Rüyada Organlar ve Vücut Kısımlarını Görmek Ne Manalara Gelir?

 Rüya bedeniniz, rüya egonuzu ve bilinçli kimliğinizi temsil eder. Birçok eski kültürde beden, manevi dünya için bir metafor olarak bile görülüyordu. Belirli vücut parçaları, anormal ya da farklıysa özellikle önemlidir. Bazı durumlarda, rüyanız o belirli vücut bölümünün sağlık sorunları ve endişeleri konusunda uyarabilir.

karın

Rüyada karın görmek, doğal içgüdülerinize ve bastırılmış duygularınıza işaret eder. Gerçek hayatınızda "mide yiyemediğiniz" ya da kabul etmekte zorlandığınız bir şey var. Sisteminizden çıkarmanız gerekiyor. Alternatif olarak, karın tamamen fizyolojik olabilir ve sadece kabızlık ya da hazımsızlık yaşıyor olursunuz. 

Karnınızın açıkta olduğunu rüyada görmek, güven ve kırılganlık anlamına gelir. İlkel duygularınızı/içgüdülerinizi ifade etme arzusunu ifade ediyor olursunuz.

Karnınızın şiştiğini görmek, yeni bir proje üzerinde çalışıldığını gösterir. 

Ayak bileği

Rüyada ayak bileklerinizi görmek, hayatınızda destek ve yön aradığınızı gösterir. Kendinize nereye gitmek istediğinizi sorun.  

Rüyada ayak bileğini burkmak , ilerlemenizde bazı engeller ya da zorluklarla karşılaştığınıza işarettir.

Ayak bileklerinizin şiştiğini görmek yanlış yolda olduğunuzu gösterir. Alternatif olarak, rüya size ayaklarınızı yerden kesmenizi ve rahatlamanızı söylüyor. Kendini çok zorluyorsun.      

Anüs

Rüyada anüs görmek, içinde tuttuğunuz ve bastırdığınız olumsuz duygulara işarettir. Suçluluk, utanç ve öz değer duygularını temsil eder. Alternatif olarak, anüs sizin cömertliğiniz ya da cimriliğinizle ilişkilidir. Ayrıca sizi ya da hayatınızda anal kalıcı olabilecek ve belki de biraz gevşemesi gereken birini düşünün.     

Kol

Kollarınızı rüyada vurgu olarak görmek , bakımlı yönünüzü ve insanlara ulaşma ve onları önemseme yeteneğinizi gösterir. Alternatif olarak, hayatınızdaki mücadeleleri ve zorlukları temsil eder. Kendinizi korumanız, daha agresif olmanız ve olaylara karşı daha sıkı bir duruş sergilemeniz gerektiğini veya öfkeyi ve tartışmaya hazır olduğunuzu temsil eden "silahlara sarılmak" kelimesini ima eden "kendinizi silahlandırma" ifadesini düşünün .

Rüyada kolunun yaralandığını görmek, kendinize bakamamanıza ya da başkalarına ulaşmakta aciz kalmanıza işarettir. Özgürlüğünüz ya da faaliyetleriniz açısından kendinizi sınırlı ve kısıtlanmış hissediyor olursunuz. Sağ kol, dışa dönük doğanızı ve erkeksi enerjiyle ilişkilendirilirken, sol kolunuz destekleyici ya da besleyici doğanızı ifade eder ve dişil niteliklerle ilişkilidir. Kollardan herhangi birini kaybetmek, ilgili özelliklerini tanımakta başarısız olduğunuzu gösterir. 

Rüyada bir başkasının kollarını kopardığını görmek, bu kişinin yaptığı bir şeye aşırı derecede üzüldüğüne lakin öfkeni tam olarak ifade edemediğine işarettir. Duygularınızı içeride tutmaya meyilli olduğunuz için, rüyalarınızda şiddetli bir şekilde ifade buluyorsunuz.  

Rüyada birinin ikiden fazla kolu olduğunu görmek, kabulü, açıklığı ya da açık fikirli olmayı sembolize eder.  

koltukaltı

Rüyada kendinizin ya da bir başkasının koltuk altını görmek/fark etmek , sosyal bağlantılarınızı ve başkalarıyla olan ilişkilerinizi ifade eder. Halka göstermeyi seçtiğiniz özellikler ve kişiliktir.Alternatif olarak, rüya kokulu bir şeye ya da bir yere işaret eder.

Rüyada koltuk altı kokusu almak , bir durumu ve ya ilişkiyi yumuşatmak için bazı karakter ayarlamaları yaptığınıza işarettir. Alternatif olarak, kabul aradığınızı gösterir.  

Geri

Sırtınızı rüyada görmek, dünyadaki tutumlarınızı, güçlü yönlerinizi, yüklerinizi ve duruşunuzu temsil eder. Ayrıca birinin size uyguladığı stres ve baskı ile de ilgili olur.

Rüyada çıplak sırt görmek, başkalarından sakladığınız sırlara ya da kendinizin sakladığınız ve uzak tuttuğunuz yönlerine işarettir. "Arkanızı kollayın!" ifadesini düşünün; bu rüya size tam da bunu yapmanızı söylüyor olur. Geleneksel olarak, rüyanızda arka görmek, kimseye borç para vermemeniz gerektiği konusunda uyarır. Özellikle arkadaşlarınıza borç para vermek ilişkinizde bir kırılmaya neden olacaktır.

Birinin size sırt çevirdiğini görmek, haset ve kıskançlık sonucunda derinden incineceğinize işarettir.   

Sırt ağrısı çekiyorsanız, sırtınızı kırma ya da sırtınızı dışarı atma hayalleriniz olur. Rüyalarınız, uyanık hayatınızdaki şeyleri, hatta fiziksel acıyı içerir.  

Kan

Rüyada kan kaybettiğinizi ya da kan kaybettiğinizi görmek, yorgunluktan muzdarip olduğunuza ya da duygusal olarak tükenmiş hissettiğinize gösterir. Ayrıca, siz ve arkadaşlarınız arasındaki sert çatışmalara da işaret eder. Geçmişteki eylemlerin sana musallat olmak için geri geldi. Kadınlar genellikle adet görmeden kısa bir süre önce ya da adet sırasında ve hamile olduklarında kan ya da birinin kanamasını hayal ederler.

Kan içtiğinizi görmek, taze bir canlılık ve güç patlamasına sahip olduğunuzu gösterir .   

** İşlemdeki Anlamı Görün: " Menstruasyon "

Vücut

Rüyada kendi bedeninizi görmek, öz değer ve öz saygı seviyenizi gösterir. Çoğu zaman, bu nitelikler fiziksel görünümünüze ya da kendinizi nasıl algıladığınıza bağlıdır. Rüya bedeni aynı zamanda bilinçli kimliğinizi de yansıtır . Vücut aynı zamanda sağlık durumunuzun temsilcisidir.   

