrıştırır.

Rüyadaki rolünüzden net olmak çok önemlidir. Rüya sahnelerinizin arkasındaki sebep orada olur. Uzmanların her bir rol hakkında neler söylediğine hızlıca bir göz atalım.

Tecavüzle İlgili Rüyalar : Rolünüz Hayatınız Hakkında Ne Diyor?

Kurban

Kendinizi bir tecavüz olayının kurbanı olarak gördüğünüzde, senaryo insanların size nasıl davrandığını yansıtır. Ya da sizi nasıl küçük düşürdüklerini, eziyet ettiklerini ve sömürdüklerini.

Saldırganın size yüzünü/kimliğini gösterip göstermediğini hatırlayın. Yapmamışsa, sizinle dalga geçen kişilerin gerçekte sizinle normal bir ilişkileri varmış gibi gösterdiklerinin bir işaretidir.

Sizinle nasıl konuştuklarına dair hızlı bir gözlem, onların sömürücü taraflarını asla ortaya çıkarmaz. Ama etrafta kimse yokken size nasıl davrandıkları, onların gerçek kişiliğini gösterir. Ya da sizin için bile belli etmeden sizi kötüye kullandıkları anlamına da gelebilir.

Şimdi, “Neden o sahneyi hayal ettin?” diye düşünüyor olmalısın. Başkalarının sizi kendi çıkarları için manipüle ettiği gerçeği, inkar etseniz de sizi rahatsız ediyor. Ve bilinçaltı durumunuz, attığınız gücü geri kazanmanın özlemini çekiyor.

tecavüzcü

"Gördüğüm en kötü rüya, birisiyle rızası dışında seks yaptığım zamandı. Kim olduğunu hatırlayamıyorum - yüzü değişmeye devam etti - lakin utanarak uyandım.

Belirli bir kişiye öfkeliyseniz, birine tecavüz etmeyi hayal edebilirsiniz. Rüyada tecavüze uğradığınız kişi çoğu zaman ilgili kişiyi temsil eder. Ancak hemen hemen her durumda, kurbanın yüzü seçilemezdi.

Başka birine saldırmakla ilgili tekrarlayan rüyalar görüyorsanız, mevcut ilişkilerinizi araştırmalısınız. Kime kırgın olduğunuzu öğrenin ve onunla konuşun. Yakın zamanda yaşadığınız bir olay sizi hala üzdüyse ya da şoka uğrattıysa aynısını hayal edebilirsiniz. Bu durumda, rüya onunla uzlaşmaya çalıştığınız anlamına gelebilir.

Bir rüyada saldırgan olmak da güçle ilgilidir. Başkalarının kurallarına ve yasalarına uymaktan bıktınız ve bazılarını kendiniz belirlemek istiyorsunuz. Başkalarının sizi kontrol etmesine izin vermek yerine daha iddialı olmayı ve kontrolü ele almayı arzuluyorsunuz.

Seyirci/ Geçenler/ Tanık

“ Bazen cinsel bir saldırıya tanık olduğumu hayal ediyorum ve bu konuda hiçbir şey yapmıyorum. Bu korkunç."

Geçmişteki travmatik deneyimler ile şimdiki zaman arasında bir köprü kurmaya çalışan bilinçli zihninizi yansıtabilir. Son zamanlarda başka birini manipüle eden biriyle karşılaşırsanız, kendinizi bir tecavüz sahnesine tanık olarak da hayal edebilirsiniz.

Tecavüzle İlgili Rüyalar : 82 Senaryo ve Anlamları

1. Tecavüze uğramakla ilgili rüyalar / tecavüze uğramakla ilgili rüyalar

Çevrenizdeki herkesin ve herkesin ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz. Sizden yardım istedikleri için değil, zevk ve iyiliklerin karşılığını istediğiniz için. Yani, rüyaya göre, başkalarına gerçek sevgiden değil, kendi yararınıza yardım ediyorsunuz.

Ayrıca, sizinle birileri arasında yanlış anlaşılmaların ortaya çıkacağının bir göstergesi olur. Ancak endişelenecek bir şey yok çünkü sorun uzun süre devam etmeyecek.

2. Rüyada tecavüz sahnesine tanık olmak

Burada yer alan iki kişi, iki karşıt kişilik özelliğinizi temsil ediyor. Tecavüz ya da zorla seks gösterisi, özelliklerinizden birinin diğerini gerçek yaşam koşullarına uyum sağlamaya zorlaması anlamına gelir.

Örneğin: Şirketten bağımsız olarak her zaman konuşkan biri olduğunuzu varsayın. İş yerinizdeki üst düzey yetkililer arasında bir toplantı odasında bu yanınızın ortaya çıkmasına izin verir miydiniz? Şüphesiz, gevezelik etme dürtünüzü bastırırsınız.

Bir yanlış anlama nedeniyle sevdiğiniz biriyle aranız kötüyse, gösterinin arkasındaki olası sebeplerden biri budur. Kurbanı tanırsanız, o kişi üzerinde kontrol sahibi olmak istemeniz çok olasıdır.

Genç yetişkinler için senaryonun farklı bir yorumu olur. Yaşınız göz önüne alındığında, kesinlikle her şeyi ve her şeyi merak ediyor ve şüphelisiniz. İlk etapta neden doğduğunuzu bile merak edebilirsiniz. Bu tür ruh halleri tecavüz rüyalarına da neden olur.

3. Rüyada sokakta toplu tecavüz görmek

Özellikle kariyerinizle ilgili bir takımdaysanız, diğer takım üyeleriyle nasıl konuştuğunuz ve davrandığınız konusunda dikkatli olun. Rüya sizi takım arkadaşları arasında bir sorun çıkması konusunda uyarır. Ve kesinlikle dikkatsizliğiniz ya da düşüncesizliğiniz yüzünden bunun bir parçası olmak istemezsiniz.

4. Rüyada sübyancının birine tecavüz ettiğini görmek

Rüya, yakınlarınıza, özellikle de başı dertte olanlara yardım etmeniz gerektiğini vurgular.

