Rüyada Yılan Görmek Bilimsel ve Dini Açıdan Ne Demektir?

 

Yılanları rüyanızda gördüğünüzde ne anlama geliyor?

Genel olarak, bir yılanla ilgili bir rüyanız varsa, sizi rahatsız eden ya da hayal kırıklığına uğratan bir konu hakkında size bir şeyler anlatıyor olur.

Bazı durumlarda, kendini sabote etmenin ve seni hayatının diğer alanlarından nasıl alıkoyduğunun bir işareti olur. Yılan ayrıca iyi bir şeyi temsil edebilir: yenilenme. Rüyada yılan görmek, kaçındığınız bir şeyin sembolü olur. Ayrıca durumun göründüğü gibi olmadığını ve yüzeyin altında keşfedilecek daha çok şey olduğunu da gösterir.

Yılanların bilge olduklarını düşünürsek, bize hayatta korku ve ya öfke gibi şeylerle nasıl başa çıkacağımızı gösterebilirler. Aynı şekilde, avlarını zehirledikleri biliniyorsa, bu rüya zehirli bir kişi ya da durum, hatta kıskançlık olsun, zehir anlamına gelebilir.

Yılanla ilgili rüyalar aslında oldukça yaygındır ve aslında en yaygın hayvan rüyası türleri arasındadır.

Aşağıda, anlamlarından tarihlerine ve farklı kültürlerdeki rollerine kadar yılan rüyalarının tüm yönlerine bir göz atacağız.

İçindekiler
 1. Yılanları hayal ettiğinizde ne anlama geliyor?
 2. Bir yılan rüyasında en sık görülen 8 sembol
 3. Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Yılan rüyanızı yorumlamak
 4. Rüyada yılan görmek aniden ortaya çıkarsa ne anlama gelir?
 5. Tarih boyunca olumsuz olarak görülen yılan rüyaları
 6. En yaygın 16 yılan rüyası türü
  • 1. Ya yılan derisini değiştiriyorsa?
  • 2. Rüyamda bana saldıran hatta beni öldüren bir yılana ne dersiniz?
  • 3. Sudaki bir yılan rüyasına ne dersiniz?
  • 4. Rüyamda bir yılan tarafından kovalanmak ne anlama gelir?
  • 5. Ama ya yılandan kaçıyor olsaydım?
  • 6. Bir evin içindeki yılan, dışarıdakine karşı: Bu ne anlama geliyor?
  • 7. Ya zehirli bir yılan hayal ederseniz?
  • 8. Ya bir yılan yemeyi hayal ettiyseniz?
  • 9. Ya yetişkin bir yılansa?
  • 10. Rüyada yılan saldırısına uğramak ne anlama gelir?
  • 11. Bir yılan ısırığı rüyası: Bu ne anlama geliyor?
  • 12. Rüyamda yılan tutmak ne anlama gelir?
  • 13. Arabada, yatağınızda ya da banyoda yılan: Bu ne anlama geliyor?
  • 14. Rüyamda yılanı öldürürsem ne anlama gelir?
  • 15. Yılanların vücudunuzun her yerinde sürünmesi ne anlama gelir?
  • 16. Birden çok yılan: Rüyamda iki ya da daha fazla yılan ne anlama gelir?
 7. Rüyada yılan görmek İncil'deki bir mercekten ne anlama gelir?
 8. Dünya çapında yılan rüyalar
 9. Rüyadaki yılan türü ne anlama gelir?
 10. Rüyada yılan rengi görmek
 11. Sonuç: yılanları rüyada görmekzengin bir sembolizm alanıdır
 12. Rüyalardaki yılanlar hakkında daha fazla okuma

Bir yılan rüyasında en sık görülen 8 sembol

Rüyada yılan görmenin bazı insanlar için, özellikle de yılanlarla ilgili çok travmatik deneyimler yaşayanlar için korkutucu olabileceğine şüphe yoktur. Ancak makalenin bu bölümü, bu kaygan rüya sembollerinin “anlamlarının” çok geniş olduğunu gösteriyor.

