Rüyaları Hatırlamak İçin İpuçları

Rüyalarınızı Hatırlamak İçin İpuçları

Hayallerinizi hatırlamak sizin açınızdan biraz çaba gerektirecektir. Ancak hayallerinizin kendiniz hakkında sunabileceği ve ortaya çıkarabileceği şey, çabaya değer. İşte rüyanızı hatırlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

1. Yatmadan önce zihninizi açık tutun. Aklınızda çok fazla düşünce olması sabahları rüyanızı hatırlamanıza engel olur. Kendinize "Uyandığımda rüyamı hatırlayacağım" deyin. Bu, rüyayı hatırlamaya yardımcı olmak için kanıtlanmış ve etkili bir tekniktir. Sadece kendinize öneride bulunmak ya da kendinizi rüyalarınızı hatırlamanız için motive etmek aslında rüyalarınızı daha iyi hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Rüyalarınızı hatırlayabilme konusunda olumlu kalmak önemlidir.

2 . Düzenli bir yatma ve uyanma saatiniz olsun. Bunu rutininiz haline getirin. Her gün düzenli bir saatte yatmak ve uyanmak rüyayı hatırlamaya yardımcı olur.

3. Alkol tüketiminden, yatmadan önce ilaç almaktan ya da yatma saatine çok yakın yağlı yiyecekler yemekten kaçının, çünkü bunlar rüyanızı hatırlamanıza engel olur. 

4. Uyanır uyanmaz elinizin altında olması için yatağınızın yanında bir kalem/defter ya da teyp bulundurun. Hayallerinizi kaydetmeyi mümkün olduğunca kolay bir iş haline getirmek istiyorsunuz. Gecenin bir yarısı uyanıp rüyanızı hemen kaydetmek istiyorsanız, yatağınızın yanında küçük bir lamba olması da iyi bir fikirdir.

5. Hemen yataktan kalkmayın. Bir rüyadan uyandığınızda, gözlerinizi kapalı tutarak ve mümkün olduğunca az hareket ederek yatağınıza uzanın. Yavaşça uyanın ve rahatlayın. Sahip olduğunuz duygulara tutunun ve zihninizin az önce hayal ettiğiniz şeyin görüntülerine gitmesine izin verin. Üzüldünüz mü, korktunuz mu, mutlu muydunuz?

6. Ne kadar küçük ya da görünüşte önemsiz olursa olsun, rüyanızdaki mümkün olduğunca çok ayrıntıyı yazın. İçeriği yargılamayın ya da mantıklı olup olmadığı konusunda endişelenmeyin. Buradaki fikir, daha sonra değerlendirebilmeniz için kağıda dökmek. İlk yaptığınız şeyin bu olmasını alışkanlık haline getirin. Arkadaşlarınızla hayalleriniz hakkında konuşmak veya forumlara ve sohbetlere katılmak da hatırlamanıza yardımcı olur.

7. Bazen resim çizmek yardımcı olur. Söylediği gibi, bir resim bin kelimeye bedeldir. Bir sanatçı olmasanız bile basit bir çizim, rüyada görmeknizdeki detayların sarsılmasına yardımcı olur.

8.  Kimin önemsiz göründüğü önemli değil, hayallerinizi paylaşmayı ve onlar hakkında başkalarıyla konuşmayı öğrenin. Rüyalarınızı ne kadar sık ​​kabul eder ve onları "gerçekliğe" getirirseniz, onları hatırlamak o kadar kolay olacaktır.

9. Cesaretiniz kırılmasın! İlk başta, rüyanın sadece bir parçasını hatırlayabilirsin. Pratik yaparak ve rüyada görmekniz üzerinde ne kadar çok çalışırsanız, hayallerinizi hatırlamanız o kadar kolay olacaktır. Rüyanızın daha büyük ve daha büyük parçalarını hatırlayacaksınız. Sonunda rüya hatırlama otomatik olarak gelecektir.  

Post a Comment

Daha yeni Daha eski