5. Rüyada bir çocuğa cinsel tacizde bulunan birini görmek

Gerçekten değer verdiğin birini kaybedeceksin. Bir yanlış anlaşılmadan dolayı onu kaybetmek ya da bir ayrılık olur.

6. Rüyada genç bir kıza tecavüz eden birini görmek

Gerçek hayatta, başkaları üzerinde otorite sahibi olmak istersiniz. Ancak rüya, başkalarını etkilemek için yeterince yüksek bir konumda olmadığınızı ve bu sizi rahatsız ediyor.

7. Rüyada bir yabancının tecavüze uğradığını görmek

Uzak bir akraba, kelimenin tam anlamıyla hayatıyla oynuyor, riskli konulara giriyor. Ve onun iyiliği için endişelenmeden edemezsiniz.

8. Rüyada kız kardeşine tecavüz eden biri

Rüya, yakın ailenizle kaliteli zaman öngörür. Büyük olasılıkla, bir aile gezisine çıkacaksınız.

9. Rüyada arkadaşının tecavüze uğraması

Rekabeti sembolize eder. Sizi yenmeye kararlı olan rakipleriniz, bulabilecekleri her şeyle donanmış olarak hücuma geçeceklerdi.

Bazı durumlarda, yakınınızdaki bir kişinin yakında bir dolandırıcılık ya da talihsiz bir olayın kurbanı olacağı anlamına gelir. Rüya aynı zamanda arkadaşınızın yakın tehlikesi konusunda sizi uyarıyor olur. Bu arkadaş cinsiyet, yaş ve diğer çeşitli yönlerden size benziyorsa, muhtemelen sizi sembolize ediyordur. Bu, tehlikede olduğunuz anlamına gelir.

Rüya bağlamına göre, senaryo aynı zamanda bir arkadaşınızla olan başarısız ilişkinizi de yansıtabilir. Belki de ikiniz birbirinize yetişemeyecek kadar meşguldünüz. Rüyayı, onu tamamen kaybetmeden önce arkadaşlığı yeniden inşa etmek ve beslemek için bir fırsat olarak kabul edin.

10. Rüyada sevgilinize tecavüz eden biri

Rüya, genel olarak karşı cinse karşı duygularınızı temsil eder. Ayrıca, ilişkide özgüveninizin zorlandığını hissettiğiniz için eşinize karşı kırgınlık anlamına da gelebilir.

11. Rüyada karınızın tecavüze uğradığını görmek

Rüya bazı değişiklikleri gösterir. Ancak, gösteri ayrıntıları belirtmiyor. Ama büyük olasılıkla, bu değişiklikler hayatınızın güzel bir bölümünü mahvedecek.

12. Rüyada kızına tecavüz eden biri

Küçük bir kızınız varsa ve aynısını hayal ediyorsanız, korkularınızı ve güvensizliklerinizi sembolize eder. Çocuğunuza sonsuza kadar bakamazsınız. Hayatının bir noktasında kendi başının çaresine bakması için dışarı çıkmasına izin vermelisiniz. Ve rüya, korkularınıza rağmen bunu yapmaya çalıştığınızı gösterir.

Ancak, tüm uzmanlar aynı görüşe sahip değildir. Bazılarına göre, yaklaşan düğünü simgeliyor.

13. Tanıdığınızın birine saldırdığı bir rüya

Yakında bir kişiyle karşılaşacaksınız ve o muhtemelen karmaşık durumlarınızdan çıkmanıza yardımcı olacaktır.

14. Kocanız bir rüyada birine tecavüz ediyor

Senaryo, siz ve eşiniz arasındaki bir yanlış anlaşılmayı sembolize ediyor. Hiçbir şekilde, ciddi bir konu üzerinde değildir. Konuya göre, ikiniz kalpten kalbe konuşmak için oturursanız, aranızdaki tüm yanlış anlamaları çözeceksiniz.

15. Rüyada kocanın kızının arkadaşına tecavüz ettiğini görmek

Bu senaryodaki kurbanın başı büyük ihtimalle yakında belaya girecek ve ona yardım etmeniz gerekebilir. Ama neden kocanızın ona tecavüz ettiğini hayal ettiniz? Yaşadığı sıkıntının nedeni o mu olacak? Numara.

Kocanızın katılımı, onun son davranışları hakkında kendinizi sorguladığınız anlamına gelir. Ve yardım edemezsin lakin şüpheci ol. Belki de güvenmediğin ve güvenemeyeceğin insanlarla takılıyordur.

Bazı durumlarda, ikiniz arasındaki güven ve anlayışın yıprandığı anlamına gelir.

16. Tecavüze uğramaktan korktuğunuz bir rüya

Rüya, gerçek hayattaki güç ve güven eksikliğinize dikkatinizi çeker.

17. Rüyanda sana tecavüz etmekle tehdit eden biri

Arsaya göre, depresyondan muzdaripsiniz.

18. Bir rüyada kaçırıldı ve tecavüze uğradı

Bir rüyada kaçırılmak, üstesinden gelemeyeceğinizi düşündüğünüz sorumluluklardan bunaldığınız anlamına gelebilir. Bu tür yükümlülüklerden özgür olmayı arzuluyorsunuz.

Öte yandan, rüyalarda 'tecavüz' bir talihsizliği sembolize eder. Bu nedenle, noktaları birleştiren rüya manzarası, başınızı belaya sokmamak için görevlerinizi zamanında yapmanız konusunda sizi uyarıyor olur.

19. Rüyada uyuşturucu ve tecavüze uğramak

Yakında bir insanın karşılaşabileceği en zorlu durumlardan bazılarıyla karşılaşacaksınız. Zor zamanların ortasında, kendinize olan güveninizi ve devam etme motivasyonunuzu kaybedersiniz.

Umutsuzluk ve umutsuzluk duygularınız, koşulları daha da kötüleştirecek ve bu süre zarfında hayatınızı çok daha kötü hale getirecektir.

20. Rüyada seni kovalayan ve tecavüz eden biri

Rüya, günlük yaşamınızda karşılaştığınız karmaşıklıkların temsilcisidir. Rüyada birisi seni kovalayıp tecavüz ettiyse, birinin seni kontrol ettiği anlamına gelir.