 1. Günaha : Yılan genellikle günahı ve ayartmayı temsil eden bir görüntü olarak görülür (özellikle birinin etrafına dolanmışsa).
 2. Bilgelik : Bazen rüyanızdaki yılan bilgeliği ya da şifayı temsil eder, ancak bu onların rengine ya da nasıl sunulduklarına bağlı olacaktır.
 3. Sembolizm aynı zamanda yeniden doğuş anlamına gelir - başka bir deyişle, anlamsızlık ya da ezici duygular nedeniyle hayatınızın yenilenmeye ihtiyacı var lakin nereye döneceğinizi bilmiyorsunuz.
 4. Yılanlar güç ya da cesaretin sembolleridir . Genellikle başları yukarıda, diğer hayvanlar gibi yere bakmadan tasvir edilirler.
 5. Yılan da ses çıkarmadan hareket eder, bu da saldırıdan önce uyarı olmadığı anlamına gelir; bu nitelikler bir miktar güven, güç ve çeviklik gösterir .
 6. Çoğu insan için yılanlar tehlikenin sembolüdür . Adımına dikkat etmek isteyebilirsin ve ya yılanın tuzağına doğru yürüyor olabilirsin. Yılan yüzyıllardır korkulan bir hayvandır ve rüyalarda da olumsuz çağrışımlar yapabilir. Arkadaşlarınızdan düşmanlarınıza kadar çevrenizde ve hayatınızın etrafında dönen kötü niyetli insanları temsil edebilir .
 7. Ancak bu, yılanlarla ilgili rüyaların her zaman kötü sonuçlanacağı anlamına gelmez - rüyanızda yılan görmek olumlu bir şeyi sembolize ettiğinde istisnalar vardır; gelen yenilenme mukavemeti ya da cesaret .
 8. Yılan yaşıyor ve hareket ediyorsa, yaşam tarzı değişikliği gibi bir dönüşümü sembolize edebilir . Onları öldürmek isteyecek kadar korkuyorsak (rüyamızda), bu , birinin bizi nasıl incittiğine karşı öfkemizi sembolize eder.

Bu makale, yılanlar hakkında rüya görmenin farklı yorumlarını ve sizin için ne anlama gelebileceğini keşfedecek!

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Yılan rüyanızı yorumlamak

Rüyada yılan görmek, hayatınızdaki değişimi ya da korkunç şeyleri gösterir. Gelecekteki yaşamınızda bazı değişiklikler yaşayacağınıza dair bir uyarı olur.

[caption id="attachment_550" align="alignnone" width="576"]Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir? Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir?[/caption]

İşte rüyada yılan görmenin ne anlama geldiğini öğrenmenin bazı yolları. Rüyanızı analiz edin ve rüya görürken tutumunuzu ve düşüncelerinizi, rüyada kimin olduğunu ve yılanın ne yaptığını düşünün.

Rüyada yılan görmek, birçok farklı duygu ve duyguyla el ele gider: güçsüzlük, korku, kıskançlık, başarıya karşı kızgınlık.

Rüyalar farklı insanlar için farklı şeyler ifade edebileceğinden, olağan anlamlar arasında kendi kişisel anlamınızı bulmanız gerekir.

Bu yılan rüyası açıklamalarına nasıl ulaştık? Rüya hakkında kitaplar yazan psikanalistler ve psikologlar tarafından verilen ortak yorumları inceledik; Bazıları, bir rüyada çok sayıda yılan görmenin değişimden korktuğunuza işaret edebileceğini söylüyor.

Rüyada yılan görmek aniden ortaya çıkarsa ne anlama gelir?

Ancak, daha önce hiç hayal etmemiş olmanıza rağmen, aniden yılanları hayal ederseniz ne anlama gelir? Bu kaygan sürüngenlerle ilgili rüyalar, yenilenmeden güç ya da cesarete kadar her şey anlamına gelebilir. Rüyada bir yılan görürseniz, rüyanızın içeriğine bir göz atmak en iyisidir.

Bir Rorschach lekesine çok benzer şekilde, bir yılan tüm iyi ve kötü yönleriyle hayatı temsil edebilir ve rüyalarınızdaki bir yılan, beyninizin sadece günün anılarını işlerken bir şeyleri anlamaya çalıştığı anlamına gelebilir.

Rüyadaki bir yılanın kötü haber olması gerekmez, tıpkı gerçek bir yılan ısırığının uyanık yaşamdaki gibi ölümcül olması gerekmez. Yılan ısırıkları iyileşir, rüyalar kaybolur ve yılan derisini değiştirdikçe, bilinçaltınız da bir günlük yaşamaya değer anıları ve travmaları döker.

Tarih boyunca olumsuz olarak görülen yılan rüyaları

Antik çağda yılanların, dönüşüm ve yenilenmeyi simgeleyen deri değiştirme yeteneklerinden dolayı sırların ve hazinelerin koruyucusu oldukları düşünülürdü.

Rüyada yılanın ne anlama geldiğine dair farklı kültürlere göre birçok yorum var lakin kesin olan bir şey var: Rüyada yılan gördüyseniz, bunun genellikle olumsuz bir anlamı vardır.

Ancak böyle bir rüyanın olumlu bir şeyi sembolize ettiği istisnalar vardır; rejenerasyon ya da güçten.

Kendi rüyalarınızı yorumlamadan önce bir uzmana danışmalısınız, çünkü bu rüyalar kendinize "zor zamanlardan geçiyorum" demekten daha çok işinize yarayabilir.

En yaygın 16 yılan rüyası türü

Aşağıda en yaygın görülen 16 yılan rüyası türüne bakıyoruz ve bunların sıklıkla ne anlama geldiğine biraz ışık tutmaya çalışıyoruz.

1. Ya yılan derisini değiştiriyorsa?

Rüyada bir yılan derisini dökmeye başlarsa, bu, ilerlemek için eski bir düşünce biçimini terk etme ihtiyacına işaret eder. Aynı zamanda eski bir hayatı attığınız ve yeni bir hayatı benimsediğiniz anlamına da gelebilir.