Kemikler

Rüyada kemik görmek, kişisel, ailevi veya kültürel sırlarınızın keşfedilmesine işaret eder . Aynı zamanda, henüz tanımadığınız temel güçlü yönlerinizin de simgesidir. "Çıplak kemiklere" ulaşmanın sembolizmini ya da "biriyle almak için bir kemiğe sahip olmanın" önemini düşünün.

Rüyada kırık kemik görmek, planlarınızda ya da düşüncenizde bir zayıflık olduğunu keşfettiğiniz ya da fark ettiğiniz anlamına gelir. Rüyanız, belirli bir duruma ya da ilişkiye hemen dikkat etmenizi isteyebilir.   

Beyin

Rüyada beyninizi görmek, şiddetli entelektüel stres altında olduğunuzu gösterir. Problem çözme yeteneklerinizi kullanmanız gerekir. Alternatif olarak, fikirlerinizin yeterince dikkat çekmediği ve onaylanmadığı anlamına gelir. Bilginizin ve öğretilerinizin net bir şekilde aktarılmadığından endişe ediyorsunuz.

Rüyada beyin ameliyatı geçirdiğinizi görmek , önemli bir konuyu yeniden düşünmeniz gerektiğini gösterir. Düşünme şeklinizi değiştirmeli ve sahip olduğunuz yanlış algıları bir kenara bırakmalısınız.

göğüsler

Rüyada meme görmek , ilkel beslenmeye, emzirilmeye ve bakıma ihtiyaç duyduğunuza gösterir. Göğüsler anneliği, bakımı ve çocuksu bağımlılığı temsil eder . Alternatif olarak, göğüsler cinsel uyarılma ve ham enerjiyi temsil eder.

Çıplak göğüsler görmek, maruz kalma ve mahremiyetin istilası hissini de gösterir. Özellikle bir kadın için rüya, kadın/anne olma kaygılarına işaret eder.   

kalçalar

Rüyada kalça görmek, içgüdülerinizi ve dürtülerinizi temsil eder. Rüya ayrıca güvensizlik duygularınızı gösterir ve bazı durumlarla mücadelelerinizi ortaya çıkarır.

Kalçanızın şeklinin bozuk olduğunu görmek, psişenizin gelişmemiş ya da yaralanmış yönlerine işaret eder. 

Rüyada birinin kıçınızı kokladığını ya da öptüğünü görmek, hayatınızdaki birinin niyeti konusunda samimi olmadığını gösterir .   

buzağılar

Rüyada buzağı görmek, hareketi ve durumdan duruma atlama yeteneğinizi sembolize eder. Özellikle kendi buzağılarınıza hayranlık duyuyorsanız, bu muhtaç ya da karşılıklı bağımlı bir ilişki anlamına gelir.  

yanaklar

Rüyada yanak görmek, bağlılığı, samimiyeti ve yakınlığı simgeler. Aynı zamanda karakterinizin gücünü ve fikirlerinizi ortaya çıkarır. Alternatif olarak, yanaklar kalçalar için bir argo da olabilir .

Rüyada pembe yanaklar görmek, yaşam enerjisine, coşkuya ve canlılığa işaret eder. Yanaklar içe çökük ise üzüntüyü, açlığı, yoksulluğu ve/veya mücadeleyi sembolize eder. Rüyada yanak vurgusu sağlık sorunlarına da işaret eder.

Çeklerinizin boyandığını görmek, cesaret ve şiddet/pasiflik tutumlarınızı temsil eder.     

Göğüs

Rüyada sandık görmek, güven, fetih ve zindelik anlamına gelir . Alternatif olarak, bunalmış olma ve tehlikeli bir şekilde bir şeyle karşı karşıya kalma duygularını temsil eder. Ayrıca rüyanın size " göğsünüzden kurtulmanız" gereken bir şey olduğunu söyleyip söylemediğini de düşünün .

Rüyada göğsünüze vurduğunuzu görmek , zafere ve büyük bir başarıya işarettir.  

Gerçek hayatta göğüs ağrısı yaşayanların, göğsünden vuruldukları ya da göğsünde ağır bir baskı hissettikleri rüyalar görmeleri sık görülen bir durumdur.  

Kulaklar

Rüyada kulak görmek için, başkalarının rehberliğine ve yardımına daha duyarlı ya da açık olmanız gerektiğini önerin. Kendi yargınıza ve sezginize çok fazla güveniyor olursunuz. Size söylenenleri daha dikkatli dinlemeniz gerekiyor. Alternatif olarak, olgunlaşmamışlığınızı ve deneyim eksikliğinizi gösterir. Rüyada kulaklarının garip ya da garip şekilli olduğunu görmek, aldatmaya işaret eder.

Rüyada kulak kirini temizlemek, çevrenizdekileri dinlemediğinizi gösterir. Duymayı reddettiğiniz bir şey olur. Sağır bir kulak mı çeviriyorsun?

Rüyada kulağınızın ağrıdığını görmek , kötü ya da rahatsız edici bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada kulağınızın koptuğunu ya da kesildiğini görmek, başkalarının size söylediklerini duymaktan bıktığınıza işarettir. Başkasının kulağı kesilmişse, bu fikirlerinizi kendinize saklamanız gerektiğini gösterir. Veya başkaları hakkında konuşmayı bırakmanız gerektiğini.

Rüyada kulağınızın çekildiğini görmek, fikir ayrılıklarına ve anlaşmazlıklara işaret eder. Başkasının kulağını çekiyorsanız, bu, fikirlerinizi başkalarına zorlama eğiliminiz olduğunu gösterir.

Rüyada kulaklarının kızardığını görmek, utancı ya da suçluluğu sembolize eder.

Rüyada birinin kulağına fısıldadığını görmek, bir şeye daha fazla dikkat etmeniz ya da birini daha dikkatli dinlemeniz gerektiğini gösterir. Alternatif olarak, insanların arkanızdan konuştuğuna dair güvensizliklerinizi ve endişelerinizi temsil eder. 

Rüyada kulağınızdan böcek çıktığını görmek, duymamanız gereken bir şeye kulak misafiri olduğunuzu gösterir. Alternatif olarak, kulağınızdaki böcekler söylentileri temsil eder.   

dirsekler

Rüyada kendi dirseğini görmek , kendinize yer açmanız gerektiğine işarettir. Rüyanız, incelenmekten korktuğunuz için kendi alanınızı yaratma konusunda tereddüt ya da korku ifade eder. Alternatif olarak, rüya, bazı görevlere daha fazla "dirsek yağı" koyma ihtiyacınıza yönelik bir kelime oyunu olur.