Öte yandan, kaçmayı başarırsanız, günlük engellerin üstesinden geleceksiniz.

21. Taciz edilmekle ilgili rüyalar 

Sizi taciz eden birinin rüyası genellikle engellerle ilişkilendirilir. Hayatınızda ve kariyer arayışlarınızda kendinizi ne kadar engellenmiş hissederseniz hissedin, rüya sahnesi size hedeflerinizden vazgeçmemenizi tavsiye eder.

22. Rüyada aynı cinsiyetten birinin tecavüzüne uğramak

Burada yine güç ve kontrol ile ilgili. Herhangi bir durumda, kendinizin yararlandığını düşünüyorsanız, konuşmaktan çekinmeyin.

23. Gerçekte tanıdığınız bir kişi tarafından tecavüze uğramak ile ilgili bir rüya 

Bu durumda, ya siz ve ya diğer kişi kontrolü kaybetme duygusu yaşıyor.

24. Sizi kendisiyle cinsel ilişkiye girmeye zorlayan bir arkadaş

Bu kişi muhtemelen size özel bir hediye verecektir.

25. Rüyada birinin size uygunsuz bir şekilde dokunması

Belli ki birileri sınırları aşmaya çalışarak sizi test ediyor. Hayatınızdaki biri sizi ilgilendirmeyen konuları ve olayları paylaşıyor olur. Ya da daha spesifik olmak gerekirse, kişisel meseleler ve hikayeler sadece partnerinin kulağına hitap ediyor.

26. Rüyada cinsel saldırıya uğramak anlamı

Rüyada birinin elinde cinsel saldırıya uğramak , endişe ve endişenizi yansıtır. Belki de planlanmamış bir hamilelikte olduğunuzu öğrendiniz. Gerçek hayatta cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalanmaktan korkuyorsanız, rüyada cinsel saldırıve ya uğrayabilirsiniz.

Aynı zamanda seks hayatınızı biraz fazla sıkıcı ve yapılandırılmış bulduğunuz anlamına da gelebilir. Şu anda olduğundan biraz daha eğlenceli olmasını ister misin?

27. Rüyada ailenden birinin sana cinsel tacizde bulunduğunu görmek

Gerçek hayatta başkalarından yardım ve koruma arıyorsunuz. Doğru bir yorum için rüyanızdaki kişiyle paylaştığınız ilişkiyi analiz etmeniz şarttır.

28. Rüyanda ailenden birinin sana tecavüz etmesi

Konuya göre, aileniz hayatınızın her yönünü kontrol ediyor gibi görünüyor.

Öte yandan, ihtiyaç duyduğunuz ve bu nedenle korunmalarını istemeniz gerektiği anlamına da gelebilir.

Bazı rüya kitaplarına göre, aile içi tecavüz gerçek hayattaki korkunç olayları yansıtır. Bu mutlaka ailede gerçek ensestin olduğu anlamına gelmez. Ancak, ev içi alanınızda meydana gelen şiddeti ve suistimalleri sembolize eder.

Bazen aile içi tecavüz yorumlarının ailenizle hiçbir ilgisi yoktur. Bu gibi durumlarda, sizi zor bir durumdan çıkarmak için birinin yardımını istediğiniz anlamına gelir. Belki de ailenizin bunu sizin için yapabileceğini düşünüyorsunuz.

29. Rüyada bir akraba tarafından tecavüze uğramak

Aile içinde sorunlar, kavgalar ve yanlış anlamalar bekleyin. Eğer bir kadınsanız, büyük olasılıkla kayınpederinizle başınız belaya girecek.

30. Rüyada kocanızın size tecavüz ettiğini görmek

Bir rüyada gerçekleşmesi, gerçekte olacağı anlamına gelmez. Bazı durumlarda rüyalar, buradaki senaryo gibi tam tersi anlamına gelir. Rüyanızda kocanızın size tecavüz ettiğini görürseniz endişelenmeyin. Bunun yerine, yorum bir kutlamaya değer çünkü ikiniz arasındaki uyumu, güveni ve anlayışı simgeliyor.

31. Rüyada kocanızın arkadaşının size tecavüz etmesi

Belki kocanızın arkadaşlarından biri sizi çekici bulmuştur.

32. Rüyanda sana tecavüz eden eski bir sevgili

Rüyada eski sevgilinizin size cinsel tacizde bulunduğunu ve tecavüz ettiğini görmek , bastırılmış cinsel arzularınızı sembolize eder.

Diğer rüya uzmanları, görüntüyü aşk hayatınızın çılgınca ve yönsüz olmasıyla ilişkilendirir.

33. Rüyada komşunuz size tecavüz ediyor

Belki de partneriniz sizi tatmin edemedi.

34. Rüyada patronunun sana tecavüz ettiğini görmek

Rüyada gördüğünüz görüntünün aksine patronunuzun size karşı derin bir saygısı olduğu anlamına gelir.

35. Rüyanda tanımadığın birinin sana tecavüz etmesi

Rüyanızda tanımadığınız birinin size tecavüz ettiğini gördüyseniz, hayatınızın belirli yönlerine daha fazla dikkat etmeniz gerekir çünkü bunun uyumsuz olduğuna dair bir gösterge vardır.

36. Bir manyağın sana tecavüz ettiğini rüyada görmek

Rüya, etkili bir kişinin hayatınıza girmesini öngörür.

37. Size tecavüz eden bir iblisin rüyası

Bir rüyada size tecavüz eden bir iblis , sizinle ya da başkalarıyla yaramazlık yapan biri anlamına gelir. Ve o kişiyi kendi şeridinde kalmaya ikna etmenin yollarını arıyorsunuz.

Sizden otoriteyi alan biri hakkında korkulu duygular besliyorsanız, aynı şeyi hayal edebilirsiniz.

38. Rüyada tecavüze uğrayıp vurulmak

Rüya kötü bir alâmettir. Bir rakip, hayatınızda hasara yol açmaya çalışıyor. Rüya planına göre, senin parçalandığını görmek için elinden gelen her şeyi yapardı.

Kesinlikle onun hareketlerini kontrol edemezsiniz. Ama yine de dikkatli olabilir ve onun şeytani görüşünden uzak durmak için elinizden gelen her şeyi yapabilirsiniz.

39. Rüyada ölen annenin seni bir tecavüzcüden koruduğunu görmek

Birkaç problem, stressiz bir yaşam sürmenizi engeller. Hatta travmaya neden olan ve ara sıra sizi rahatsız eden geçmiş deneyimler kadar şiddetli olur.

Burada ölen anneniz, güvendiğiniz insanlardan bilgelik ve rehberlik arama ihtiyacınızı temsil ediyor. Ayrıca, her sorun yaşadığınızda size yardım eden ve rehberlik eden annenizin size hatırlatıldığı anlamına da gelebilir.

Öte yandan, annenizin size öğrettiği hayat derslerini hatırlamaya çalışıyor olursunuz. Belki de o geçmiş dersleri şimdiki engellerinize uygulamaya çalışıyorsun.

40. Rüyada bir erkeğin tecavüze uğramaktan kurtardığını görmek

Şansınız, uyanık hayatınızda yanlış kişiye güvendiniz. Ayrıca, o kişinin sizi önemli yaşam meselelerinde yönlendirmesine de izin veriyor olursunuz.

41. Size tecavüz eden saldırganı tanıdığınızı rüyada görmek

Yukarıdaki senaryoyu hayal ederseniz, yakında arkadaşınızın ya da arkadaşlarınızın açmazıyla ilgili korkunç haberler duyarsınız.

42. Rüyada tecavüzcünün yüzünü görememek

Yakın çevrenizdeki insanlar sizden çok fazla şey bekliyorlar. Beklentileri, isteklerini yerine getirdiğinizi görmek için sizi kontrol etmeye çalıştıklarını bile kafalarına soktu. Konuya göre, artık sizin dileğiniz ve hayatınız değil, onların ne yapmanızı istedikleri ve nasıl yaşamanızı istedikleridir.

Bazı uzmanlar senaryoyu tatsız bir olayla ilişkilendiriyor ve sizi ekstra dikkatli olmanız konusunda uyarıyor.

43. Rüyada neredeyse tecavüze uğruyorsun lakin savaşarak hayatta kalıyorsun

Gösteri sizi korkutmuş olur. Ama işte iyi haber. Rüya, uyanık hayatınızdaki bazı engellerin üstesinden geldiğiniz ve üstesinden geldiğiniz anlamına gelir.

44. Birinin size tecavüz etmeye çalıştığı lakin kaçmayı başardığınız bir rüya

Öngörülebilir gelecekte, biriyle düşeceksin. Bu olursa, oldukça kötü ve ciddi olacak. Ancak yol boyunca karşılaştığınız zorluklar ne olursa olsun, sonuç sizin için olumlu olacaktır.

Ayrıca beladan uzak durma yeteneğinizi de temsil eder.

45. Rüyada tecavüze uğramak istediğini görmek

Şu anda bir sorunla mücadele ediyorsunuz. Görüntüye göre artık dayanamıyor ve birilerinin yükü üzerinizden almasını diliyorsunuz.

46. ​​Rüyada tecavüze uğradığını ve bundan hoşlandığını görmek

Psikologlar senaryoyu 'Ölü Yatak Odası Sendromu' ile ilişkilendirir; bu, bir eşin fiziksel yakınlığa ilgi duymamasının diğerini hüsrana uğramış ve takdir edilmemiş hissetmesine neden olduğu anlamına gelir.

Yukarıdaki senaryoyu rüyanızda görüyorsanız, büyük olasılıkla eşinizin yanıtı size yeterince tatmin edici değildir. Bu tür vizyonlar, halkınızdan yeterince sevgi ve şefkat görmediğinizi düşünüyorsanız da mümkündür.

47. Rüyada daha sonra arkadaşınız yatakta böcekleri izlerken tecavüze uğramak ve bu böcekleri bulmak

Bu karmaşık bir arsadır ve parçalar halinde analiz edilmelidir. Sigmund Freud'a göre senaryo, karanlık zamanlara doğru yolculuğunuzu simgeliyor.

Tecavüze uğrama eylemi, yakında yaşamanız gereken talihsizlikleri ifade eder. Tecavüze uğradığınızı hiçbir şey yapmadan izleyen arkadaşınız, umutsuzca ihtiyacınız olduğunda bile kimsenin yardım için adım atmayacağına olan inancınızı sembolize ediyor. Ayrıca böcekler derdinizi kimseyle paylaşmaktan kaçınacağınızın işaretidir.

İnançlarınız sizi kimseden yardım istemeden yükünüzü tek başınıza taşımaya zorlayacaktır. Destek eksikliği sizi yaşam ve insanlar hakkında acı çekecek. Bu tür olumsuz düşünceler zihninizde kaldığı için kendinize ve başkalarına olan inancınızı kaybetmeye başlarsınız.

48. Uyurken tecavüze uğramayı rüyada görmek

Yakında, muhtemelen işle ilgili bir seyahate çıkacaksınız ve yol boyunca çeşitli engellerle karşılaşacaksınız.

49. Rüyada arabada birinin sana saldırması

Rüya senaryosu, geleceğinizle ilgili güvensizliklerinizi sembolize eder.

50. Bir partide size tecavüz eden birini rüyada görmek

Uyanık hayatınızdaki biri tavsiyenize ve rehberliğinize direniyor. Şimdi, sözlerinize kulak vermeyen kişi sizin genç kızınız ya da oğlunuzsa, bu biraz zahmetli olur. Bu durumda, rüya onların meydan okumasını ezmek için bir şey yaptığınızı gösterir.

51. Rüyada savaş sırasında tecavüze uğradı

Rüyada birinin size savaşta tecavüz etmesi, iç arzularınızla bağlantılıdır.

52. Bir tecavüz olayının ardından karakola gitmeyi rüyada görmek 

Senaryo, uyanık dünyanızda psişik gücünüzün ve gücünüzün serbest bırakılmasını sembolize eder.