[caption id="attachment_551" align="alignnone" width="640"]Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir? Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir?[/caption]

Buradaki yılan yenilenmeyi temsil ediyor. Bu nedenle, insanlar rüyalarında yılan görmeye devam ettiklerinde, her iki tarafın da bir aşamadan diğerine yenilenebileceği anlamına gelir.

Bu, doğada, eski derisini atıp yenilerini çıkarabilen sürüngenlerde ya da sonbaharda yapraklarını kaybeden ve ilkbaharda tekrar büyümeden tekrar açan ağaçlarda da görülür. Bir yılan rüyası için bu yorum genellikle bir uyandırma çağrısına işaret eder: Hayatınızdaki bir kişi ya da durum, tekrarlayan yılan rüyanızla bağlantılıysa, yeniden doğuşun sembolü olabilecek herhangi bir anlama dikkat edin.

Örneğin yılan öldüyse korkmanıza gerek yok; belki de öldü çünkü ısırıldınız ve sonra yılanı öldürmenin (elbette rüya görürken) ilerlemenin tek yolu olduğuna karar verdiniz.

2. Rüyamda bana saldıran hatta beni öldüren bir yılana ne dersiniz?

Rüyada bir yılanın saldırdığını görmek, dikkat edilmesi gereken bir yönünüz olduğu anlamına gelebilir.

Avlarını öldürme şekillerinden karada ve suda kaç tane yılan bulunabileceğine kadar, bu ortak rüya hem içeriden hem de dışarıdan gelen tehlikeyi sembolize eder; düzgün bir şekilde ele alınmazsa içsel bir mücadele dışa vuracaktır.

Yılan rüyanızda sizi gerçekten öldüren bir yılanın yorumuna gelince, bunun birkaç farklı anlamı olur. Bir başkasının bir şekilde “sizi öldürdüğünü” ya da kendi kendine zarar verme davranışınızı sembolize eder.

3. Sudaki bir yılan rüyasına ne dersiniz?

Kadim deniz yılanı, bilinçaltımızın, kendi psişemizde ya da herhangi bir karanlık derinlikte gizlenen bilinmeyen güçlerin güçlü bir sembolüdür.

Deniz yılanı ayrıca sezgiyi, içgüdüyü ve avına çok daha yakın olma yeteneğini sembolize eder.

Sudaki yılan rüyalarında, bu yaygın rüya tehlikeyi sembolize eder ve muhtemelen yüzeye çıkmakta olan bilinmeyen ve tehlikeli dürtülere ya da içgüdüsel bir su korkusuna işaret eder.

4. Rüyamda bir yılan tarafından kovalanmak ne anlama gelir?

Kendilerini kovalayan yılanları içeren rüyalar görenler için yinelenen bir tema korkudur - özellikle kişinin Ofidiyofobi'de görüldüğü gibi sürüngenlere karşı gerçek bir fobisi varsa.

Anlamsızlık ya da ezici duygular nedeniyle hayatınızın yenilenmeye ihtiyacı olduğunu hissediyor ancak nereye döneceğinizi bilmiyor olursunuz.

Alternatif olarak, bir yılan tarafından kovalanmak, bir değişikliğe ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Alternatif olarak, bir yılan tarafından kovalanmak, yalnızca kendi içinizden gelebilecek bir değişime ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

5. Ama ya yılandan kaçıyor olsaydım?

Bu, hayatınızdaki son büyük değişiklikler ve bundan sonra ne olacağı ile ilgili herhangi bir sayıda şey olabilir; aynı zamanda şu anda kötü bir şey olduğu anlamına da gelebilir, ancak kişisel olarak sizinle hiçbir ilgisi yoktur.

Yılanlarla ilgili rüyalar için çok yaygın bir anlam korkudur - özellikle de Ofidiyofobide görüldüğü gibi bu sürüngenlere karşı gerçek bir fobiniz varsa.

Bu rüya, mevcut durumunuzda fazla bir anlam ya da amaç kalmadığından korktuğunuz anlamına gelebilir.

6. Bir evin içindeki yılan, dışarıdakine karşı: Bu ne anlama geliyor?

Rüyanızda “kapalı” bir yılan varsa, bu muhtemelen hayatınızdaki gizli tehlikelere karşı dikkatli olmanız için bir uyarıdır. Öte yandan, dış yılanlar genellikle gelecek planlarına ya da eylemlerine kapılmamaya özen göstermeniz gerektiğini belirtir.

7. Ya zehirli bir yılan hayal ederseniz?

Dünyada zararsız ve yararlı yılanlar dahil 3.000'den fazla yılan türü vardır. Rüyada zehirli bir yılan görmek, rüyada jartiyer yılanı görmekten daha ciddi bir uyandırma çağrısı olur. Yılanın zehirli olması onun kötü olduğu anlamına gelmez. Rüyada gerçekten zehirli bir yılan görüyorsanız, o zaman size acı hissettiren bir şey olur.