Rüyada dirseğinizin yaralandığını görmek, bazı uyanıklık durumlarında işlev görememenizi gösterir. Aynı zamanda bazı cinsel kaygılara da işaret eder. Sağ dirsek ahlaki ve etik konularla ilgilidir, sol dirsek ise pasifliği ve gelişmemiş özelliklerinizi temsil eder.   

bağırsaklar

Kendinizin ya da bir başkasının bağırsaklarını görmek, umutsuzluğu ve umutsuzluğu temsil eder. Rüya aynı zamanda doğru yolda olduğunuzu ima eden "izde" bir metafor olur.    DreamMoods.com tarafından anlamlar

Rüyada birinin bağırsaklarını söktüğünüzü görmek, kendi çıkarlarınızı ve kazancınızı artırmak için kendi zalim niyetinizi ifade eder.

Bir hayvanın iç organlarını görmek, rakiplerinize karşı yenilgiyi ifade eder.  

* Lütfen Bağırsaklara bakınız .

Gözler

Rüyada kendi gözünü görmek aydınlanmaya, bilgiye, idrake, anlayışa ve entelektüel farkındalığa gösterir. Bilinçsiz düşünceler yüzeye geliyor olur. Sağ göz güneşi temsil ederken, sol göz ayın simgesidir. "Ben" ya da benlik üzerine bir kelime oyunu da olur. Gözlerinizin kafanızın içinde döndüğünü hayal ettiyseniz ve artık kafanızın içini görebiliyorsanız, içgörü ve farkında olmanız gereken bir şeyi sembolize eder. Bu rüya tam anlamıyla size kendi içinize bakmanız gerektiğini söylüyor olur. Sezgilerinize ve içgüdülerinize güvenin.

Gözünüzde bir şey olduğunu rüyada görmek, yolunuzdaki engelleri temsil eder. Alternatif olarak, eleştirel görüşünüzü ve diğerlerinde kusurları nasıl görme eğiliminde olduğunuzu temsil eder.

Bir gözünüz olduğunu rüyada görmek, başka bir bakış açısını kabul etmeyi reddettiğinizi gösterir. Düşünme biçimlerinizde tek taraflı olduğunuzu gösterir.

Rüyada üçüncü bir gözünüz olduğunu görmek, içsel görüş, içgörü, içgüdü ya da henüz kullanmadığınız bazı psişik yetenekleri sembolize eder. Başkalarının göremediğini görebilirsin. Ya da kendi içinize bakmaya başlamanız ve içgüdülerinize güvenmeniz gerekir.

Rüyada gözlerinin yaralandığını ya da kapalı olduğunu görmek, bir şey hakkındaki gerçeği görmeyi reddetmenizi ya da yakınlıktan kaçınmanızı gösterir. Acı, acı ya da sempati duygularını ifade ediyor olursunuz. Rüyada birinin gözünü oyduğunu görmek, onun sizinle ilgili gerçeği görebileceğine dair korkularınızı temsil eder.

Rüyada şaşı görmek, bazı durumlarla ilgili olarak doğru göremediğiniz anlamına gelir. Gerçeklerinizi karıştırıyor olursunuz.  

Rüyada başka birinin gözlerini fark etmek, o kişiyle duygusal ya da yakın bir bağlantıya işaret eder. Aynı zamanda karşılıklı bir anlayış anlamına gelir.  

**İşlemdeki Anlamı Görün: " Kırmızı Gözler "

Kaşlar

Rüyada kaş fark etmek, şaşkınlık, inanmama, şaşkınlık ya da şüphe ifadelerine işaret eder. Ayrıca endişe ya da onaylanmadığını da gösterir.

Rüyada kaşınızın olmadığını görmek, duygulardan yoksun olduğunuzu gösterir. Kendinizi yeterince ifade etmiyorsunuz.

Rüyada tek kaşınızın olduğunu görmek, fiziksel görünümünüz hakkında kendinizi güvensiz hissettiğinizi gösterir. Alternatif olarak rüya, duygularınızı yeterince ifade etmediğinizi gösterir. Belki de duygularının çoğunu içeride tutuyorsun. Saklamaya çalıştığınız bir şey var.   

kirpikler

Rüyada kirpiklerin çıktığını görmek, sağlık ve kısmetin sizinle olacağına işarettir.   

Yüz

Rüyada kendi yüzünü görmek , gerçek benliğinizin aksine dünyaya gösterdiğiniz kişiliği temsil eder. Sorunlarla nasıl yüzleştiğinize ve yaşamınızdaki sorunlarla nasıl başa çıktığınıza atıfta bulunabilir. 

Yüzünüzün kusurlu ya da sivilceli olduğunu rüyada görmek, patlayan duyguları sembolize eder. Kişiliğinize ya da itibarınıza yönelik bir saldırıya maruz kalabilirsiniz.  Halk bilimine göre, yüzünüzün şiştiğini gördüyseniz, finansal durumunuzda bir iyileşme göreceğiniz anlamına gelir. 

Rüyada sizin ya da birinin iki yüzü olduğunu ya da yüzlerin bir kişiden diğerine hızla değiştiğini görmek, güvenilmezliğe işaret eder. Siz ya da hayatınızdaki biri "iki yüzlü" davranıyorsunuz.

Yüzünüzü yıkadığınızı rüyada görmek, bir konuda açıklama yapmanız gerektiğini gösterir. 

Bulanık bir yüz rüyada görmek, bu kişinin gerçekte kim olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmadığı anlamına gelir. Bilinçaltınız size bu kişiye güvenmemenizi söylüyor. Aldatılıyor olursunuz.   

Ayak

Rüyada kendi ayaklarınızı görmek, temelinizi, istikrarınızı ve anlayış duygunuzu sembolize eder. Daha pratik ve mantıklı olmanız gerektiğini gösterir. Her iki ayağınızı da yerde tutun. Alternatif olarak, ayaklar hareketliliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü temsil eder. Belki de doğru yönde bir adım attınız ve hedeflerinizi ya da bir sonraki adımınızı düşünüyorsunuz. Ayağın tabanı, bir kişinin ya da durumun "taban" ya da yalnızca desteği gibi olma ya da hissetmenin bir oyunu olur. "Ayağını ağzına sokma" kelimesini de düşünün.

Ayaklarınızı yıkadığınızı görmek, başkalarının sizden kolaylıkla faydalanabileceğine işarettir. Hristiyanlar için ayaklarınızı yıkamak, bağışlamayı ve şefkati sembolize eder. Birisi ayaklarınızı öpüyorsa, alçakgönüllülüğü, alçakgönüllülüğü ya da bağlılığı sembolize eder.

Ayaklarınızın koktuğunu görmek, bir sonraki adımınız konusunda dikkatli olmanız gerektiğine işarettir. Rüyada birinin ayağını kokladığını görmek, birisinin attığınız adımlara dikkat ettiği anlamına gelir. Rüyada başkasının ayağını koklamak , hayatta kendi yolunuzu çizmek yerine başkasının yolunu takip ettiğinize işarettir. Ayak kokusu kavramı, rüyanın içeriğine bağlı olarak, ayak öpmekle aynı yorumu taşıyabilir.