53. Rüyada tecavüz mağduru olmak

Rüyanızda bir tecavüz kurbanı olsaydınız, mesajlar ya tatsız ve ya gerçek olamayacak kadar iyi olur.

Rüya sizi arkadaş kılığında nefret edenlere karşı uyarıyor olur. Son zamanlarda çok dikkat çektiğini düşünüyor musun? Birisi senin günlük olaylarını çok merak ediyor gibi mi görünüyor? Yukarıdaki sorular size birini hatırlatıyorsa, sağlığınız için o kişiden uzak durun.

Olumlu bir kayda göre, yatırım yaptığınız tüm çabalar, zaman ve enerjinin yakında karşılığını alması muhtemeldir. Kısacası, uzun zamandır sevdiğiniz hayalleriniz gerçek olacaktı.

54. Rüyada toplu tecavüze tanık olmak

Çaresizliği sembolize eder. Gerçek hayatta böyle bir olayla karşılaştığımızda genellikle yardım ararız ya da kendimiz engelleriz. Ancak rüyada böyle bir inisiyatif almadığınıza göre, bir durum karşısında çaresizsiniz demektir.

Her durumda, bir konunun yanlış yöne gittiğinin farkındasınız, ancak bu konuda sessiz kalmaya karar verdiniz. Bunun nedeni, tüm olayı sona erdirmek için ne kaynaklarınız ne de gücünüz olur.

Rüya aynı zamanda sizin ya da bir yakınınızın son zamanlarda maruz kaldığı aşağılanmayı da temsil eder.

55. Rüyada saldırıya uğramak üzere olan birini kurtarmaya çalışmak 

Gösteri, cömert kişiliğinizi yansıtır. Ancak diğer yandan, kendinizi çok fazla insandan ve onların işlerinden sorumlu tutmanız konusunda sizi uyarıyor olur.

56. Rüyada tecavüz mağdurunu kurtarmak

Bu iyi bir alâmettir. İleride olumlu gelişmeler bekliyoruz.

Ayrıca koruyucu doğanızı da temsil eder. Alabileceğiniz riske rağmen, başkalarına yardım etmekten çekinmiyorsunuz.

57. Rüyada saldırgana saldırarak tecavüze uğramaktan kurtarmak

Rüya şans habercisidir. Her şey sizin isteklerinize ve planlarınıza göre gidecek.

58. Rüyada tecavüze uğrayan birini kurtaramadığınızı görmek

Rüya, yardımınızı arayanlara yardım edemediğinizi yansıtır. Bazen iktidarsızlığınızı sembolize eder.

59. Rüyada arkadaşının tecavüze uğramasını engelleyememek

Bazı nedenlerden dolayı arkadaşınız hakkında endişelisiniz. Ancak rüyanızda ona yardım edemediğiniz için, onun meseleleriyle ilgili sürekli tedirgin olmanıza rağmen onun için hiçbir şey yapamadığınızı gösterir.

60. Arkadaşınızın tecavüze uğradığını tekrarlayan rüyalar

Arkadaşınızın muhtemelen size ihtiyacı var çünkü rüya konusu birisiyle ilişki sorunları olduğunu söylüyor. Aile üyelerinden biriyle, amiriyle, meslektaşıyla ve hatta sevgilisiyle olur.

61. Rüyada tecavüz mağdurunun kaçtığını görmek

Mağdur vakayı bildirmek ve yardım istemek yerine kaçarsa, rüya hayal kırıklığını sembolize eder.

62. Rüyada birine tecavüz etmek

Gerçek hayatınızda biri hakkında cinsel fantezileriniz varsa, bu gösteriyi hayal edebilirsiniz.

Ancak, kapsamlı bir analiz yapmadan yorumla yetinmeyin. Bazen, gerçek dünyada birine zarar verdiğiniz anlamına gelebilir. Eğer durum buysa, rüya bir uyarıdır. Muhtemelen, o kişiye verdiğiniz zararın hala farkında değilsiniz.

Bazı durumlarda, kendinizi saldırgan olarak görmek, birine, muhtemelen yakın bir kişiye karşı öfkenizi bastırdığınız anlamına gelir. Rüya aynı zamanda affetmeyen kişiliğinizi de yansıtıyor olur.

Kasıtlı olsun ve ya olmasın, size yanlış yapanlardan intikam alma eğilimindesiniz. Bununla birlikte, bilinçaltınız bu parçanızı teşvik etmez, çünkü kin uzun süre devam ederse potansiyel olarak strese ve zihinsel ıstıraba neden olur.

Rüya aynı zamanda agresif doğanızın bir yansıması olur. Tecavüz rüyaları öncelikle güçle ilişkilidir. Rüyada tecavüzcü olmak, başkaları üzerinde uyguladığınız güce ve etkiye işaret eder. Bu kulağa hoş gelebilir, ancak aynı güç ve etkinin ailenizi ve sevdiklerinizi yok etme potansiyeline sahip olduğunu da unutmayın.

63. Rüyada sevgiline tecavüz etmek

Uyanık dünyada sevgiliniz üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsunuz.

64. Rüyada nişanlına tecavüz etmek

İrade ve sabır eksikliğinizi yansıtır.

65. Rüyada birine tecavüz etmemek

Kendiniz için belirlediğiniz yaşam hedeflerine ulaşmak için kendinizi ve becerilerinizi güçlendirmeyi sembolize eder.

66. Rüyada birinin sizi tecavüz davasıyla suçlaması

Rüyada birinin sizi tecavüzle suçladığını görmek, geleceğe yönelik güvensizliklerinizi sembolize eder.

Ayrıca yakınlarınızın başının belaya gireceğinin de bir göstergesi olur. Bu olursa, rüya sizi onlara mümkün olan her şekilde yardım etmeye teşvik eder.

Yapmadığınız bir şeyle suçlanıyor ve haksızlığa uğruyorsanız, bunun nedeni insanları gerçekte ikna edememiş olmanızdır. İnsanlar ne söylersen ve ne yaparsan görmezden geliyorlar. Belki de yardıma ve size rehberlik edecek birine ihtiyacınız var.