8. Ya bir yılan yemeyi hayal ettiyseniz?

Yılan yemek genellikle bir başkasının zihninden ve duygularından gelen negatif enerjiyi yutmak anlamına gelir; ancak bazen böyle bir eylem, bu güçlerin dışarıda kalmasına izin vermek yerine onları kendi içinde fethederek bu güçler üzerindeki gücü temsil eder. Yılanı tüketme eylemi aynı zamanda ilkel bir duruma geri dönme ya da eve dönme arzusunun bir simgesidir.

9. Ya yetişkin bir yılansa?

Yetişkin bir yılan görmek, güçsüzlük ya da başkasının sözleriyle tehdit altında hissetmek anlamına gelir.

Yetişkin kişi sizi incitecek kadar güçlüyse, onları görmek korkmayı ve ya aşırı güce sahip olmaktan kaynaklanan öfkeyi sembolize edebilir; Eğer sizden daha az güçlülerse, bu rüya onların göreceli başarılarından dolayı kıskançlık ya da kırgınlık anlamına gelebilir.

Ayrıca, ihanete uğrayacağımız endişesiyle birlikte başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğü konusunda kendinden şüphe duymayı da önerebilir.

10. Rüyada yılan saldırısına uğramak ne anlama gelir?

Bir yılan tarafından saldırıya uğradıysanız, yorum genellikle rüya görenin kendisi hakkında nasıl hissettiğine göre yapılır.

Güçsüz ve tehdit altında hissediyorlarsa, başka birinin sözlerine karşı korku ya da öfkeyi sembolize edebilir; kendilerini güçlü hissetmiyorlarsa lakin yine de durumlarının farkındalarsa, bu, başkalarının başarı olarak gördüğü şeylere karşı kıskançlık ya da kırgınlık olur.

11. Bir yılan ısırığı rüyası: Bu ne anlama geliyor?

Rüyada yılan tarafından ısırılmak, yakınlık korkusunu sembolize eder. Bazen, kişinin kendi korkularıyla yüzleşmesi ve yenmesi ihtiyacıdır.

Şiddetine bağlı olarak, bir yılan ısırığı, zarar görme korkusu ya da hayatınızda size zarar veren bir şey anlamına da gelebilir. Rüyada bir yılan tarafından ısırılmak, uyanık yaşamınızda, yılan rüyalarınızın (içsel) güvenlik duygunuzla bağlantılı olduğu noktaya kadar savunmasız hissettiğinizi gösterir.

Yılan ısırığı gerçekten psikolojik olarak acı verici olabilir, ancak bu acı hayatınızdaki yeni bir bölüme bağlı olur.

12. Rüyamda yılan tutmak ne anlama gelir?

Birçok kültürde yılan, bilgeliğin ya da yeniden doğuşun sembolü olarak görülür. Bir yılanı tutmak, önemli bir kararla karşı karşıya olduğunuzu ve karar vermenize yardımcı olacak bir işaret beklediğinizi gösterir. Yılan, etrafta gezinen, birinin onu alıp onlara önderlik etmesini bekleyen hayati bir enerjiyi temsil eder.

13. Arabada, yatağınızda ya da banyoda yılan: Bu ne anlama geliyor?

Arabanızın içinde sürünerek dolaşan bir yılan görmek endişeyi temsil edebilir: Sen ve yılan, arabayı sürmekten başka açık bir çıkış yolu olmayan, orada mahsur kaldınız.

Yatak odanızın üzerinde ya da içinde sürünen bir yılan görmek yaygın bir kabustur. Kişisel güvenlikle ilgili korkularınızı temsil edebilir ya da içeriden yıkıcı bir şey tarafından istila edildiğinizin bir işareti olabilir (örneğin vicdan azabı).

Banyonuzdaki bir yılanın, insanları rahatsız ve istenmeyen hissettirmesi muhtemeldir. Bu size sık sık oluyorsa, muhtemelen acilen ele alınması gereken altta yatan bir endişe ya da suçluluk sorunu vardır. Bilinçaltınız da size artık para ve yatırımlarla risk almamanızı söylüyor olur. Ama böyle bir tavsiyenin ne kadar güvenilir olacağını kim bilebilir…

14. Rüyamda yılanı öldürürsem ne anlama gelir?

Rüyada yılan öldürmek, bazı değişikliklere hazır olduğunuz anlamına gelebilir. Jartiyer yılanı gibi zararsız bir yılan görürseniz, ancak yine de onu öldürmeyi seçerseniz, belki de birinin nezaketinden ya da saflığından yararlandığınız için kendinizi suçlu hissediyorsunuzdur.

Ama aynı jartiyer yılanını görür ve gitmesine izin verirsen, belki de uzun bir suçluluk büyüsünden sonra kendini tekrar rahat bırakmaya hazırsındır. Öte yandan, bir boa yılanı gibi bir yılanı öldürmek, uyanık yaşamınızda sizi geride tutan ya da sürekli yere seren bir “yılan”dan kendinizi kurtarmanız gerektiğini düşündüğünüzün muhtemel bir işaretidir.