Rüyada sadece ayakların kovalandığını görmek , nereye gideceğinize ya da hedeflerinize başkalarının karar vermesine izin verdiğinize işarettir. Kendi yaşamınızın yönü üzerinde kontrolünüz yok.   

parmaklar

Rüyada parmak görmek, fiziksel ve zihinsel beceriyi sembolize eder. Manipülasyon, eylem ve sözsüz iletişimi gösterirler. Parmaklarınızın düştüğünü hayal ediyorsanız, bir durumun size hükmetmesine ya da nasıl davranacağınızı dikte etmesine izin verdiğinizi gösterir. Kelimenin tam anlamıyla hayata olan hakimiyetinizi kaybediyor olursunuz. Parmağınızı çaprazladığınızı rüyada görmek, iyimserliği, başarıyı, şansı ve umudu sembolize eder.

Parmaklarınızın yaralandığını ya da koptuğunu rüyada görmek, zorlu bir görevi yerine getirme ya da uyanık olduğunuz bir durumda gerçekleştirme becerinizle ilgili endişelerinizi ifade edin.

Sizi işaret eden bir parmağı rüyada görmek, kendini suçlama ya da suçluluk anlamına gelir. Belki bir şey yaptın ve ifşa olmaktan korkuyorsun.

Rüyada serçe parmağınızı görmek, zihinsel gücü, zekayı, hafızayı ve iletişimin gücünü temsil eder.

Rüyada işaret parmağınızı görmek, otorite, yön, yargı anlamına gelir. Rüyanız bir noktaya değinmeye çalışıyor olur.

Orta parmağınızı rüyada görmek, sağduyu, pratiklik, dikkat, sorumluluk ve sıkı çalışmayı ifade eder. Alternatif olarak, orta parmak, fallusu ya da bir tür hakareti sembolize eder.

Rüyada yüzük parmağı görmek başarıyı, popülerliği ve yaratıcılığı temsil eder, ayrıca evlilik, birlik, taahhütler ve kalp sorunları ile de ilişkisi vardır. 15. yüzyılda İngiltere'de doktorların hazırladıkları ilaçları karıştırıp tattıkları yüzük parmağıydı ve bu nedenle yüzük parmağı iyileşmenin ya da iyileşme ihtiyacının simgesi olur.   

tırnaklar

Rüyada tırnaklarınızı fark etmek , savunmanızın arttığına işarettir. Rüyanıza ek bir anlam kazandırmak için tırnakların uzunluğunu, rengini (varsa), durumunu ve tırnakların temizliğini düşünün. Tırnaklarınızın uzun olduğunu hayal ediyorsanız, tembelliğinize işarettir. Eylem yapmıyorsunuz.

Tırnaklarınızın kırıldığını görmek, bazı durumlardan kaçınmaya çalıştığınıza ya da bir sorumluluktan kurtulmaya çalıştığınıza işarettir.

Tırnaklarınızı cilaladığınızı rüyada görmek, ihtişamı temsil eder.

Tırnaklarınızı çiğnediğinizi rüyada görmek, bir problemin üstesinden gelinemeyecek kadar zor olduğunu gösterir. Uyanık hayatınızdaki bir durumu nasıl çözeceğinizden emin değilsiniz.  

Tırnaklarınızın hızla uzadığını görmek, birisine ulaşma arzunuza işarettir. Kendinizin bir parçasını başkalarına da yayabilmek istiyorsunuz.

Rüyada bir erkeğin kırmızı tırnaklarının uzun olduğunu görmek, onun hassasiyeti ve duyguları ile çok iç içe olduğunu gösterir. Ayrıca cinsellik ve duygusallık sorunlarıyla da ilgili olur.

Bir çiviyi kırdığınızı ya da kırdığınızı rüyada görmek, durup eylemlerinizi düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Tırnaklarınızı kesiyor ya da kesiyorsanız, o zaman bir şeyi geri tutuyorsunuz demektir. Tamamen dürüst değilsin.   

Alın

Rüyada pürüzsüz alın görmek , adaletli ve sağduyulu olduğunuza işarettir. Aynı zamanda entelektüel kapasitenizin bir göstergesidir.

Rüyada alnı kırışmış görmek, endişe ve yükleri sembolize eder. Derin düşünceler içinde olursunuz.

Rüyada çocuğunun alnını hissettiğini görmek, samimi övgülere işarettir. 

Alnınızı çarptığınızı ya da yaraladığınızı rüyada görmek, yanlış bir karar verdiğiniz anlamına gelir. Ayrıca yaptığın bir şeyden pişmanlık duyduğunu da gösterir.  

Safra kesesi

Rüyada safra kesesi görmek, negatif enerjiden kurtulmanız gerektiğini gösterir. Büyümek için suçluluk duygusundan ve ya acından kurtulman gerekir.   

cinsel organlar

Rüyada cinsel organını görmek, cinselliğe/cinselliğe yönelik duygularınızı ve erkeklik/kadınlığa yönelik tutumlarınızı temsil eder. Aynı zamanda bağlılık ve zevk konularıyla da ilgilidir.   

*Lütfen ayrıca Penis ve Vajina'ya bakınız .

El

Rüyada el görmek, etrafınızdakilerle olan ilişkilerinizi ve dünyayla nasıl bağlantı kurduğunuzu temsil eder. Eller bir iletişim biçimi olarak hizmet eder ve jestlere bağlı olarak otoriteyi, nefreti, korumayı, adaleti vb. temsil eder. Belki birine yardım eli uzatmanız gerekir. Bir başkası size yardım eli uzatıyorsa, bu sizin yardıma ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Yardım istemekten ya da zaman zaman başkalarına bağımlı olmaktan korkmayın. Ayrıca, sol el zarafetinizi ve dişil, alıcı niteliklerinizi sembolize ederken, sağ el eril ve aktif nitelikleri sembolize eder. Sağ el aynı zamanda bir karar ya da "doğru" bir şey için bir kelime oyunu olur. Ellerinizin ayrıldığını ya da bedensiz eller gördüğünüzü hayal ediyorsanız, bakış açınızı anlamadığınızı gösterir. Anlaşılmıyorsun. Rüya aynı zamanda yalnızlık duygularını da sembolize eder.

Rüyada birisiyle el ele tutuştuğunuzu görmek, o kişiyle olan sevgi, şefkat ve bağınızı temsil eder. Rüyanız aynı zamanda onunla teması kaybetme ve ya uzaklaşmakta olduğunuz endişelerini de yansıtıyor olur. 

Rüyada elinizin yaralandığını görmek, egonuza yönelik bir saldırıya işarettir.

Ellerinizin kenetlenmiş ya da kapalı olduğunu rüyada görmek, birlik, bütünlük, kabul ya da anlaşma anlamına gelir. Daha olumsuz bir notta, yakın görüşlü, uzlaşmaz ya da yardım etmeye isteksiz olduğunuzu gösterir.

Alışılmadık derecede büyük ellere sahip olduğunuzu rüyada görmek, hedeflerinize ulaşmadaki başarınızı gösterir. 

Ellerinizin kıllı ya da pürüzlü olduğunu rüyada görmek, başkalarıyla ilişkilerde nezaket eksikliğiniz anlamına gelir. Fazla küstah ve aşındırıcı olursunuz.

Elinizde kan görmek, bir tür suçluluk yaşadığınızı gösterir. 

Ellerinizi yıkadığınızı rüyada görmek, üzerinde çalışmanız gereken endişe verici bir sorunu temsil eder. Alternatif olarak, inkar ettiğinizi ya da bazı konularda artık sorumluluk almadığınızı gösterir. Kendinizi salıveriyorsunuz ve sisteminizden bir şeyler çıkarıyorsunuz. 

Rüyada elinizin kaşındığını görmek parayla ilgili sorunlara işaret eder. Sol elin kaşınması paranın alındığını gösterir. Sağ el ya da iki el kaşınıyorsa, verilen ya da kaybedilen para anlamına gelir.  

Kafa

Rüyada kafa görmek bilgelik, akıl, anlayış ve akılcılığa gösterir. Ayrıca başarılarınızı, kendi imajınızı ve dünya algınızı temsil eder. Rüya ayrıca bazı durumlarda "ileride" olduğunuzu ya da ilerlemeniz gerektiğini belirtmek için bir metafor olur. 

Rüyada birinin kafanı koparmaya çalıştığını görmek, bir durumu ve ya sorunu net göremediğinizi gösterir. Belki de gerçeği görmeyi reddediyorsun. Bunu yaparken hissedebileceğiniz acı ve rahatsızlığa rağmen durumla ya da kişiyle yüzleşmelisiniz. 

Rüyada iki başınızın olduğunu görmek, yardım istemeyi ve yardım kabul etmeyi öğrenmeniz gerektiğine işarettir. "İki kafa bir kafadan iyidir" metaforunu düşünün. Her şeyi kendiniz yapmaya çalışmayın.   

Başınızın özellikle ağır olduğunu ya da sizi ağırlaştırdığını görmek, bazı durumları fazla düşündüğünüz ya da aşırı analiz ettiğiniz anlamına gelir. Sonuç olarak ilerleyemiyorsunuz.   

Kalp

Kalbinizi rüyada görmek, hakikat, cesaret, aşk ve romantizm anlamına gelir. Şu anda duygularınızla nasıl başa çıktığınızı ve duygularınızı ifade ettiğinizi temsil eder. Ayrıca, devam etmeden önce bir durumun özüne inmeniz gerekebileceğini ima eden "meselenin özü" ifadesini de göz önünde bulundurun. 

Rüyada kanatlı kalp görmek, sevginin gücüne ve herkese nüfuz etme kabiliyetine işarettir.

Kalbinizin kanadığını ya da ağrıdığını görmek, çaresizliği, çaresizliği, aşırı üzüntüyü ve sempatiyi temsil eder. Hayatınızdaki bazı durumlarda destek ya da sevgiden yoksunsunuz.

Rüyada kalp nakli ya da kalp ameliyatı geçirdiğinizi görmek, kişisel ilişkinizde büyük bir değişiklik olduğunu gösterir. Belki de bir geri tepme ilişkisine dahilsiniz.

Rüyada insan kalbi yediğinizi görmek, bazı duygusal sorunları işlemeye ve anlamaya çalıştığınızı ima eder. Ayrıca duygusal bir boşluğu doldurmaya çalışıyor olursunuz.

Rüyada kırmızı kağıt kalp görmek ya da tutmak, zayıf noktalarınızı temsil eder. Duygularını açığa çıkarıyorsun. Alternatif olarak, kırmızı kağıt kalp, masum bir kalbin simgesidir.   

bağırsaklar

Rüyada bağırsak görmek , merhamete işarettir. Görüntü, hayatın büküm ve dönüşlerine benzer. Rüya ayrıca cesaret ve cesaretiniz için bir metafor olur.  

Çene

Rüyada hayvanın çenesini görmek bir yanlış anlaşılmaya işarettir. Aynı zamanda bir şeylere acele ettiğiniz anlamına da gelebilir. Alternatif olarak, rüya birisinin ya da bir durumun zamanınızı, enerjinizi ya da kendinizin bir yönünü büyük ölçüde ısırdığını gösterir.

Rüyada kendi çenenizi görmek, inatçılığınızı, kararlılığınızı ve güçlülüğünüzü temsil eder. Bazı durumlarda daha fazla irade ve metanet sahibi olmanız gerekebilir. Çenelerinizin gergin olduğunu görmek, ifade edilmemiş öfkeleri ve geri tuttuğunuz diğer güçlü duyguları gösterir.

Çenenizi kırdığınızı ya da yerinden çıktığınızı görmek, kendi inanç ve ilkelerinizden ödün verdiğinizi gösterir.    

böbrekler

Rüyada böbrek görmek, temizlik ihtiyacını temsil eder.  

Diz

Rüyada dizlerinizi görmek, aldığınız desteğin seviyesini simgelemektedir. Çok duygusal hissediyorsun. Yetersizlik duyguları ve güç/kontrol sorunları da devreye girer. Belki de kaldırabileceğinizden fazlasını üstleniyorsunuz. 

bacaklar

Rüyada bacak görmek , ayağa kalkıp tekrar kontrolü ele almak için kendinize olan güveninizi yeniden kazandığınıza işarettir. Aynı zamanda ilerleme ve yaşamda gezinme yeteneğinizi de ifade eder. Bacaklarınız zayıfsa, duygusal olarak savunmasız hissediyor olursunuz. Bacak bacak üstüne attığınızı hayal ettiyseniz, bu, savunmacılığa ya da yakın görüşlü tavrınıza işaret eder.

Rüyada başkasının bacaklarını görmek, o kişiye olan hayranlığınızı ifade eder. Bu kişinin bir şeyler yaptığı bazı yolları benimsemeniz gerekir.

Bacağınızın yaralandığını ya da sakatlandığını rüyada görmek, hayatınızdaki denge, özerklik ya da bağımsızlık eksikliğine işaret eder. Kendiniz için ayağa kalkamayabilir ya da isteksiz olursunuz. Belki de cesaretiniz yok ve karşı çıkmayı reddediyorsunuz. 