Başka bir açıdan da bakabilirsiniz. Sen basit bir insansın ve bir şey söylemeden önce iki kere düşünme. Bu, bazen zarar vermek istemeseniz de başkalarının sizi yanlış anlamasına neden olur.

Bazı aşırı durumlarda, sözleriniz insanların yanınızdan ayrılmasına neden olur. Sonuç olarak, zamanla her şeyin sizi ekeceğini düşündüğünüz için başkalarıyla sosyalleşmekten nefret etmeye başlayacaksınız.

Tecavüz Rüyalarının Farklı Türleri

67. Heteroseksüel tecavüz rüyası

Az önce bir heteroseksüel tecavüz rüyası mı gördün? Başka bir deyişle, bir kadının (erkek olduğunuzu düşünerek) size tecavüz ettiğini ya da aynısını bir erkeğin (kadın olduğunuz düşünüldüğünde) size yaptığını gördünüz mü?

Rüyada sizi iğrendirmiş ve dehşete düşürmüş olur. Bu tür rüyalar güç ve etkiye odaklanır. Çevrenizdeki insanların ve olayların sorumluluğunu üstlenme potansiyeline sahipsiniz.

68. Bir rüyada eşcinsel tecavüz

Rüya, cinselliğinizin kontrolünün sizde olmadığını gösterir. Bir erkekseniz ve başka bir erkeğe tecavüz etmeyi hayal ettiyseniz, erkekliğinizin kontrolünü kaybettiniz. Bir kadın başka bir kadına tecavüz etmeyi hayal ederse, yorum aynı şekilde ortaya çıkar.

Bu tür rüyalar, cinselliğinizi kabul etmekte zorlanıyorsanız da olur. Veya psikolog Asiphe Ndlela'nın sözleriyle cinselliğiniz konusunda “rahatlamanız” gerekiyor.

Örneğin, diğer erkeklerden farklı düşündüğünüzü fark ettiniz lakin bunu bastırmaya çalıştınız.

Yani eşcinsel tecavüzü hayal ediyorsanız bu heteroseksüel olmadığınız anlamına mı geliyor? Evet, bazıları için bu doğru olur. Ama hepsi için değil. Daha ziyade, bir erkek ve bir kadın için kadınsı olmanız durumunda, senaryo derin erkekliğinizin bir yansıması olur.

69. Rüyada toplu tecavüz görmek

Hayatınızdaki birinin çok otoriter ya da hırslı olduğunu düşünüyor musunuz? Rüya o kişinin bir temsili olur.

Ancak, bir bükülme de olur. Gösteri, kırılgan karakterinizi, iradenizi ve kararlılığınızı vurguluyor olur. Belki de şu anda olduğundan daha inatçı olmak istiyorsun.

70. Evlilik içi tecavüzü deneyimleme rüyada görmek

Konuya göre, uyanık dünyanızdaki bir durum ters gitti ve kontrolden çıktı.

71. Ensest rüyaları

'Ensest' kelimesinden de anlaşılacağı gibi, rüya güven sorunlarına işaret eder. Muhtemelen, güvenmen gerektiğini bilsen de hayatındaki birine güvenemezsin.

Rüyada Tecavüze teşebbüs

72. Rüyada tecavüz girişiminde bulunan bir kadın

Eğer bir kadınsanız ve aynısını hayal ediyorsanız, bu bir ön uyarıdır. Rüya planında belirtilmeyen bir nedenden dolayı partnerinizi kaybetmeniz olasıdır.

Zaten evliyseniz, beklediğinizden daha erken boşanacaksınız.

73. Rüyada birinin başka birine tecavüz etmeye kalkıştığını görmek

Konuya göre, başkalarını etkileme potansiyeline sahipsiniz ve insanlar sizi dinliyor. Ancak, onu kötüye kullanır ve başkalarını olumsuz yönde etkiler, çoğu zaman onları yanlış yola girmeye teşvik edersiniz.

74. Rüyada nüfuzlu bir kadına tecavüz etmeye kalkışmak

Güçlü ve nüfuzlu bir kadınsanız, size tecavüz etmeye çalışan birini rüyada görmekhayırlı bir rüyadır. Ulaşmak istediğin bir şey var mı? Çünkü senaryo, uzun zamandır arzuladığınız bir şeyin gerçekleşeceğine işaret ediyor.

Tecavüz Hakkında Rüya: Farklı Hayalperestler

75. Rüyada tecavüz sahnesi gören adam

Freudyen teoriye göre, rüyasında tecavüz sahnesi gören bir adam, cinsel dürtülerini uyanık dünyada yansıtır. Ya da güç elde etme arzusunu temsil eder.

Bir erkekseniz ve birinin size tecavüz ettiğini hayal ediyorsanız, uyanık yaşamda başkaları tarafından ezildiğinizi ve kontrol edildiğinizi hissettiğiniz anlamına gelebilir. Belki de insanlar seni kullanıyor. Partneriniz, arkadaşınız ya da iş arkadaşınız olur. Burada yine rüyayı görenin rolü, yorumu doğru yapmak için çok önemlidir.

76. Rüyada başka bir adam tarafından tecavüze uğradığını gören adam

Bir erkekseniz ve başka bir erkeğin size tecavüz ettiğini rüyada gördüyseniz, bu sizin kararlılığınızı sembolize eder. Güçlü bir iradeniz ve kararlı bir zihniniz var ve hayattaki durumları iyi idare etmenize izin verdiğiniz için bu özelliklerine teşekkür etmelisiniz.

77. Bekar bir adamın rüyasında bir kadına tecavüz etmesi

Görüntü iğrenç, lakin yorum değil. Erkekseniz, bekarsanız ve rüyanızdaki senaryoyu gördüyseniz, iyi bir işe giremediğiniz için hayal kırıklığınızı yansıtır.

78. Rüyada genç bir kadının tecavüze uğraması

Genç bir kadınsanız ve gösterinin rüyada görmekni kuruyorsanız, iyi ve kötü haberleriniz de var. Muhtemelen şu anda ilişki içinde olduğunuz adam sizi sadece kendi ihtiyaçlarını karşılamak için bir oyuncak olarak görüyor. Bu kötü, lakin rüyanın gerçekleşmesi iyi bir şey. Sen daha iyisini hak ediyorsun!