Uyanık hayatınızdaki bir boa yılanı, korkunç patronunuz ya da aşırı eleştirel akrabanız ya da hatta dökmek istediğiniz içinizdeki bir “yılan” olur. Bu psişik sıkıntı kaynağını “öldürmek” başlı başına bir yeniden doğuş biçimidir.

15. Yılanların vücudunuzun her yerinde sürünmesi ne anlama gelir?

Bu sorunun kesin bir cevabı yok, ancak bu tür rüyalar güvensizlik ya da savunmasızlık duygularını sembolize ediyor olur.

Yılanlar, belirli bir kişinin özel yorumuna bağlı olarak farklı anlamlara gelebilir; biri için yılan ısırığı öldürmeyi, bir başkası için ölmeyi, üçüncü bir kişi için ise zehirli bir uyarıyı ifade eder.

Uyanma hayatında kurnazlık yapıyorsanız ve tavır almıyorsanız, rüyada da bu olur. Rüyada yılan görmek güçsüzlük anlamına gelir - başka birinin sözlerine karşı korku ya da öfkeyi sembolize eder. Ancak kendilerini güçlü hissetmiyorlarsa, ancak yine de durumlarının farkındalarsa, bu, başkalarının başarı olarak gördüğü şeylere karşı kıskançlık ya da kırgınlık olur.

16. Birden çok yılan: Rüyamda iki ya da daha fazla yılan ne anlama gelir?

Rüyada iki yılan genellikle ikiliğin sembolüdür. Bir hikayenin iki tarafını ya da hatta kendi kişiliğinizin zıt yönlerini temsil edebilir - örneğin kendi içinizde kabul etmekten korktuğunuz iyi ve kötü insan gibi.

Ya da belki eski benliğinizin “ölü” bir versiyonudur, uyandığınızda bazı toksik hatıralar yüzünden düşünmekten çok korkarsınız. Size bu yanınıza hitap etmekten ne kadar korktuğunuzu söyleyebilecek, yılanlarla bağlantılı herhangi bir “rüya görme sembolüne” ya da işarete dikkat edin.

Daha genel olarak, herhangi bir sayıda birden fazla yılan görmek, topluluğunuza daha fazla bağlanma ihtiyacı hissedebileceğinizi gösterir; Bu anlamda, birden fazla yılan görmek, biraz daha uzanmanız gerekebileceğinin bir işaretidir.

Örneğin: Yılanları tek başına değil de bir arada görüyorsanız, bu sizin için gece saatlerinde olmasa da uyanık olduğunuz saatlerde engellerin artması anlamına gelebilir.

Rüyada yılan görmek İncil'deki bir mercekten ne anlama gelir?

[caption id="attachment_552" align="alignnone" width="640"]Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir? Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir?[/caption]

Yılanlar, İncil'deki bir bakış açısından, İncil'den şeytanın ayartmasını sembolize eder. İncil çoğunlukla yılanları düşmanca ve acı hayvanlar olarak tasvir eder. Modern zamanlarda yılanların güvenilmemesi gereken yaratıklar olduğuna da inanmaya başladık.

Aslında, yılanların hayatımızda birçok olumlu çağrışımları vardır, kitabın yazarına göre, aynı zamanda Meryem Ana'nın ayak parmağını yılanın kafasında tutan bir dizi olumlu imgesini de içeren çok popüler sembollerdir, yani onun sahip olduğu anlamına gelir. arzularını yendi ve yendi.

Aynı şekilde, Adem ve Havva'nın hikayesi de bize Aden Bahçesi'nden gelen yılanın Adem ve Havva'nın kendileri kadar hikayenin bir parçası olduğunu hatırlatır; Öyleyse yılanlar, uyanık yaşamınızın bir parçasıdır ve aslında iyi ve ya kötü, onunla derinden iç içedir.

Bir yılan, Cennet Bahçesini "bozabilir" olsa da, diğer durumlarda insanları - örneğin rüyalarında - uzun zamandır gözlerini kapattıkları yeni bir bakış açısına uyandırabilir.

Rüyada yılan görmek, hayatınızdaki yılana bakmanın ve ayrıca bir Cennet Bahçesi olduğunu hatırlatmanın bir yoludur.

Dünya çapında yılan rüyalar

Hemen hemen tüm kültürlerde yılanlar, hilekarlık ya da uğursuz bir komplo gibi olumsuz bir şeyi sembolize edebilir .

Rüyalarınızdaki bir yılan, bazıları için koruma ve gücü sembolize eder - yılanlar, olayları gerçekleşmeden önce algılama yetenekleriyle bilinir, bu yüzden insanlar tehlike yaklaştığında genellikle "yılan uyarısı" ifadesini kullanırlar.

Bu hayvanın varlığı aynı anda hem iyi şansı hem de kötü alametleri gösterir.”

Rüya dünyasındaki yılanlar her zaman uğursuz değildir. Bazı kültürlerde bu aslında içsel dönüşümün simgesidir - örneğin, yılan deriyi atmaya ve yeni bir hayata geçmeye yardım ettiğinde.

