Baht Oyunu TV Dizisi Konusu ve Oyuncuları 87

Orjinal Adı: Baht Oyunu
Türkçe Adı: Twist of Fate
Diğer Olarak Bilinen: Game of Luck
Tür: Romantik, Komedi
Bölüm: 16+
Yayın Ağı: Kanal D
Yayın Süresi: 15 Haziran 2021 –
Yapım Şirketi: ARC Film
Yönetmeni: Serdar Gözelekli
Senarist : Erkan Birgören, Tuna Kıyısı, Fatih Enes Ömeroğlu
Çekim Mekanları: İstanbul, Türkiye

özet

Ada ( Cemre Baysel ) ilk aşklarıyla evlenemezlerse mutsuz olacaklarına inanan kadınlar arasında büyümüş güzeller güzeli bir genç kızdır. Büyükannesi, büyükannesi ve annesi, ilk aşkları tarafından terk edildikten sonra mutsuz yaşamak zorunda kaldılar. Ada, bu hurafeden dolayı ilk aşkıyla evlenmek için her şeyi yapmak ister.

Ada, ailesinden ayrı olarak İstanbul'da üniversiteye gidiyor. Uluslararası bir öğrenci olan Rüzgar'a ( İdris Nebi Taşkan ) ilk görüşte aşık olur . Rüzgar, Arnavutluk'tan geliyor ve Türkiye'de okuyor. Ülkeden sınır dışı edilmek üzereyken Ada'ya rastlar.

Ada, ilk aşkıyla mutluluğu bulabilmek için her gün fedakarlıklar yapar. Rüzgar'ın Türkiye'de kalabilmesi için kağıt üzerinde evlenmeyi kabul eder. Rüzgar eğitimine devam ederken Ada okulu bırakıp çalışmaya başlar. Bu ilişkinin tüm mali yükünü o taşıyor. Tüm bu fedakarlıkları yaparken ailesinden de saklar.

Rüzgar, 3 yıllık evlilikten sonra Türk vatandaşı olmaya hak kazanır. Sonunu sırada Ada, Bora ile yüzleşir. Bora ( Aytaç Şaşmaz ) varlıklı bir aileden gelen genç ve yakışıklı bir adamdır. Babasının isteği üzerine endüstri mühendisliğinden mezun olmasına rağmen aile işinde çalışmamaya karar verir. Sonunda kendi şirketinde başarılı bir genel yayın yönetmeni olur.

Bora, Ada'nın garson olarak çalıştığı bir restorana gelir. Yeni makale dizisi için bilgi toplamak için maço ve kaba bir adam gibi davranır. Kadınların erkeklerin mantıksız davranışlarına nasıl tepki verdiğini anlamaya çalışır. Ancak yaptığı saha araştırması Ada tarafından yanlış anlaşılır.

O gün Ada bir dizi talihsizlik yaşar. Bora'nın kaba tavrı nedeniyle restoranda Bora ile tartışır ve işini kaybeder. Daha sonra ilk aşkı Rüzgar'ın işyerinin dışında başka bir kadını öptüğünü görür. Rüzgar'ın ihanetini öğrenen Ada, trafik kazası geçirir ve hastaneye kaldırılır.

Sonuç olarak Ada ve Rüzgar ayrılır. Ada, ilk aşkını kaybederse mutsuz olacağına inandığından bu kadar kolay pes etmemeye karar verir. Rüzgar'ın çalıştığı şirkette işe başlamaya karar verir. Rüzgar'ı mutluluk yolunda geri almak istiyor.

Ada sonunda Bora'nın asistanı olarak çalışmaya başlar. Rüzgar'la hala evli olduğunu açıklamaz. Okulu bırakmış olmasına rağmen lisans diploması olduğunu bile söylüyor. Başvurusunda İstanbul Üniversitesi Türk Edebiyatı bölümünden lisans derecesine sahip olduğunu yazıyor.

Ada zorlu ve romantik bir yolculuğa çıkar ve aşkına ve inancına saplanır. Bora'nın asistanı olarak çalışırken ilk aşkı Rüzgar'ı geri kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır.

Twist of Fate (Baht Oyunu) dizisi hikayesi, aşkına ve inancına saplanan Ada'yı konu alıyor. Ada, Bora'nın asistanı olarak başarılı bir şekilde çalışacak mı? Ada ve Bora iyi anlaşacaklar mı? Ada, Rüzgar'ın kalbini kazanmayı başarabilecek mi? Tuğçe, Bora'nın kalbini kazanmayı başarabilecek mi?

Twist of Fate (Baht Oyunu) Tv Dizisi Oyuncuları

karakterler:

  • Bora ( Aytaç Şaşmaz ): Başarılı bir yazı işleri müdürüdür. Zengin bir aileden geliyor ama ailesinin desteğinden çok kendi çabaları sayesinde başarılı olmak istiyor. Babasıyla arası pek iyi değildir. Babasının isteği üzerine endüstri mühendisliğinden mezun olmasına rağmen istediğini yapmaya karar verir ve kendi şirketini kurar. Karizmatik, yakışıklı ve çalışkandır.
  • Ada ( Cemre Baysel ): Güzel bir genç kızdır. Sabırlı ve özverilidir. İlk aşklarıyla evlenemezlerse mutsuz olacaklarına inanan kadınlar arasında büyümüştür. Bu nedenle Ada, ilk aşkıyla evlenmek için elinden geleni yapar. Ada, ilk aşkı Rüzgar ile bir araya gelemezse mutsuz olacağına inanmaktadır. Rüzgar'ın çalıştığı şirkette çalışmak için Bora'nın asistanı olur. Ada ve Bora birbirinden tamamen farklıdır. Ada saf aşka inanır ve ilk aşkıyla sonsuz mutluluğu arar. Bora ise aşka inanmaz.
  • Tuğçe (Aslı Sümen): Varlıklı bir aileden geliyor ve şirkette yardımcı editörlük yapıyor. Bora'ya uzun süredir aşıktır ve onun kalbini kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. 3 yıldır Bora'nın kalbini kazanmaya çalışıyor. Tuğçe falcılığa inanır ve meslektaşı Evren ile iyi geçinir.
  • Rüzgar ( İdris Nebi Taşkan ): Arnavutluk'tan geliyor ve Ada'yı Türkiye'de kalabilmek için kullanıyor. Türk kimlik kartı alabilmek için Ada ile evlenir. Bencil ve duyarsızdır.
  • Yasemin (Tuğba Com Makar): Ada'nın küçük teyzesidir. İlk aşkıyla evlenemediği için hayatında mutluluğu bulamamış. Üç kez evlenmeye çalışır ama bütün çabaları sonuçsuz kalır.
  • Evren (Ozan Dağgez): Bora'nın şirketinde çalışıyor ve tarotla ilgileniyor.
  • Nergis ( Hande Subaşı ): Ada'nın Aslan ile evli olan büyük teyzesidir. Hayatında mutsuz olmamak için onu çok seven bir adamla evlenmeye karar verir.


Post a Comment

Daha yeni Daha eski