79. Tecavüz rüyası gören bir kadın

Konuya göre, önemsediğiniz bir kişiyle anlaşmazlık içindesiniz. Ancak cinsellik ve fobilerle ilgili güvensizliklerinizi de gösterir.

Ayrıca birinin gururunuzu incittiği ya da tehdit ettiği anlamına da gelebilir.

80. Rüyada tecavüze uğrayan ya da tecavüz girişiminde bulunan evli bir kadın

Diyelim ki evli bir kadınsınız. Burada rüya sahnesi, siz ve kocanız arasındaki evlilik ilişkisi ile ilgilidir. Rüyada sıkıntı ve huzursuzluk belirtileri görülür.

Kocanızın saldırganlık ya da merhamet eksikliği gibi memnun olmadığınız bazı karakter özellikleri olabilir mi?

81. Rüyada birine tecavüz eden öğrenci

Öğrenci iseniz, rüya iyi bir alâmettir. Sahneye göre, sınavlarınızı uçan renklerle geçerdiniz.

82. Bir rüyada hayvanlarla ilgili tecavüz

Rüya, kaderinizden sorumlu olmanız ve sorumlu olmanız gerektiğini gösterir.

Neden Tecavüz Hakkında Tekrarlayan Rüyalar Görüyorsunuz?

Hayatınızın bazı alanlarında ihlal edildiğini düşünüyorsanız, cinsel saldırı ve tecavüz rüyalarına musallat olmanız muhtemeldir. Ev içi ya da profesyonel yaşamlarınızla ilgili olaylarla ilişkilendirilebilir.

 

 

Sürekli baskı altındaysanız, bu tür senaryoların sizi tekrar tekrar rahatsız etmesi muhtemeldir.

Bir örnek verelim:

Bir adam, diğer erkeklerin ona tecavüz ettiğine dair tekrarlayan rüyalar gördü.

Rüya dizisi yorumlandığında şu şekilde gelişir: Adam eşcinsel çıktı. Ancak toplum eşcinsellere sert davrandığı için bunu gizli tuttu. Bu yüzden sürekli baskı altındaydı ve öyle olmadığı halde sosyal olarak kabul görmek için doğrudan hareket etmek zorundaydı.

Onun durumunda, diğer erkeklerin rüyalarında ona tecavüz etmesi şeklinde şekillenen aşırı baskıydı.

Bu tür rüyalar, gerçek hayatta bir durumda çaresiz ve kapana kısılmış hissediyorsanız da mümkündür. Belki birileri tüm gücünüzü ve yetkinizi gasp etmiştir. Koşulları uygun bulursanız, bilinçaltınız sizi kendiniz için ayağa kalkmaya teşvik eder. Aslen size ait olanı geri alın!

Bir erkek tekrar tekrar tecavüz rüyası görüyorsa, bu aynı zamanda saldırgan cinsel eylemler için bir fetiş olduğu anlamına da gelebilir. Ve kadın hayalperestler için güç ve kontrol kaybını sembolize eder.

Tecavüzle İlgili Bir Rüyanın Manevi Anlamı

Manevi açıdan, tecavüz rüyaları kontrol ve etkiyi sembolize eder.

Birinin size rüyada tecavüz ettiğini varsayalım. Birinin gücünüzü kaptığını ve sizi savunmasız bıraktığını gösterir. Gösteri, etrafınızda olan olumsuzluklara karşı sizi uyarmanın yanı sıra, kendinizi savunmanız ve hakkınız olanı geri almanız için sizi cesaretlendirmek için ortaya çıktı.

Rüyada Tecavüzün İncil Anlamı

Kutsal Kitap'ta tecavüz, başka birine yardım etmenin önemine işaret eder.

 

 

Hinduizm'de Tecavüz Rüyası Yorumu

Bir tecavüz mağduru gördüğünüzde, gerçekte onunla empati kurar ve acısını hissedersiniz. Ancak, onu teselli etmekten ve olayı bildirmekten başka yapabileceğiniz pek bir şey yok. Tapudan kalan iz sadece kurban tarafından karşılanacak ve bu konuda hiçbir şey yapamazsınız.

Aynı şekilde Hindular da rüyada tecavüze uğrayan birini görmenin karanlık zamanlara düşeceğine inanmışlardır. Ama ne yazık ki, beladan uzak durmak için fazla bir şey yapamazsınız. Mağdur olsaydınız, bir konuda stresli ve endişeli olursunuz, ancak bu konuda pek bir şey yapılamaz.

Tecavüz Rüyasının İslami Yorumu

Müslümanlar, tecavüz rüyalarının hayatınızın kontrolünü kaybetmekle ilişkili olduğuna inanırlar. Kendinizi kurban olarak görüyorsanız, gerçekte daha iyi bir hayata geçme fırsatını kaybettiğiniz anlamına gelir.

Tecavüz Rüyası Anlamı: Rüya Örnekleri

Rüyanızı nasıl yorumlayacağınız konusunda bir fikir sahibi olmak için uzmanların bu gerçek hayattan rüya örneklerini nasıl ortaya çıkardıklarını analiz edin.

 1. 'Bir adam sevişmeye çalışıyor ve son anda hamileliğe neden olacağını bildiğim için onu geri püskürtüyorum'.

Bu durumda, rüya anıları tekrar ediyor. Hayalperest, çocukluğunda tecavüze uğradı. O zamandan beri, genel olarak erkeklere karşı bir korku ve isteksizlik geliştirdi.

 1. Bir kadın, bir benzin istasyonunda garip bir adam tarafından tecavüze uğramayı hayal etti.

Uyanık hayatında benzer bir benzin istasyonunda çalışıyor. Rüyayı görmesinden bir gün önce, ürkütücü bir adam, kadını aşağılanmış ve savunmasız bırakarak yoluna devam etti.

Bir kadın tecavüze uğramayı hayal etti. 