Budizm'de yılanlar, bilgeliği ve aydınlanmayı temsil eden semboller olarak düşünülür - derilerini değiştirebilirler çünkü aydınlanmış varlıklar olmalarına izin veren egolarına yapışmazlar."

Ve diğer mitlerde, bu hayvanla cesurca yüzleşen (hatta etini yiyen ya da zehirini içen) insanların bu yaratıkların kendileri üzerinde bir miktar güç kazanmaları mümkündür.

Peki yılanlar hakkında bir rüya gördüyseniz, bu ne anlama geliyor? Atalarınızın nereden geldiğine bağlı olarak çok sayıda yorum olabilir! Ama kesin olan bir şey var: o rüya sırasında bilinçaltında bir şeyler oluyordu!”

Rüyadaki yılan türü ne anlama gelir?

Rüyada her zaman ve her yerde yılan görmek, kendinizi bunalmış hissettiğiniz ya da bir şeyin hayatınızı boğduğu anlamına gelebilir.

 • Örneğin bir boa yılanı , bir ilişkide boğulduğunuzu gösterir.
 • Öte yandan, rüyanızda yılan görmek , uyanıkken zehirli bir kişi tarafından “ısırılmaktan” korktuğunuza ve ya hayatınızda size mecazi yılan ısırıklarını düşündüren bir şeye işaret eder.
 • Bir rüyada zehirli yılanlar: Bu, beklediğiniz bir şeyin planlandığı gibi olmadığı anlamına gelebilir. Aynı zamanda, içimizdeki bazı yönlerimizin öldürüldüğü anlamına da gelebilir.

Rüyada zehirli bir yılan görüyorsanız, belki de bu, birinin aldatıcı sözlerinin, umutlarınızı ve planlarınızı zehirlediğini - hatta daha da kötüsü, ihanetleriyle fiziksel zarara yol açtığını - nasıl hissettirdiğini gösterir.

Rüyada yılan rengi görmek

[caption id="attachment_553" align="alignnone" width="640"]Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir? Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir?[/caption]

Herhangi bir rengin çoklu yılanlarını görmek, genellikle geleneksel kültür tarafından iyi şanslar olarak yorumlanır. Peki ya bireysel renkler?

Kırmızı yılan rüyası: Kırmızı yılan görmek, genellikle kötü şansa ya da bir yakınınızın size ihanet ettiğine yorumlanır. Kırmızı yılan tutkunun, gücün ve canlılığın sembolüdür - bu yüzden onları hayal ediyorsanız, hayatınıza daha fazla enerji vermek için sorumluluk almanın ya da kendiniz için ayağa kalkmanın zamanı gelmiş olabilir! Nihayetinde kırmızı bir yılan, hayata daha fazla bağlanmanız gerektiğinin bir işareti olur.

Siyah: Kara yılan görmek tipik olarak karanlığı sembolize eder - bu, bilinçaltından gelecek gizli tehlikeler ve yaklaşan zorluklar hakkında uyarıda bulunan bir alâmettir. Kara yılan, içsel kasvet ve depresyona işaret edebilen gecenin bir yaratığıdır - aynı zamanda suçluluk gibi olumsuz düşüncelerin sembolleridir. Siyah, ölümün rengidir; kara yılan rüyası genellikle yaptığımız bir şey yüzünden umudumuzun öldüğünü gösterir.

Yeşil: Rüyada yeşil yılan görmek, hem fiziksel hem de ruhsal çeşitliliğe sahip şifayı sembolize eder. Rüyada yeşil yılan görmek, aynı zamanda doğurganlık ve büyüme ihtiyacının yanı sıra daha fazla aydınlanmaya ya da ruhsal uyanışa doğru bir hareketi de gösterir. Koyu yeşil genellikle daha derin, daha felsefi bir şifa türünü gösterirken, yeşilin daha açık tonları daha çok burada ve şimdi pratik şifa ile ilgilidir.

Pembe: Pembe yılanlar genellikle neşeyi, sevgiyi ve mutluluğu simgeler; aslında pembe genellikle sakral çakra ve dişil enerji ile ilişkilendirilir. Yani pembe bir yılan görmek, daha önce görmezden geldiğiniz “dişil” bir yönünüzü bile işaret edebilir…

Mavi yılan rüyası: Mavi yılanlarla ilgili rüyalar genellikle olumlu anlamlara sahiptir - bunlar, içinizden çıkan yaratıcılığın ve bilgeliğin sembolleridir. Rüyalardaki mavi yılanlar, şifa, koruma ve ruh dünyası ile iletişimin sembolüdür. mavi renk aynı zamanda

Rüyada sarı yılan görmek: Sarı, tarih boyunca tüm kültürlerde mutlulukla en çok ilişkilendirilen renktir, bu nedenle rüyada sarı yılan görmek, zor bir dönemden geçtikten sonra tekrar mutlu olacağınıza; bir sorunun tatmin edici bir şekilde çözüldüğü anlamına gelebilir; ve ya ileride kişisel gelişimle ilgili önemli bir şey olduğunu.