Bir kadınsanız ve bacaklarınızın kıllı olduğunu hayal ediyorsanız, fazla otoriter olduğunuzu gösterir. Bir ilişkide aşırı kontrolcü olursunuz. Kıllı bacaklarınızı örtmeye çalışıyorsanız, bu sizin pasif agresif doğanıza işaret ediyor.

Rüyada bir bacağınızın diğerinden daha kısa olduğunu görmek, hayatınızın bazı yönlerinde bir dengesizlik olduğunu gösterir. Dikkat edilmesi gereken diğer önemli yönleri görmezden gelirken, bir şeye daha fazla vurgu ve ağırlık veriyorsunuz.

Rüyada üç ya da daha fazla bacağınızın olduğunu görmek, çok fazla proje üstlendiğiniz anlamına gelir. Başa çıkabileceğiniz daha fazla şey üstleniyorsunuz. Bu projelerden bazıları ters tepebilir. 

Rüyada sopa ya da tahta bacağa sahip olduğunuzu görmek, bir zamanlar kaotik ya da telaşlı olan hayatınızda dengenin yeniden kurulduğuna işarettir. Başkalarının yardımı ve desteğiyle tekrar ayağa kalkabilirsiniz. Alternatif olarak, rüya size yavaşlamanızı söylüyor olur. 

** İşlemdeki Anlamı Görün: " Yaralı Bacak " TOP   

ips

Rüyada dudak görmek, şehvet, seks, aşk ve romantizme, özellikle de sarkıksa gösterir. Aynı zamanda tanıdık “dudaklarımı oku” ifadesinde olduğu gibi bir iletişim aracı olarak görülürler.     

Dudaklarınızın mavi olduğunu rüyada görmek, kan dolaşımınız ile ilgili olası sorunlara ve hatta ölüme işaret eder.

Sizin ya da birinin siyah dudakları olduğunu rüyada görmek, belirli bir durum hakkında bir şey söylemeyi reddettiğinizi gösterir. Tamamen sessiz kalıyorsunuz.    

iver

Rüyada sizin ya da bir başkasının karaciğerini görmek, fiziksel bir rahatsızlığın olabileceğine işaret eder. Rüya, alkol tüketiminizi azaltmanız gerektiği konusunda uyarır. Fiziksel sağlığınızı yeniden değerlendirmeniz ve hatta belki bir doktora fizik muayene yaptırmanız gerekir. Alternatif olarak, hayatınızdaki birinin kalbinizde en iyi ilginize sahip olmadığını gösterir. küçümsüyorsun.    

ungs

Rüyada akciğer görmek, içgörü, yaratıcılık ve ilhamı simgeler. Alternatif olarak, akciğerler stresli bir duruma işaret edebilir ve boğulduğunuzu hissettiğiniz bir ilişkiye/duruma işaret eder. Derin bir nefes almanız ve meydan okumayla yüzleşmeniz gerekiyor.    

Ağız

Rüyada ağız görmek , kendinizi ifade etme ihtiyacınıza ya da sizi rahatsız eden bir konu hakkında konuşma ihtiyacınıza işarettir.  Alternatif olarak, rüya çok fazla şey söylediğinizi ve çenenizi kapalı tutmanız gerektiğini gösterir.  

Özellikle ağzınızın kuruduğunu görmek, kelimelerin bittiğine işarettir. Duygularınızı ifade etmekte sorun yaşıyorsunuz. Alternatif olarak rüya, gerçekten susadığınızın fiziksel bir gerçekliği olur.

Rüyada sizin ya da birinin ağzınızı kapattığını görmek, kendinizi tam olarak ifade etmenizin engellendiği anlamına gelir. Ayrıca çok konuştuğunuzu ve ne zaman susmanız gerektiğini bilmeniz gerektiğini gösterir. Birinin ağzını kapatıyorsanız, ifşa olma korkusu anlamına gelir. Ya da belki bazı gerçekleri duymaktan korkuyorsun.

Ağzınız doluyken konuştuğunuzu görmek, kendinizi etkili bir şekilde ifade edemediğinizi gösterir. Ağzınızın içindekiler, işlemeye ya da sindirmeye çalıştığınız bir şeyin metaforudur.

Rüyada ağzınızı açamadığınızı görmek, bazı haberler karşısında suskun kaldığınızı gösterir. Alternatif olarak rüya saklamanız gereken bir sır anlamına gelir. Rüyada ağzınızı açamamanız da REM felcinin bir çeşididir ve bir durumda çaresiz hissetmeye işaret eder. Ne kadar çabalarsan çabala, yapamazsın. Ağzınızı kapatamadığınızı hayal ediyorsanız, artık içeride tutamayacağınız ve ifade etmeniz gereken bir şey olduğu anlamına gelir.

Rüyada birinin ağzına vurduğunu görmek, öfkenizi ve diğer olumsuz duygularınızı ifade etmenizin engellendiğine işarettir. Birileri de size kendi görüşlerini ve inançlarını dayatıyor. Uyandığınızda gerçekten ağzınızda ağrı hissediyorsanız, "ağrı" rüyanız sırasında çenenizin gerilmesinin bir sonucu olur.

Ağzınızın etrafında kan olduğunu rüyada görmek, sözlerinizin sonuçlarını temsil eder. Ayrıca söylediğin bir şey yüzünden suçluluk duyuyor olabilirsin.  

Kas

Rüyada kas görmek güç ve kuvvete gösterir. Bu nitelikleri geliştirmeniz ve daha güçlü ve kendinden emin bir insan olmanız gerekir.    

Göbek

Rüyada göbek deliğini görmek, varlığınızı ve benliğinizi temsil eder. Rüya, merkezinizi ve orta yolunuzu bulmanız gerektiğini gösterir. Alternatif olarak, göbeğinizi rüyada görmek, annelerine olan bağı ifade eder.

Rüyada senin ya da birinin göbek deliğine piercing taktığını görmek, annenle olan derin bağını gösterir. Belki de rüya size annenizle yeniden bağlantı kurmanızı ya da annelik içgüdülerinizle temas halinde olmanız gerektiğini söylüyor.   

Boyun

Rüyada boyun görmek zihin/zihin ile beden/fizik arasındaki ilişkiye işarettir. İrade gücünü, kendini kısıtlamayı ve duygularınızı kontrol etme ve kontrol altında tutma ihtiyacınızı temsil eder. Bir duruma karşı bir uyarı görevi gören tanıdık "boynunuzu dışarı çıkarma" ifadesini düşünün.

Boynunuzun yaralandığını ya da ağrıdığını rüyada görmek, kalbiniz ve zihniniz arasında bir ayrılığa işaret eder. Nasıl hissettiğiniz ve ne düşündüğünüz arasında tam anlamıyla bir kopukluk var. Çelişki hissediyorsun. Alternatif olarak rüya, kelimenin tam anlamıyla boyun ağrısı olan bir şeyi ya da birini temsil eder.

Boynunuzun kalınlaştığını ya da şiştiğini hayal ettiyseniz, bu sizin çabuk sinirlenmenizi temsil eder.   ÜST .

meme uçları

Rüyada meme ucu görmek, bazı çocuksu ihtiyaçlarla ilgilidir. Bir bağımlılık durumuna geri dönüyorsunuz. 

Rüyada meme uçlarından irin sıktığını görmek, ilişkilerle ilgili olumsuz duygulara işarettir. Kendinizi cinsel olarak yetersiz hissediyorsunuz.

Rüyada meme uçlarının olmadığını ya da kaybolduğunu görmek, cinsel isteksizliğinize işaret eder.

Göğüs uçlarınızın yaralandığını ya da yaralandığını görmek, kendinizi istenmeyen ya da kadınsı hissetmediğinizi gösterir. 

Rüyada meme uçlarının uzadığını ve sarktığını görmek, başkalarına çok fazla şey teklif ettiğinizi ya da verdiğinizi gösterir. Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koyma eğilimindesin.    ÜST .

Burun

Rüyada kendi burnunuzu görmek, üstlenmeyi seçtiğiniz her türlü çabayı gerçekleştirmek için bilinçli bir çabayı ifade eder. Burun enerjiyi, sezgiyi ve bilgeliği temsil eder. Rüya, elinizdeki bir durum hakkında daha fazla bilgi edinme ihtiyacınızı önerebilir. Alternatif olarak burun, meraklı olmak gibi merakı sembolize eder. Belki de sizi ilgilendirmeyen durumlara ve şeylere müdahale ediyorsunuz. Burnunuzun büyüdüğünü hayal ediyorsanız, sizin ya da birinin yalan söylediğini ve dürüst olmadığını gösterir. 

Rüyada burnunda kıl çıktığını görmek, güçlü iradeye ve sağlam karaktere gösterir.

Burnunuzdan bir böcek ya da böceğin çıktığını rüyada görmek, "böcek" yapacak kadar meraklı olduğunuzu ve başkalarını rahatsız ettiğinizi gösterir. İnsanların işinden ne zaman çıkacağınızı ve onların mahremiyetine saygı duyacağınızı öğrenmelisiniz.

Rüyada burnunuzun kanadığını görmek, karakterinizin saldırı altında olduğu anlamına gelir. Burnunuz tıkalıysa, kendinizi özgürce ve tam olarak ifade edemediğinizi gösterir.    

Leğen kemiği

Rüyada pelvis görmek, cinsel sorunlara ve erkeklik ve kadınlık duygunuza işarettir. Yaratıcılık ve kendini ifade etme sorunlarıyla uğraşıyor olursunuz.    

Penis

Rüyada penis görmek, cinsel enerjiye, güce ve doğurganlığa gösterir. Son derece büyük bir penis görmek, cinsel dürtünüz ve libidonuz hakkında şüpheler ve endişeler gösterir.   

Rüyada penisinin düştüğünü ya da koptuğunu görmek, güç kaybı anlamına gelir. Kimliğinizin önemli bir parçasını kaybettiğinizi hissediyorsunuz. Rüyada penisinizin ayrılabilir olduğunu görmek, uyanık olduğunuz hayatın taleplerinden geçici olarak kaçma arzunuza işaret eder.  

Rüyada bir aile üyesinin penisini görmek, kaçınmaya ya da gözden kaçırmaya çalıştığınız garip bir duruma işaret eder.  

Kaburga

Rüyada kaburga kemiği görmek, kendinizi kalp kırıklıklarından koruduğunuza işarettir. İncil anlamında, kaburga eşinizin simgesidir.  

omuzlar

Rüyada omuz görmek güç, sorumluluk ve yükleri sembolize eder. Belki de taşıyamayacağınız kadar çok sorumluluğunuz olduğunu ve yaşamınızdaki koşullar tarafından aşırı yüklendiğini hissediyorsunuz. Alternatif olarak, omuzlar başkalarını destekleme ve besleme yeteneğinizi temsil eder.   

iskelet

Rüyada iskelet görmek, tam olarak gelişmemiş bir şeye işaret eder. Hala bir durum ya da projenin planlama aşamasında olursunuz. Alternatif olarak, bir iskelet ölümü, dönüşümü ya da şiddetli değişiklikleri sembolize eder. Bir iskelet ayrıca, bazı maddelerin temeline inmeniz gerektiğini gösterir. Veya rüya, dolabınızdaki iskeletler için bir metafor olur. Saklayacak bir şeyin mi var?

Birini iskelet olarak görmek, onlarla olan ilişkinin çoktan bittiğine işarettir.    

Deri

Rüyada teninizi görmek, iç benliğinizin korunmasını ya da kalkanını temsil eder. Fiziksel bir sınır ve başkalarının size ne kadar yaklaşmasına izin verdiğiniz olarak hizmet eder. Alternatif olarak, yüzeysel ya da sığ olduğunuzu gösterir.

Cildinizin kızarıklık ya da başka bir cilt deformasyonu ile kaplı olduğunu görmek, sert bir gerçekle yüzleşmekten korktuğunuza işarettir. Bu aynı zamanda aceleci bir karar verdiğinizi gösteren bir kelime oyunu da olur.   

Kafatası

Rüyada kafatası görmek, tehlikeyi ve ölümü sembolize eder. Alternatif olarak, zihnin sırlarını ifade eder.   

Karın

Rüyada kendi midenizi görmek, hayatınızda yeni değişikliklerin başlangıcına işarettir. Rüya, bu değişiklikleri kabul etmede yaşadığınız zorlukları vurgulayabilir. Aynı zamanda, belirli bir duruma, ilişkiye ya da kişiye artık tahammül edemediğinizi ya da katlanamadığınızı, bir şeyi "midede" tutabilmenin göstergesidir. Alternatif olarak, mide genellikle duyguların merkezi olarak görülür. Bu nedenle rüya, duygularınızı nasıl işlediğiniz ya da ele aldığınızla ilgili olur.

Rüyada birinin karnını görmek ya da karnına dokunmak , bu kişinin size ulaşmaya çalıştığını gösterir. Sizinle duygusal düzeyde bağlantı kurmaya çalışıyor.

Midenize yapışmış çubuklar olduğunu rüyada görmek, bağırsaklarınıza yapışmak için yapılan bir kelime oyunudur. Çubukları çıkarırsanız, içgüdülerinize karşı gidiyorsunuz demektir.   

Dişler

Rüyada çürük ya da çürük diş görmek, sağlığınızın ve/veya işinizin tehlikede olduğunu haber verir. Bazı yanlış ya da kötü sözler söylemiş olabilirsiniz ve bu sözler sizi rahatsız etmek için geri geliyor.

Rüyada dişlerinin döküldüğünü görmek başarısızlıklara ve kötü haberlere işarettir.

Dişlerinizi fırçaladığınızı görmek , servetinizi korumak için zorlu bir mücadeleye gireceğinize işarettir.    

Te sticles

Rüyada testis görmek ham enerjiyi, gücü, doğurganlığı ya da cinsel dürtüyü sembolize eder. Rüya, cinsel yeteneklerinizle ilgili endişeye işaret eder. Alternatif olarak, bazı görevleri başarmak için çok fazla sinire ihtiyacınız olacağını gösterir.    

Uyluk

Rüyada uyluk görmek, dayanıklılık ve dayanıklılığı sembolize eder. Bir şeyleri gerçekleştirme ve yapma yeteneğinizi ifade eder. Rüyada uyluğuna hayranlık duyuyorsan, maceracı ve cüretkar bir yapıya işaret eder. Ancak davranışlarınız konusunda dikkatli olmalısınız.   

Boğaz

Rüyada boğaz görmek, kendinizi ifade edebilme ve düşüncelerinizi/fikirlerinizi iletebilme yeteneğine gösterir.

Rüyada boğaz ağrınız olduğunu ya da boğaz probleminiz olduğunu görmek, gerçekten ne düşündüğünüzü söylemekte sorun yaşadığınızı gösterir. Nasıl hissettiğinizi söylemekte ve düşüncelerinizi aktarmakta güçlük çekiyorsunuz. Kendinizi ifade ettiğinizde tehdit altında hissedebilirsiniz. Alternatif olarak, rüyanız size gururunuzu yenmeniz gerektiğini söylüyor olur.

Rüyada güzel ve zarif bir boğaz görmek , mevkiinizde bir ilerlemeye işarettir. 

Ayak parmakları

Rüyada ayak parmaklarını görmek , ya zarafet ve duruşla ve ya yoksunlukla hayatta hareket etme ve yürüme şeklinizi temsil eder. Aynı zamanda hayattaki yolunuzu da ifade eder. Alternatif olarak, ayak parmakları hayatın küçük ayrıntılarını ve bunlarla nasıl başa çıktığınızı temsil eder. 

Ayak tırnaklarınızın büyüdüğünü rüyada görmek, belirli bir konudaki anlayışınızın genişlemesini sembolize eder. 

Bir ayak parmağınızı kaybettiğinizi ya da kazandığınızı görmek, bazı durumlarda ilerlemek için gereken kararlılık ve enerjiden yoksun olduğunuzu gösterir.

Parmağınızı incittiğinizi ya da üzerinde bir mısır ya da aşınma olduğunu rüyada görmek, bir pan ya da kararla ilerleme konusunda endişeli olduğunuz anlamına gelir.

Rüyada birinin ayak parmağınızı öptüğünü görmek, birinin ilerlemenizi güvence altına almaya ve yeniden onaylamaya çalıştığını gösterir. Sizi daha iyisini yapmak için motive ediyorlar.   

Dil

Rüyada kendi dilini görmek, söylediğiniz ve ifade ettiğiniz şeylere işaret eder. Ya çok fazla şey söylemiş olabilirsiniz ve ya kendinizi daha fazla ifade etmeniz gerekebilir. Rüyada dilinizin alışılmadık derecede uzun olduğunu görmek, doğru olmadığınızı ve bir konuda kendinize yalan söylediğinizi gösterir. Diliniz ağrıyorsa ya da olağandışı görünüyorsa, biri hakkında olumsuz konuştuğunuzu gösterir. Rüya ayrıca dilinizin bağlı olduğuna dair bir metafor olur. Bir duygu ya da düşünceyi sözlü olarak ifade etme ya da iletme konusunda gerginsiniz.

Rüyada dilinizin kıllı olduğunu ya da dilinizin üzerinde kıl olduğunu görmek, söyledikleriniz için pişman olduğunuza işarettir. Söylediğin bir şey ağzında garip bir tat bırakıyor olur.

Rüyada başkasının dilini kopardığını görmek, bu kişinin söylediği bir şeye aşırı derecede üzüldüğünüzü ancak öfkenizi tam olarak ifade edemediğinizi gösterir. Duygularınızı içeride tutmaya meyilli olduğunuz için, rüyalarınızda şiddetli bir şekilde ifade buluyorsunuz. 

Rüyada birinin sana dil çıkardığını görmek, bazı cinsel çağrışımları temsil eder. Dil bazen cinsellikle bağlantılıdır ve belki de fallik bir sembol olarak görülür. Alternatif olarak, rüya bir tür hakareti sembolize eder.   

Rüyada çatal dil görmek, bir konuda yalan söylediğinize ya da ikiyüzlü olduğunuza işarettir. Benzer şekilde, birinin çatallı bir dili olduğunu gördüyseniz, bu kişiye güvenemeyeceğinizi gösterir.   

Vajina

Kadın iseniz ve rüyanızda vajinanızı görüyorsanız, bu sizin kadınlığınıza ve/veya sekse karşı tutumunuza işaret eder. Alternatif olarak, vajinanızı rüyada görmekdoğurganlık, yaşam ve sıcaklık anlamına gelir. 

Rüyada başka bir kadının vajinasını görmek, cinsel ihtiyaçlarınızı ya da dürtülerinizi ifade eder. Ayrıca yeni bir proje ya da fikrin meyve vermeye başladığını da gösterir.  

damar

Damarınızı rüyada görmek, iftiradan korunduğunuza işarettir.

Damarlarınızın kanadığını görmek, büyük ve kaçınılmaz bir üzüntü yaşayacağınıza işarettir.

Damarlarınızın şiştiğini görmek, güven vermekte aceleci davrandığınıza işarettir.   

Rahim

Rüyada hala anne karnında olduğunuzu görmek, güvende ve tamamen bağımlı olduğunuz bir döneme geri döndüğünüzü gösterir. Günlük hayatınızın taleplerinden kaçmaya çalışıyor olursunuz. 

Rüyada rahim görmek, yaratılışı, doğumu, bereketi ve yeni doğumu sembolize eder.  

Bilek

Rüyada bileğinizi fark etmek, eğlence ve heyecanı aynı anda üretkenlikle birleştirme yeteneğinizi temsil eder. Başkalarının dikkatini çekebilir ve onları dahil edebilirsiniz.

Rüyada yaralı ya da bandajlı bir bilek görmek, verim kaybına işarettir. Dengesiz ya da tek taraflı bir ilişki içindesiniz. Özellikle bileklerinizin yaralandığını gördüyseniz, başkalarına yeterince ulaşmadığınız anlamına gelir. Alternatif olarak, rüya verdiğinizden daha fazlasını aldığınızı gösterir. 

Bileğinizi kestiğinizi rüyada görmek, kendinizi içine kapanık hissettiğiniz anlamına gelir. Başkalarından yardım almayı reddediyorsunuz.   

Post a Comment

Daha yeni Daha eski