Gerçekte, o sadece bir bebek doğurdu. Kocası çocuğa bakmakta destekleyici olmadığı için sıkıntılıydı. Burada tecavüz sahnesi, o sıralarda yaşadığı güçsüzlük duygularını simgeliyor. Partnerinin kendisine yardım etmesini istiyor lakin hiçbir zaman mazeretleri olmadığı için bu konuda fazla bir şey yapamıyor.

 1. Dönmeye çalıştım lakin bacaklarım kurşun gibiydi. Adam beni yakaladı ve ben savaştım. Bana tecavüz etmeye çalıştı lakin başaramadı. Onunla konuşurken, onun için üzülmeye ve korkmamaya başladım. İçinde iyi bir insan olduğunu anladım. Sonunda onu çok sevdiğimi fark ettim ve onu kendim öpmeye başladım.' , dedi Bayan Anonim.

Bayan Anonim, uyanık hayatında belirli bir durumda sahip olduğu gücü keşfeder. Aynı zamanda karşı tarafın (erkek) zayıflığının yoğunluğunu fark etti.

 1. Bir kadın bir zamanlar garson olarak çalışmayı hayal etti. Görüntüde iki müşteri vardı - bir adam ve hanımı ve köpeği (ön ayakları olmayan). 

Köpek aniden garsona saldırdı. Köpek onun boynunu ısırmaya çalışırken, o köpeğin ağzını kapatmaya çalıştı. Adam göründüğünde drama sonsuza kadar sürdü. Köpek sakinleşti lakin adam garsonu arka odaya doğru itti. Garson, adamın kıyafetlerini yırtmaya başlayıp ona tecavüz etmeye kalkışması üzerine ortalığı sakinleştirmeye çalıştı.

Çığlık atan ve yardım için ağlayan kadın, yukarıdaki dolaptan bir bıçak kaptı ve adamı üç kez bıçakladı. Adam ve iki ayaklı köpeğin peşinde, Noel ışıklarıyla süslenmiş bir sokağa koştu.

Sonra kadın bir evin dışında birkaç çocuk gördü ve annelerinden kendisine yardım etmesini istedi, ancak bir an sonra arkasındaki adamın çocukların babası olduğunu fark etti .

Uyanık yaşamda, kadın (belirtilmemiş nedenlerle) denetimli serbestlik içindeydi ve kendini savunmasız ve stresli hissediyordu. Rüya, kadının maruz kaldığı saldırının gerçekte haklı olmadığını ima ediyor.

Köpeğin kadının boynunu ısırmaya çalışması, muhtemelen kadının sesini yükseltmemesiyle tehdit edildiği anlamına geliyor. Ayrıca tercüman, bunun insanlar üzerinde güç kullanmak isteyen, gücünü kötüye kullanan biri tarafından yapılmış olabileceğini de ekliyor.

Kadının içinde bulunduğu ortam sömürücü ve açıkça savunmasız bir durumda.

Elinden geleni yaptı, hatta adamı birkaç kez bıçakladı ve sonunda (muhtemelen) adamın evine gitti. Rüya böyle bittiğine göre, kadın daha iyi bir yere taşınana kadar başına gelen tüm sıkıntılarla yüzleşmek zorundadır.

Neden Bir Tecavüz Rüyası Görüyorsun?

Mevcut tüm rüya temaları arasında neden cinsel istismar ve saldırıların rüyasını gördünüz? Şu anda aklınızdan bu soru geçiyorsa, bunun sebeplerinden bazıları bunlar olur.

 1. Geçmişte benzer travmatik bir olayla karşı karşıya kaldınız. Rüya burada çok manevi bir anlam taşımaz. Daha önce karşılaştığınız anları tekrarlayarak travmayı iyileştirmeye çalışan bilinçaltınızdır.

Bir psikanalist olan Ernest Hartmann'a göre, rüyalar terapi işlevi görür ve geçmiş travmatik olaylardan kurtulmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, bilinçaltı zihninizin, üzücü geçmişe dönüşler yoluyla travmaları iyileştirmesinin bir yolu olur.

 1. Gerçekte tecavüze uğradınız ve hala travmaya zincirlisiniz.

 

 

Halkınız ve toplum, sizi sevmediğiniz bir hayatı yaşamaya ve istemeden bir şeyler yapmaya zorluyor.

 1. OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) hastasısınız. Kire, hijyenik olmayan yerlere, insanlara ve düzensizliğe karşı tahammülsüzlüğünüz, sizi bu tür zorlayıcı rüyalarla karşılaşmaya zorlamış olur.
 1. Ergenlik çağındasın ve gerçekte böyle iğrenç suçlardan korkuyorsun. Yeni evliyseniz de olur.
 1. Bilinçli zihniniz gün boyunca olumsuz düşünceler üzerinde durdu.
 1. Bir şekilde mağdur hissediyorsunuz.

Rüyada Cinsel Saldırı Görüyorsanız Kendinize Sormanız Gereken Birkaç Soru

Tecavüz rüyanızın spesifik olması için, bir yorumdan oturmadan önce kendinize şu birkaç soruyu sorun.

 1. Rüyadaki rolün neydi? Saldırgan mıydınız, seyirci miydiniz, yoldan geçenler miydiniz, yoksa kurban mıydınız?
 1. Saldırgan siz olsaydınız, süreçten keyif aldınız mı?
 1. Heteroseksüel misin yoksa homoseksüel misin?
 1. Olay gerçek hayatta tanıdığınız biriyle olduysa, onunla ilişkiniz nasıl?

Tecavüz Rüya anlamı: Sarmak

Tecavüz rüyaları korkutucu ve sinir bozucu olur. Rüyanızda biri sizi cinsel ya da fiziksel olarak taciz ettiyse, kendinize rüyaların sembolik olduğunu hatırlatın.

Bazı durumlarda olabilirler, ancak çoğu zaman gerçek cinsel tacizle ilgili hiçbir şeyleri yoktur. Bunun yerine, size yardım etmek için olmuş olabilirler. Hayatınızdaki birkaç endişe verici durum hakkında sizi uyarmak ve kendiniz için daha iyi bir hayat yaratmak için.