Beyaz yılan rüyaları: Rüyalarınızdaki beyaz yılanlar genellikle saflık duygusunu sembolize eder. Rüyada beyaz yılan görmek, içinizde sakladığınız söylenmemiş bir gerçeği de temsil edebilir - sonuçta, yılanlar doğruluğun sembolleridir.

Sonuç: yılanları rüyada görmekzengin bir sembolizm alanıdır

[caption id="attachment_554" align="alignnone" width="600"]Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir? Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir?[/caption]

Her zaman yılanları hayal ederiz, ancak anlamlarını anlamaya çalışırken genellikle karanlıkta kalırız.

Bunları sadece olumsuz bir bakış açısıyla değil, uyanık yaşamınız bağlamında yorumlamak önemlidir.

Yukarıda, rüyanızda yılan görmenin ne anlama geldiğini ve bağlam ipuçlarına dayalı olarak nasıl yorumlanabileceğini araştırmış olacağız. Bu bilgi ile kendi hayallerinizi daha iyi anlayabilecek ve kendiniz hakkında yeni bilgiler edinebileceksiniz.

Belki de en önemlisi, rüyada yılan görmenin mutlaka bir şeylerin ters gittiğine dair bir işaret olmadığı ve her zaman olumsuz bir anlamı temsil etmediği bilgisidir.

Son olarak, yılanların önemini ve rüya alemindeki görünümlerini keşfettikten sonra, bunların derin anlamlara sahip zengin semboller olduğu sonucuna varabiliriz, bu yüzden onları yorumlamanın dikkatli yapılması gerekir.

Rüyada Yılan Görmek Ne Demektir?
Fotoğraf: Uzun Zhiyong/Getty Images

Kültürler arasındaki en eski ve en zengin mitolojik sembollerden biri olan yılanlar, pek çok şeyi temsil ediyor gibi görünebilir. Yılanlar düzenli olarak derilerini değiştirdiğinden, birçok gelenek sürüngenleri dönüşüm ya da yeniden doğuş gibi yukarı doğru büyüme ile ilişkilendirir. Ancak diğer kültürlerde yılanlar, kötülüğü ve hatta ölümü temsil eden daha tehditkar bir sembol olur. Peki bir rüyada bir yılan göründüğünde ne anlama geliyor? Hangi niyetleri tezahür ettirmek istediğinizi düşünmeye mi başlamalısınız yoksa zamansız ölümünüz için kendinizi hazırlamalı mısınız?

Profesyonel rüya analisti ve yazar  Lauri Quinn Loewenberg'e göre , yaygın bir rüya arketipi olan yılanlar, tipik olarak rüya görenin hayatında düşük, kirli, toksik ya da zehirli davranışlar sergileyen bir kişiyi temsil eder . Bununla birlikte, sağlık ya da şifa ile ilgili bir şeyi de temsil edebilirler. Yılanın neyi temsil edebileceğini hayal ettiğinizden bağımsız olarak, eğer rüyanızda bir yılan belirirse, Loewenberg onu görmezden gelmemeniz gerektiğini söylüyor.

Cut'a “Gerçek hayatta bir yılanla karşılaşmayı görmezden gelmeyeceğiniz gibi, yılan hayallerinizi de görmezden gelmemelisiniz” dedi. “Hayatında ya kurtulman gereken zehirli bir unsur var ve ya tanıman gereken bir şifa var. Her iki durumda da, mesaja ya da uyarıya göre hareket etmek, yapılacak çok iyi bir şeydir.”

İşte yılanları hayal ediyorsanız bunun anlamı.

Rüya sizi korkuttuysa… Rüyanın size neler hissettirdiği ile başlayın; bu size hayatınızdaki potansiyel stres etkenini ne kadar acil olarak belirlemek ve onu ele almak istediğinizi söyleyecektir. "Bir kabusun içinde bir yılan, bilinçaltınızın, yaşamınızda ani bir tehdit oluşturan zehirli bir kişi olduğunu hissettiğinin çok iyi bir göstergesidir, yani toksik davranışları, bilinçaltınızın sahip olduğu ve sizi tokatlaması gereken bir noktaya ulaştığı anlamına gelir. ”diyor Loewenberg.

Eğer rüya daha hoş olsaydı…
Pekala, o zaman paniğe gerek yok… henüz. “Rüyada korkunç olmayan bir yılan ya yılanın bir sağlık ve ya şifa sorununu ve ya henüz kırmızı alarm aşamasında olmayan zehirli bir kişiyi ve ya durumu temsil ettiği anlamına gelir” diyor.

Rüyada boa yılanı gördüyseniz… Loewenberg'e göre, rüyadaki hiçbir şey rastgele değildir, yani rüyanızda görünen yılan türü önemlidir. (Ve unutmayın, yılanlar hayatınızdaki insanları temsil etme eğilimindedir.) Yılanı yakından düşünün ve özellikle avını ya da yırtıcılarını nasıl tehdit ettiğini düşünün .

Lowenberg, "Bir boa yılanı, avını ölümüne sıkmasıyla bilinir," diyor. "Yani rüyanızdaki bir boa yılanı, hayatınızda sizi kalabalık ya da daralmış hissetmenize neden olan ya da sizi maddi olarak sıkan birisiyle bağlantılı olur."

Rüyada bir çıngıraklı yılan gördüyseniz.
Bir yırtıcı ve ya yoldan geçen bir kişi bir çıngıraklı yılanın yanına yaklaştığında, zehirli yılan algılanan tehdidi uzaklaştırmak için kuyruğunu sallar. Bu nedenle, rüyanızda çıngıraklı yılan görmek, “hayatınızdaki zehirli bir kişi hakkında sizi uyarıyor ya da belirli bir kişinin gösterebileceği uyarı işaretlerine dikkat etmeye başlamanızı söylüyor” olur.

Rüyada jartiyer yılanı gibi zararsız bir tür gördüyseniz…
Bu durumda rahat bir nefes alabilirsiniz. Loewenberg, "Bir jartiyer yılanı zararsızdır, bu nedenle başlangıçta temkinli olduğunuz ancak şimdi sizin için bir tehdit olmadığını anladığınız birini temsil edebilir" diyor.

Rüyada birden fazla yılan görmek…
Tıpkı yılanın cinsi gibi, rüyada görülen yılan sayısı da anlam taşıyabilir . Loewenberg, "Birden fazla yılan, birden fazla toksik insanı veya birçok yönü olan toksik bir durumu temsil edebilir " diyor. Alternatif olarak, "birden fazla yılan, birden fazla sağlık sorununu ya da birçok unsuru olan bir sağlık sorununu temsil eder."

Yılanın evinizde olduğunu hayal ettiyseniz.
Evinizde bir yılanla karşılaşırsanız, çatınızın altında potansiyel olarak zehirli insanları ya da stres etkenlerini arayın. (Üzgünüm!) Veya daha mecazi olarak düşünün. Belki de Loewenberg, tehditkar bireyin “toksisitesinin, o olumsuzluğu eve getirdiğiniz noktaya geldiğini” öne sürüyor.

Rüyada yılanın dışarıda olduğunu
gördüyseniz … Tersine, rüyanızdaki yılan dışarıdaysa, Loewenberg “bu zehirli kişiyle 'ortaya çıkma' zamanının geldiğine dair bir mesaj olabilir” diyor. Şunları ekliyor: “Zehirli insanlar hayatımızı zehirlemeye devam ediyor çünkü biz bunun hakkında konuşmuyoruz.”

Yılan sizi ısırdıysa…
Bu durumda, yılanın muhtemelen hayatınızdaki diğer kişilerle daha az, sizinle, özellikle de sağlığınızla ilgisi vardır. Bir rüyadaki yılan ısırmasının anlamı, sezgilere aykırı olabilir: Loewenberg, “Isırık, uygulanan bir iğneye benzer” diyor. "Yani bir rüyada bir yılan seni ısırırsa, kendine iyileşmeye başlayan herhangi bir sağlık sorunu ya da iyileşen duygusal bir yara olup olmadığını sor." Veya, “yılan ısırığı, birinin eleştirel ya da 'ısırıcı' ifadelerinin kurbanı olduğunuzu gösterir.”

Yılan sevilen birini
ısırdıysa … Rüyada bir yılan sevilen birine saldırırsa, o kişi sağlık ya da duygusal bir sorunla uğraşan kişi olur. Veya, yılan inanmıyorsan sağlığı ile ilgisi, Loewenberg içten görünümlü ve eğer kendinizi soran önerir Eğer yılan olur. Kendinize sorun, “Bu kişiye zehirli sözler mi tükürdünüz?”

Yılan bir düşmanı ısırdıysa.
Bu senaryoda yılan siz olursunuz. Loewenberg, “Sevmediğiniz birinin yılan tarafından ısırıldığını rüyada görmek, kendi 'ısırıcı' sözleriniz ve 'yaralayıcı' sözlerinizle onu alt etme arzunuzu yansıtabilir” diyor.

Loewenberg, şehvetli bir rüyada bir yılan belirdiyse… Yılanlar, erkeklerin cinsel enerjisini de sembolize edebilir - “şekillerine göre” diyor. Bu nedenle, kendinizi bir erkeğe cinsel olarak ilgi duyuyorsanız, rüyalarınızda tehdit edici olmayan bir şekilde yılanlar görünmeye başlayabilir.

Koronavirüs pandemisi sırasında rüyanızda yılan gördüyseniz. Son
zamanlardan itibaren rüyalarınızda yılanlar daha sık görülmeye başladıysa, yalnız değilsiniz. Loewenberg, Cut dergisine, yılanların zehirli doğasından kaynaklandığına inandığını, “Yılanları buldum ve özellikle de yılan ısırıkları son zamanlarda çok yaygın bir rüya sembolü” dedi. “Bugünlerde kolektif bilinçaltı bu virüse yılan şeklini veriyor gibi görünüyor çünkü kelimenin tam anlamıyla zehirli ve hepimiz onun tarafından ısırılmaktan kaçınmak istiyoruz” diye devam etti.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski