Uyurken Seks Yapmak Münkün mü 777

 Yeni bir araştırmaya göre, uyurken seks yapmanın imkansız olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Uyurken Seks Yapmak sizce mümkün müdür?

Toplu olarak "sexsomnia" ya da "sleepsex" olarak adlandırılan ve psikolojik olarak sağlıklı olan insanları etkileyen ve onların gece boyunca bilmeden çeşitli cinsel faaliyetlerde bulunmalarına neden olan, cinsiyete bağlı en az 11 farklı uyku bozukluğu vardır.

Minnesota Bölgesel Uyku Bozuklukları Merkezi'nde bir psikiyatrist olan Carlos Schenck ve meslektaşları, uykuyla ilişkili bir dizi davranış bozukluğunu incelediler.

Schenck, WordsSideKick.com'a "Herhangi bir temel içgüdü uyku bağlamında ortaya çıkabilir" dedi. "Her türlü şey olur."

Son zamanlarda, o ve meslektaşları odaklarını cinsellikle ilgili uyku bozukluklarına çevirdiler. 1950 ile 2006 yılları arasında uyku ve cinsel davranışla ilgili yayınlanmış araştırmalar için bilgisayarlı tıbbi literatür araştırması yaptılar ve bir dizi uyku tıbbı ders kitabına baktılar. Ayrıca, yüzde 92'si birden fazla "sexsomnia" epizodu yaşayan 219 kişiden veri toplayan daha önce tamamlanmış bir internet anketinden elde edilen verileri de analiz ettiler.

Diğer şeylerin yanı sıra, insanların -çoğunlukla erkeklerin- bazen mastürbasyon yaptığını, bir partnerle seks başlattıklarını ve uyku sırasında orgazma ulaştıklarını buldular. Uyandıklarında genellikle bu aktiviteleri hatırlamazlar, sadece bir partner ya da oda arkadaşı söylerse öğrenirler. Schenck, bu faaliyetlerden bazılarının, örneğin birinin yatak partnerinin rızası olmadan seks başlatması gibi yasal sonuçları olabileceğini belirtti.

Schenck'e göre, insanlar uyurgezerlik ya da uyku terörü gibi diğer uyku bozukluklarından da muzdarip olma eğiliminde olduklarında, cinsellikle ilgili uyku bozuklukları geliştirme riski altındadır. "Sexsomnia birdenbire ortaya çıkmaz" dedi. Ancak "neden olursa olsun, cinsel davranışlar repertuarın bir parçası haline gelir."

Schenck, yakın zamanda yayınlanan Uyku: Gizemler, Sorunlar ve Çözümler kitabının yazarı Schenck'e göre, insanlar uyurken bu davranışları sergilediklerini partnerlerinden öğrenmekten utanabilirler, ancak bu rahatsızlıklar psikolojik sorunların göstergesi değildir. cinsellikle ilgili sorunlara ayrılmış bir bölüm. "Uyku sırasındaki tuhaf ve uygunsuz davranışlar, mutlaka gündüz psikolojik bir sorunu yansıtmaz."

Ve "sexsomnia" bozukluklarının ilaçla kolayca tedavi edildiğini de sözlerine ekledi.

Sorunlarının farkına varan ancak yardım istemeyen insanlar kendilerini daha da büyük bir riske sokarlar. Çalışması bu hafta Sleep dergisinde yayınlanan Schenck, "Bu sorunu tedavi ettirmeden ne kadar uzun süre giderseniz, depresyon gibi ikincil bir psikolojik sorun geliştirebilirsiniz" dedi.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski